Звільнення з ЗСУ на підставі самостійного виховання військовим дитини

Батьки одинаки фізично не мають можливості приглядати за дитиною для захищати власну країну. При різних обставинах людина залишається сам на сам з проблемою, але вихід існує. Діючи норми закону дають можливість звільнитися з військової служби та отримати відстрочку від призову під час мобілізації. Існує чіткий алгоритм дій для виконання встановленої норми закону.

Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» передбачає, що військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період, звільняються з військової служби.

 

Однією з підстав звільнення від проходження військової служби відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», є:

  • військовослужбовці, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;

Однак у реальному житті виникають значущі юридичні труднощі, які ускладнюють завершення процесу звільнення з військової служби, і у таких випадках важливо звертатися за допомогою до військового адвоката.

ЩО РОБИТИ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ВАС БУЛО ЗВІЛЬНЕНО?

Для подання рапорту на звільнення військовослужбовця необхідно підготувати комплект документів, що підтверджують факт одноособового виховання дитини віком до 18 років.

ЧИМ ПІДТВЕРДИТИ САМОСТІЙНЕ ВИХОВАННЯ ДИТИНИ?

  • свідоцтво про смерть матері дитини
  • рішення суду про позбавлення матері батьківських прав
  • рішення суду про визнання матері безвісти відсутньою
  • рішення суду про оголошення матері померлою та інші

ОДНООСОБОВЕ ВИХОВАННЯ ДИТИНИ ВІКОМ ДО 18 РОКІВ В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ?

Варто звернутись до районного, районного у місті, міського або міськрайонного суду із заявою. Для цього необхідно подати належні докази, що військовослужбовець справді здійснює виховання дитини віком до 18 років.

Згідно зі статтею 293 Цивільного процесуального кодексу України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Закон України “Про військовий обов’язок і військову службу”, а також зміни та доповнення – спрямовані на захист прав військовослужбовців та забезпечення їхньої соціальної захищеності у складних умовах воєнного стану. Військові, які стоять на захисті Батьківщини, повинні мати впевненість, що їх права і потреби також беруться до уваги та підтримуються державою.

ДО КОГО ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ?

Висококваліфіковані адвокати Адвокатського об’єднання «Бачинський та партнери» надають клієнту необхідну юридичну допомогу в підготовці заяв, звернень, запитів та збору інших необхідних документів. Ми розуміємо, на скільки важливий даний процесу та його вплив на майбутнє життя для кожного клієнта.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок