Як подати скаргу на ветеринарну клініку та отримати компенсацію

Для наших домашніх улюбленців відвідування ветеринару не менш важливе, ніж візит до лікаря для людей. Однак, в деяких випадках, через недбалість ветеринарного лікаря, тварині завдається шкода. В такому разі необхідно знати алгоритм дій, щоб захистити свої права та отримати компенсацію.

В цій статті ми розглянемо, коли слід звертатися до суду з позовом проти ветеринарної клініки, як довести провину ветеринара та оскаржити рішення суду.

 

За яких умов можна подати до суду на ветеринарну клініку?

Звернення з позовом проти ветеринарної клініки можливе, якщо вдасться довести, що працівники припустилися помилки, яка призвела до смерті тварини або серйозних наслідків для її здоров’я. Серед підстав звернення до суду найбільш поширені:

  1. Помилки у лікуванні або недбалість. Це може бути невірний діагноз, помилкове призначення ліків, що призвело до погіршення стану тварини.
  2. Порушення санітарних норм. Якщо недотримання санітарних норм негативно вплинуло на здоров’я тварини.
  3. Відсутність ліцензії на надання відповідних послуг. В разі, якщо ветеринар працював без відповідного дозволу.
  4. Порушення умов договору. Це може бути ненадання передбачених в договорі послуг, або неякісне їх надання.

Важливою умовою для подачі позову є наявність доказів. Це можуть бути виписки, чеки, пояснення свідків чи фахівців.

Куди скаржитися на ветеринарну клініку?

Радимо перед зверненням до суду спробувати вирішити питання у позасудовому порядку. З приводу діяльності ветеринарної клініки можна звернутись до:

  1. Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Цей орган здійснює контроль за наданням послуг ветеринарними клініками,  розглядом відповідної категорії скарг.
  2. Місцеві органи влади. В деяких питаннях можуть допомогти місцеві органи влади, котрі здійснюють контроль за діяльністю медичних та ветеринарних закладів.
  3. Асоціації ветеринарів. Якщо порушені професійні стандарти, скарга надається до профільної організації, яка може вплинути на клініку.

Щоб подати скаргу, прийдеться скласти заяву, в якій детально описати ситуацію. До заяви додаються наявні докази.

Консультація юриста

Як довести провину ветеринара?

Доведення провини ветеринара, це ключ до отримання компенсації. Для цього слід пройти ряд важливих кроків. Ось деякі з них:

  1. Необхідно зібрати усі документи. Це договори, рецепти, чеки та ін. документи, які можуть мати відношення до справи.
  2. Провести фахову експертизу. Слід звернутися в іншу клініку чи до фахівця, який оцінить професійність колеги.
  3. Додати свідчення очевидців. Це можуть бути інші відвідувачі клініки, який на той час також були у приміщенні.
  4. Звернення за професійною правовою допомогою. Адвокат допоможе зібрати необхідні документи та розробить стратегію ведення справи.

Суд оцінить докази. Чим більше фактів ви надаєте, тим більше шансів на виграш.

Подання до суду на ветеринара або ветклініку

Якщо досудовий розгляд спору не приніс бажаних результатів, слід звертатись до суду. Процес розгляду справи включає декілька етапів.

  1. Підготовка позову. В заяві слід вказати обставини справи, надати докази, вказати розмір компенсацію, залучити свідків.
  2. Подача документів. Усі необхідні докази разом з позовною заявою подаються до суду.
  3. Судовий розгляд. Суд, після знайомства з усіма аргументами сторін, ухвалює відповідне рішення.

В більшості випадків, окрім відшкодування матеріальної шкоди, підіймається й питання про відшкодування моральних збитків.

Оскарження рішення суду

Якщо суд першої інстанції виніс рішення не на вашу користь, його можна оскаржити. Для цього подається скарга до апеляційної судової ланки. В скарзі необхідно вказати причини звернення до суду, надати необхідні докази. Якщо з’явились додаткові докази, яких не можна було доєднати на попередньому етапі, їх слід додати також.

Апеляційний процес хоча і може зайняти декілька місяців, але дає можливості виправити помилки допущені в суді першої інстанції.

Захист прав домашніх тварин стане просто необхідним, якщо ветеринар завдасть шкоди вашому улюбленцю. Знання своїх прав, розуміння юридичних процедур, фахова допомога, дозволять досягти справедливості та отримати гідну консультацію. Якщо ви стикаєтесь з ветеринарною помилкою, не бійтесь відстоювати права улюбленців, це не тільки спосіб домогтись компенсації, але й можливість покращити якість надання ветеринарних послуг в цілому.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок