Звільнення військовослужбовця на підставі наявності 3 неповнолітніх дітей (один з яких від першого шлюбу)

11 квітня 2024 року Верховна Рада ухвалила новий Закон про мобілізацію.

Новий закон передбачає звільнення, якщо у військовозобов’язаного 3 неповнолітні дитини.

Інформація, що надана нижче, була актуальна до зміни Закона про мобілізацію (до 11 квітня 2024 року).

ХТО МАЄ ПРАВО НА ЗВІЛЬНЕННЯ?

Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу» передбачає, що військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, звільняються з військової служби.

Однією з підстав звільнення від проходження військової служби відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», є: перебування на утриманні військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років.

Закон визначає, що для отримання звільнення з військової служби необхідно не просто мати трьох і більше дітей, але також фактично утримувати їх. Отже, при подачі заяви на звільнення військовослужбовцю разом з рапортом про звільнення, необхідно буде представити докази того, що він фактично утримує трьох і більше дітей, оскільки головним критерієм є саме утримання трьох і більше дітей.

Під “утриманням трьох і більше дітей” слід розуміти факт батьківства або опіки над трьома і більше дітьми, а також надання їм матеріальної та фізичної підтримки, включаючи утримання, освіту, медичний догляд і т. д.

Консультація юриста

ЩО РОБИТИ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ВАС БУЛО ЗВІЛЬНЕНО?

Отже, при подачі заяви на звільнення військовослужбовцю з рапортом про звільнення необхідно буде представити докази того, що він утримує трьох дітей, оскільки визначальним критерієм є саме утримання трьох і більше дітей.

ЧИМ ПІДТВЕРДИТИ УТРИМАННЯ ТРЬОХ І БІЛЬШЕ ДІТЕЙ?

Якщо чоловік не проживає однією сім’єю зі своєю дитиною (дітьми), необхідно надати документи, які б підтверджували факт утримання такої дитини (дітей):

1) рішення суду про призначення аліментів на утримання дитини (дітей)

2) довідка з виконавчої служби про відсутність заборгованості по сплаті аліментів, розміру сплати таких аліментів, тощо.

Якщо чоловік проживаю однією сімʼєю зі своєю дитиною (дітьми) :

1) свідоцтва про народження трьох і більше дітей

2)рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком, або рішення суду про розірвання шлюбу та рішення органу опіки та піклування про визначення місця проживання дітей з батьком, або посвідчення батька багатодітної сім’ї.

Як бачимо, якщо дитина не є рідною, або батьки розлучені, але батько здійснює утримання/забезпечення такої дитини, тоді військовослужбовець буде мати право на звільнення від проходження військової служби за даною підставою.

ДО КОГО ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ?

Висококваліфіковані адвокати Адвокатського об’єднання «Бачинський та партнери» надають клієнту необхідну юридичну допомогу в підготовці заяв, звернень, запитів та збору інших необхідних документів. Ми розуміємо, на скільки важливий даний процесу та його вплив на майбутнє життя для кожного клієнта.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок