Тимчасовий захист українців в Німеччині

Українці, які планують отримати тимчасовий захист у Німеччині, повинні врахувати те, що не всі федеральні землі Німеччини продовжують підтримувати українських біженців. На даний момент лише шість федеральних земель продовжують приймати біженців з України.

Список земель, які приймають біженців з України та адреси штабів допомоги переселенців, куди можна звернутися по допомогу:

  • Bayern: Ergolding – Schindlerstraße 19, 84030 Ergolding
  • Baden Württemberg: Messe Sindelfingen – Mahdentalstraße 116, 71065 Sindelfingen
  • Hessen: Gießen – Rödgener Straße 91, 35394 Gießen
  • Sachsen: Meerane – Seiferetziger Schulweg 10, 08393 Meerane
  • Thüringen: Suhl – Weidbergstraße 24-26, 98527 Suhl
  • Saarland: Lebach – Pommernstraße 1, 66822 Lebach

Українці мають право в’їхати на територію Німеччини без візи. Однак перебувати без посвідки на проживання можуть лише 90 днів. Дозвіл на проживання для тимчасового захисту необхідно подати протягом 90 днів після першого в’їзду до Німеччини в імміграційній службі за місцем проживання.

Тимчасовий захист в Німеччині та його отримання

Тимчасовий захист в Німеччині має назву Vertriebene. Для того, щоб його отримати, потрібно:

  • Звернутися до найближчого відділу міграційної служби Ausländerbehörde. Перед тим через сайт даної імміграційної служби ви маєте дізнатися чи є можливість в даний час цю заяву оформити онлайн чи потрібно буде особисто з’явитися на конкретно призначений день і термін. Тут же вам видадуть інформаційний лист на українській мові про ваші обов’язки та права, які ви отримаєте, набувши тимчасовий захист.
  • Для того, щоб отримати дозвіл на тимчасове перебування на території Німеччини «Aufenthaltstitel»,  необхідно подати заяву на спрощену процедуру отримання відповідної посвідки на тимчасовий захист, проживання та працевлаштування. Поки ви будете чекати на таке посвідченням вам мають видати умовнe свідоцтво «Fiktionsbescheinigung», яке буде засвідчувати право на ваше легальне перебування на території Німеччини. Дане свідоцтво видається після того, як відповідна служба ідентифікує особу і внесе її персональні дані в Центральний реєстр іноземців.

Замовити дзвінок

Які права діють на підставі «Aufenthaltstitel» в Німеччині?

  • Дозвіл на трудову діяльність (Компетентний орган у справах іноземних громадян надає дозвіл на трудову діяльність, спочатку, у так зване Фіктивне рішення, пізніше – у посвідці на перебування. Для певних професій (наприклад, лікарів) застосовуються особливі вимоги до процедури допуску. Питання про процедуру визнання диплому особам, які мають тимчасовий захисток, залишається відкритим.
  • Соціальні пільги та медичне обслуговування (Особи, які були вимушені покинути територію України, у разі необхідності, мають право на отримання соціальної допомоги на існування, а також медичне обслуговування. Необхідною умовою для цього є надання тимчасового посвідчення на легальне перебування в країні (Fiktionsbescheinigung) або дозвiлу на перебування.
  • Возз’єднання сім’ї

Довідка Fiktionsbescheinigung являється внутрішнім документом та діє виключно на території Німеччини. Він дозволяє вільно пересуватися по Німеччині, але виїжджати в інші країни ЄС або в Україну, можна лише в межах наявного у Вас безвізу. Це означає що особа має мати біометричний паспорт та не перевищувати термін перебування у ЄС в рамках безвізового режиму – до 90 днів протягом 180 днів.

Довідка Aufenthaltstitel встановлює певні правила для її власника. Згідно з правилами вона втрачає чинність, якщо ви покинули Німеччину або не перебуваєте на території Німеччини більше 6 місяців. Тобто ви можете виїжджати за кордон або в Україн  не довше ніж на півроку

Необхідно наголосити, оскільки довідка Fiktionsbescheinigung, це тимчасовий документ, і термін його дії закінчується, а дозвіл Aufenthaltstitel ви ще не одержали, то бажано за 2-3 тижні до завершення терміну його дії відправити лист або особисто звернутися до міграційної служби, щоб вони або продовжили дію Fiktionsbescheinigung, або видали Aufenthaltstitel.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок