Встановлення меж земельної ділянки

Встановлення меж земельної ділянки – це фактичне розташування поворотних точок меж земельної ділянки на відповідній місцевості та закріплення їх межовими знаками за допомогою геодезичних пристроїв.

Зазвичай, встановлення меж земельної ділянки відбувається у таких випадках, зумовлених наступними чинниками:

– при бурінні свердловин;

– при придбанні земельної ділянки;

– під час початку будівництва на земельній ділянці;

– при межових спорах із суміжними землевласниками/землекористувачами;

– при пошкодженні або втраті межових знаків, які були встановлені.

Консультація юриста

Як встановити межі земельної ділянки та чи існує якась покрокова інструкція?

Так, ми можемо запропонувати план дій.

Перш за все потрібно підшукати та звернутися до землевпорядної організації. Важливим є те, що просто необхідно перевірити у Державному реєстрі сертифікованих інженерів-землевпорядників (https://land.gov.ua/info/derzhavnyi-reiestr-sertyfikovanykh-inzheneriv-zemlevporiadnykiv/), чи має працівник такої організації сертифікат інженера-землевпорядника.

Наступний крок – укладення договору із цією землевпорядною організацією.

Надалі сам виконавець розпочинає збір необхідних йому вихідних даних та аналізує отриману документацію, так звані підготовчі роботи.

Найважливішим кроком у цій всій процедурі є проведення топографо-геодезичних зйомок  для визначення поворотних точок меж земельної ділянки та встановлення межових знаків.

Відповідно до п. 3.12. Інструкції про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками, затвердженої наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 18 травня 2010 року № 376 – закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється землевпорядною організацією у присутності власника (користувача) земельної ділянки, власників (користувачів) суміжних земельних ділянок або уповноважених ними особою.

Тобто, виконавець робіт (землевпорядна організація) повинна належним чином, не пізніше ніж за 5 робочих днів до початку проведення робіт, повідомити суміжних землекористувачів про дату і час проведення робіт із закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

За результатами встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) складається акт приймання – передачі межових знаків на зберігання. У цьому акті робиться відмітка щодо відсутності суміжних землекористувачів.

Непогодження суміжними землекористувачами меж земельної ділянки не є підставою для прийняття рішення органами місцевого самоврядування про відмову у затвердженні технічної документації на земельну ділянку та відмови у передачі такої земельної ділянки у власність заявника.

У разі виникнення у Вас додаткових запитань, чи спірних відносин із сусідами щодо меж земельних ділянок – звертайтеся до нас і ми з радістю Вам допоможемо.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок