Звільнення від військової служби осіб з інвалідністю

11 квітня 2024 року Верховна Рада ухвалила новий Закон про мобілізацію.

Новий закон передбачає звільнення інвалідів всіх груп і ті, хто не визнаний непридатним за станом здоров’ям, але відстрочка має термін від 6 до 12 місяців, після чого потрібно повторно проходити огляд.

Інформація, що надана нижче, була актуальна до зміни Закона про мобілізацію (до 11 квітня 2024 року).

 

Звільнення від військової служби осіб з інвалідністю є важливим соціальним заходом, який забезпечує соціальний захист та права цільової категорії населення. Згідно Закону України ” Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, особи з інвалідністю, які мають групу І або ІІ, звільняються від мобілізації на військову службу. Це означає, що люди з інвалідністю не зобов’язані служити в армії України і можуть вільно користуватися своїми соціальними правами.

ЩО ПОТРІБНО ВІЙСЬКОВОМУ ДЛЯ ЗВІЛЬНЕННЯ

Однак, звільнення від військової служби не є автоматичним. Згідно Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, для отримання цієї пільги особа з інвалідністю має подати заяву про звільнення від мобілізації на військову службу разом з медичним висновком про наявність інвалідності до військової комісії. Це означає, що людина з інвалідністю має відвідати медичний заклад та отримати відповідний документ, який підтверджує його стан здоров’я та право на звільнення від військової служби. Після цього, необхідно подати заяву до військової комісії, яка розгляне заяву та прийме рішення про звільнення особи з інвалідністю від військової служби.

ІНВАЛІДНІСТЬ НЕ УВІЛЬНЕННЯ ВІД ВІЙСЬКОВОГО ОБОВ’ЯЗКУ

Також важливо зазначити, що звільнення від військової служби не означає звільнення від військового обов’язку. Особи з інвалідністю, які звільнені від військової служби, можуть бути залучені до виконання військового обов’язку у воєнний час. Це означає, що в разі загострення міжнародної ситуації або природних катастроф, держава може залучити людей з інвалідністю до виконання військового обов’язку. Проте, держава зобов’язується забезпечувати максимальний захист та безпеку осіб з інвалідністю в разі виконання ними військового обов’язку.

Замовити дзвінок

ІНВАЛІДНІСТЬ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ

Надавання звільнення від військової служби особам з інвалідністю має допомогти їм у розвитку та соціальній адаптації. Крім того, ця пільга є проявом поваги до людей з інвалідністю та підтвердженням їх права на вільний вибір в житті. Таким чином, особи з інвалідністю, які мають групу І або ІІ, мають право на звільнення від мобілізації на військову службу згідно Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Для отримання цієї пільги необхідно мати відповідний медичний висновок і подати заяву про звільнення від мобілізації на військову службу до військової комісії. Особи з інвалідністю, які звільнені від військової служби, можуть бути залучені до виконання військового обов’язку у мирний час, забезпечуючи максимальний захист та безпеку цієї категорії населення.

ДО КОГО ЗВЕРНУТИСЬ ЗА ДОПОМОГОЮ

Адвокати Адвокатського об’єднання «Бачинський та партнери», у разі необхідності, при залученні інших фахівців у галузі права, зустрічається з клієнтом у зручний для клієнта час, вислуховує проблему клієнта, вивчає документи, надані клієнтом, та в подальшому, адвокат надає правову оцінку та шляхи вирішення проблеми клієнта.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок