Які країни автоматично подовжили тимчасовий захист для українців

Європейська комісія продовжила право українців жити у країнах Союзу щонайменше до березня 2024 року. При цьому умови для продовження статусу захисту кожна країна висуває на власний розсуд. Так, десь захист продовжили автоматично, у деяких країнах це можна зробити онлайн, а у інших потрібно відвідати одну або кілька служб.

Варто памʼятати, що якщо вчасно не замінити документ, можуть бути проблеми з отриманням деяких медичних послуг, оформленням виплат, допомоги на дітей, компенсації гарячої чи холодної води тощо

Автоматично автоматично продовжили термін дії статусу для українців до 4 березня 2024 рок такі країни:

  • Словаччина,
  • Швейцарія,
  • Латвія.

У Литві ввели умову, згідно з якою всі українці, що прибули у країну до середини осені 2022 року, мають замінити пластикові дозволи на проживання на цифрові. Обмін документів відбувається за спрощеною процедурою. Подати заявки можна онлайн через міграційну інформаційну систему MIGRIS.

У Чехії біженці повинні подати офіційний запит. Для цього потрібно спочатку пройти попередню реєстрацію в онлайн-системі  — вона триває до 31 березня 2023 року. При заповненні форми необхідно вказати ваше офіційне місце проживання в Чеській Республіці, а також особисті дані, в тому числі паспортні.

Після цього треба відвідати відділ МВС та отримати відповідні вклейки у паспорт. Оформлення візи здійснюється до 30 вересня 2023 року. Якщо ці терміни будуть порушені, статус тимчасового захисту втрачається.

У Франції захист надається на пів року і його необхідно своєчасно продовжувати. Заявка подається онлайн у період від трьох тижнів до трьох днів до закінчення терміну дії статусу.

Консультація юриста

Важливо! Кожен член родини повинен заповнювати окрему форму.

Після цього треба відвідати префектуру, де старий документ обміняють на новий. Також там видадуть форму для звернення в Управління імміграції та інтеграції Франції (OFII), за якою можна продовжити отримувати допомогу.

В Естонії треба подати клопотання. Зробити це можна в період від трьох до одного місяця через сайт Департаменту поліції і прикордонної охорони (ДППО).

Після подання на електронну пошту надійде підтвердження, а пізніше — повідомлення про те, що новий документ готовий. Отримати його можна буде у вибраному при подачі заявки відділенні ДППО.

Важливо! При заповненні онлайн-форми треба вказати тільки зареєстроване місце проживання. Зареєструвати його можна в органі місцевого самоврядування. Для цього треба надати договір оренди або письмову згоду власника житла.

У Бельгії українці мають звернутися до муніципалітету за місцем проживання. Там карту А (посвідка на проживання) продовжили до 4 березня 2024 року. Попередньо можна подати заявку онлайн в просто забрати у визначений день вже готовий документ.

У Швеції необхідно до 4 березня 2023 року подати заяву через електронний сервіс Міграційної служби країни. Заповнюється одна форма на всю сім’ю.

Після цього всі члени родини мають особисто прийти у Міграційну службу, щоб сфотографуватися та здати відбитки пальців. Запис на прийом відбувається під час подання заяви.

Оновити документ треба до 5 травня 2023 року.

У нашому адвокатському об’єднанні є міграційні адвокати з великим досвідом та знаннями у галузі міграції та міжнародної міграції. Ми надаємо якісну та професійну правову допомогу, щоб допомогти нашим клієнтам досягти їхніх міграційних цілей та захистити свої права.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок