До другої групи платників єдиного податку належать лише фізичні особи-підприємці.
В тому числі й ті, в котрих є наймані працівники, але їх кількість не перевищує 10 осіб. Ці наймані працівники повинні працювати на умовах трудового договору. Якщо у підприємця більше найманих працівників, він може бути позбавлений відповідного статусу.
Для підприємців, котрі працюють на податку для ФОП 2 групи, є обмеження щодо видів діяльності, котрий вони здійснюють. Це надання побутових послуг населенню та платникам єдиного податку, що здійснюють виробництво або продаж товарів, також працюють у сфері ресторанного бізнесу. Тобто, рекомендуємо у контрагентів брати підтвердження статусу платника єдиного податку.
Друга група єдиного податку — види діяльності
Підприємці на другій групі єдиного податку не можуть здійснювати посередницькі послуги у сфері нерухомого майна, надавати ювелірні послуги в т. ч. здійснювати торгівлю виробами з ювелірних каменів, наданням доступу до інтернету та ін.
Працювати слід за наступною схемою – реєструєтеся КВЕД. Їх можна реєструвати декілька штук. Єдина умова – відповідність вимогам другої групи. Переходити на другу групу можна з інших, навіть з єдиного податку. Єдина умова – перехід здійснюється на початку кварталу.
ФОП 2 групи — коли сплачувати ЄП та скільки
Максимальний допустимий розмір доходу для другої групи 834 мінімальних заробітних плати. Це 6 672 тис. грн.
Розмір податку становить 20% від мінімальної заробітної плати. На сьогодні – це 1600 грн.
В деяких випадках застосовується ставка в 15%, це:
- в разі перевищення ліміту;
- від іншого доходу, котрий не вказано у свідоцтві;
- від доходу, отриманого не в грошовій формі;
- від інших видів доходу, котрі не передбачені на спрощеній системі податку.
В разі, якщо суб’єкт здійснює декілька видів діяльності, він зобов’язаний сплачувати податок в максимальному розмірі. Останній день внесення платежу – 20 число кожного місяця. Навіть, якщо в поточному місяці підприємець не отримував доходу, сплата податку є обов’язковою. В противному випадку будуть введені санкції з подальшим переведенням на загальну систему оподаткування.
Читайте також: Єдиний податок ФОП 3 групи у 2024 році.
Коли здавати звіт?
Звітний період – 1 рік. Після спливу року дається 60 календарних днів для звітування.
Окрім податку, ФОП 2 групи зобов’язаний сплачувати єдиний страховий внесок. Його розмір становить 22 % від мінімальної зарплати. Сплачувати цей внесок можна раз на місяць або раз на квартал. Страховий внесок необхідно сплачувати навіть в тому разі, якщо у людини відсутній дохід в цьому періоді.
Розмір внеску 1760 грн. на місяць.
Підстави звільнення від сплати єдиного соціального внеску – отримання пенсії за віком або інвалідністю. Не сплачують його також підприємці, за котрих внески сплачує роботодавець.
Внесок за квартал необхідно сплатити до 19 числа після завершення кварталу. Звіт про сплачений страховий внесок надається до 1 березня. Для цього необхідно заповнити окремий додаток до декларації платника єдиного податку.
Якщо у підприємця працюють наймані працівники чи особи, згідно з цивільно-правовим договором, звіт подається і за них.
Вас також може зацікавити: подвійне громадянство в Україні.