Звільнення військовослужбовця на підставі здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю і групи

11 квітня 2024 року Верховна Рада ухвалила новий Закон про мобілізацію.

Всі, хто офіційно визнаний обмежено придатним, повинні повторно пройти перевірку ВЛК впродовж 12 місяців.
Ті, хто отримав 2 або 3 групу інвалідності після 24.02.2022 року повинні повторно пройти медичний огляд.

Інформація, що надана нижче, була актуальна до зміни Закона про мобілізацію (до 11 квітня 2024 року).

Україна завжди надає особливу увагу захисту прав та гідності військовозобов’язаних та військовослужбовців Збройних сил України, які присвятили своє життя обороні країни. Проте, існують ситуації, коли військовослужбовцям необхідно приділити особливу увагу сімейним обставинам, зокрема, коли вони здійснюють постійний догляд за особою з інвалідністю І групи.

Закон України “Про військовий обов’язок та військову службу” надає можливість звільнення військовослужбовців на підставі виконання цієї важливої ролі, розглядаючи ситуацію з гуманітарної та сімейної перспективи.

ХТО МАЄ ПРАВО НА ЗВІЛЬНЕННЯ?

Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» передбачає, що військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, звільняються з військової служби.

Однією з підстав звільнення від проходження військової служби відповідно до  Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», є:

  • військовослужбовець може звільнитися з військової служби, у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю I групи

ЩО РОБИТИ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ВАС БУЛО ЗВІЛЬНЕНО?

  •  Військовослужбовці, які здійснюють постійний догляд за особою з інвалідністю І групи, мають право подати заяву про звільнення зі служби. Це надає їм можливість надати необхідну допомогу та догляд за особою, яка потребує постійної уваги і медичного обслуговування через інвалідність.
  • Для отримання звільнення військовослужбовці повинні надати документи, які підтверджують стан здоров’я та інвалідність особи, за якою вони здійснюють догляд. Ці документи мають бути видані компетентними медичними органами і підтверджувати потребу в постійному догляді. Документом, що підтверджуватиме потребу в догляді для осіб з І групою інвалідності буде – копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією;
  • Рішення щодо звільнення військовослужбовця на цій підставі приймається керівництвом з урахуванням гуманітарних та сімейних обставин.

ДО КОГО ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ?

 Висококваліфіковані адвокати Адвокатського об’єднання «Бачинський та партнери» надають клієнту необхідну юридичну допомогу в підготовці досудового та або судового розгляду питання, також необхідних заяв, звернень, запитів та збору інших необхідних документів для вирішення питання клієнта та підтвердження можливості та необхідності догляду за інвалідом І групи. Ми розуміємо, на скільки важливий даний процесу та його вплив на майбутнє життя для кожного клієнта.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок