Виконавче провадження – виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку що регламентується Законом України «Про виконавче провадження» та Конституцією України.
Банк, фінансова установа, макрофінансова організація вправі звернутися з відповідним позовом до суду щодо виконання боржником фінансових зобов’язань, відповідно до договору позики. Судом винесено Рішення, банк/ фінансова установа/ макрофінансова організація направляють виконавчий лист до державної виконавчої служби за місцем реєстрації/проживання боржника. У разі винесення постанови виконавцем щодо відкриття виконавчого провадження, зазначається термін, який надається особі-боржнику для погашення кредитних зобов’язань перед банком/ фінансовою установою/ макрофінансовою організацією.
Знайшли в поштовому ящику постанову чи лист з виконавчої служби. Що робити?
Повертаючись додому, Ви знайшли у своєму поштовому ящику, за місцем проживання, постанову державної виконавчої служби про відкриття відносно Вас виконавчого провадження. Звіривши анкетні дані, Ви розумієте, що постанова стосується саме Вас. Ви згадуєте те, що деякий час назад ви взяли кредит в банку, або взяли мікрозайм в мікрофінансовій організації, та не погасили даний кредит відповідно до умов договору позики. Згадуєте, що до Вас тричі телефонували «колектори» та «пропонували» виконати кредитні зобов’язання та погасити борг, але Ви проігнорували. В подальшому це призвело до звернення банку, МФО до суду, та наразі Ви тримаєте в руках наслідки несплати вами грошового зобов’язання по кредиту.
Це кінець? Доведеться сплатить всі нараховані вітсотки, пені, тіло кредиту та виконавчий збір?
Скоріш за все особа, яка отримана на руки Постанову про відкриття виконавчого провадження відносно себе, вже внесена до реєстру боржників.
Єдиний реєстр боржників – це систематизована база даних про боржників, що є складовою автоматизованої системи виконавчого провадження та ведеться з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов’язання боржників та запобігання відчуженню боржниками майна.
Увага!!!ГАРНІ новини – це не кінець, а просто необхідно звернутись до адвоката АО «Бачинський та партнери».
НА ЩО ЗВЕРТАЄ УВАГУ АДВОКАТ
- Законність звернення банком, МФО до суду та законність отримання Рішення суду.
- Законність нарахування суми боргу, зазначеної у Рішенні суду.
- Можливість оскарження Рішення суду в Апеляційному порядку.
- Законність відкриття виконавчого провадження, оскарження відкриття провадження.
- Чи було повідомлено особі про початок виконавчого провадження та коли саме?
- Чи мала боржник час та змогу добровільно погасити борг?
Як допомагаємо?
Вирішити питання відкриття виконавчого провадження відносно боржника можливо декількома варіантами – оскарження постанови про відкриття виконавчого провадження, скарга на дії/бездіяльність виконавця, оскарження Рішення суду щодо звернення Банку, МФО, також не забуваємо про можливість звернення до Банку, МФО про отримання розстрочки боргових фінансових зобов’язань
До кого звернутись за допомогою
Адвокати Адвокатського об’єднання «Бачинський та партнери», при залученні інших фахівців у галузі права, спілкується з клієнтом у зручний для нього час, вислуховує клієнта, вивчає документи, надані клієнтом, також вивчає отриману інформацію, після чого адвокат пояснює клієнту шляхи вирішення проблеми та надає постійний супровід для вирішення питання клієнта по суті.