Як діяти у випадку коли спадщину становлять виключно борги?

Згідно зі ст. 1218 ЦПК України, спадщина включає всі права та обов’язки померлого, що не припинилися через його смерть. Тому разом із майном ви отримуєте і його борги. Не знаєте, як діяти в такій ситуації?

Куди звертатися в разі спадкування боргів померлого?

Експерти АО «Бачинський та партнери» маючи багаторічний досвід у сфері спадкового права, допоможуть вам у найкоротші терміни вирішити всі питання.

  • Згідно з чинним законодавством, особи, які приймають спадщину, зобов’язані сплатити усі борги, однак такі борги задовольняються виключно в межах вартості майна, яке вони успадкували.
  • Звідси випливає, що у випадку, коли спадщину становлять виключно борги і немає будь-якого майна, кредиторам не буде з чого стягувати такі борги.
  • В будь-якому випадку, для власної безпеки, коли спадщину становлять виключно борги, доцільно буде відмовитися від прийняття такої спадщини.
  • За загальним правилом, якщо протягом 6 місяців з моменту смерті ви не зверталися до нотаріуса із заявою про прийняття, спадщина буде вважатися не прийнятою.

 

Однак пам’ятайте!

  • Якщо ви постійно проживали з померлим, спадщина приймається автоматично. Тому, щоб відмовитись від неї, потрібно обов’язково протягом вищевказаного шестимісячного строку звернутися до нотаріуса із заявою про відмову від спадку.
  • Варто зазначити, що на жаль, зазвичай кредиторів це не зупиняє, тому вони часто продовжують телефонувати та пред’являти свої претензії. У такому випадку, звернення до нотаріуса дозволить вам надати їм підтвердження того, що ви точно відмовилися від цієї спадщини і будь-які подальші претензії до вас є беззмістовними.

Яким чином діти спадкують борги батьків?

За загальним правилом діти вважаються такими, що прийняли спадщину автоматично.

ОДНАК, враховуючи характер спадку, тобто коли борги немає з чого стягувати, зазвичай, дитині нічого не загрожує, окрім хіба що постійних дзвінків кредиторів.

  • Дії у випадку, коли дитина є неповнолітньою (від 14 до 18 років):
  • Дитина може звернутися до нотаріуса із відповідною заявою особисто, однак до заяви необхідно долучити письмову згоду батьків (піклувальника) та органу опіки та піклування.
  • Дії у випадку, коли дитина є малолітньою (до 14 років):
  • У даному випадку процедура є складнішою і довшою, оскільки потрібно обов’язково отримувати спеціальний дозвіл органу опіки.

Документи, необхідні для отримання дозволу органу опіки:

1) Паспорт та ідентифікаційний код одного з батьків (опікуна, піклувальника);

2) Свідоцтво про смерть;

3) Свідоцтво про народження дитини.

Можливо також знадобляться документи, які отримуються в нотаріуса, а саме:

1) Витяг зі спадкового реєстру

2) Довідка про склад спадкоємців.

  • З вищевказаними документами необхідно звернутися до будь-якого підрозділу ЦНАП. Сам дозвіл видається на засіданні органу опіки, після чого можна буде звернутися до нотаріуса для належного оформлення відмови від спадку від імені дитини.

Для більш детальної інформації звертайтеся за консультацією до АО «Бачинський та партнери», де кваліфіковані юристи зможуть підібрати необхідний алгоритм дій у вашій ситуації.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок
Віртуальна АТС
Віртуальна АТС
Хочете, зателефонуємо
у зручний для Вас час?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ