ЯК ЗНАЙТИ ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ ЗА ІМЕНЕМ ВЛАСНИКА

Чи часто у вас виникало питання: «Як дізнатися, чи є у сусіда земельна ділянка?»?

Іноді виникають ситуації, коли потрібно з’ясувати не кому належить земельна ділянка, а навпаки – тобто чи є у власності конкретної особи певна земельна ділянка.

А як це зробити, коли ти точно не знаєш цієї інформації?

Так, звичайно можна спробувати пошукати на Публічній кадастровій карті, але в поле введення вводиться кадастровий номер, а не прізвище та ініціали особи.

ЯК ЗНАЙТИ ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ ЗА ІМЕНЕМ ВЛАСНИКА ЗА РІЗНИМИ РЕСУРСАМИ

Наша держава постійно рухається шляхом запобігання корупції, тому у жовтні 2015 року було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення прозорості у відносинах власності з метою запобігання корупції». Згідно з якою Міністерство юстиції України, Міністерство внутрішніх справ України та Держземагентство відкрили доступ до реєстрів прав власності на нерухоме майно та транспортні засоби та зробили їх безкоштовними.

До початку повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну всі реєстри працювали злагоджено та відкрито. Проте до закінчення воєнного стану Держатель електронної системи прийняв рішення обмежити розміщення інформації на публічному порталі та доступ до нього.

Державний реєстр речових прав на нерухоме майно також функціонує з обмеженим доступом, і з нього можна було отримати інформацію про нерухоме майно, яке належить конкретній особі, в тому числі земельні ділянки.

Консультація юриста

Варто зазначити, що всі звернення реєструються, тобто власник може отримати інформацію про те, хто запитував інформацію про його майно.

Що робити?           

Якщо вам терміново потрібно отримати інформацію про земельні ділянки, які належать людині, знаючи лише її прізвище, ім’я та по батькові – дотримуйтеся наступних порад.

Зовсім недавно відновив роботу перший в країні мобільний реєстр нерухомості  https://drrp.app/ . Це зручний сайт, оптимізований у зручну програму для користувачів iOS і Android.

Простий і зручний інтерфейс дозволяє здійснювати пошук відразу. Для цього вгорі виберіть розділ «Зробити онлайн-запит», а потім:

– на кроці 1 – вибрати тип запиту «За ідентифікаційними даними»;

– на кроці 2 – вибрати тип особи: «Фізична або юридична особа», прокрутити екран вниз і ввести ПІБ особи або ідентифікаційний номер, а для юридичної особи – найменування або код ЄДРПОУ.

Надалі система відображатиме наявність у такої особи об’єктів нерухомості та земельних ділянок.

Щодо об’єктів нерухомості, то їх адресу приховують через воєнний стан.

Що стосується земельних ділянок, то система дозволяє побачити кадастровий номер, який можна легко скопіювати та ввести в поле пошуку публічної кадастрової карти (за допомогою аналога – OpenDataBot) і побачити цю земельну ділянку на карті.

Для отримання повної інформації необхідно здійснити оплату на сайті ДРПП і заплатити 55 грн. за один такий запит. Результат ви отримаєте на свою електронну адресу.

Сподіваємось, ця інформація була для вас корисною.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок