Апостиль і консульська легалізація документів для використання в Україні та легалізація українських документів

Україна стає все більш привабливою для іноземних інвестицій, трудової міграції та навчання. Разом з тим, у іноземців часто виникають проблеми з використанням документів, які були видані відповідним органом іноземної держави, на території України. Зокрема, виникає потреба засвідчити факт того, що документ оформлений належним чином та підписаний посадовою особою, яка мала на це повноваження.

Процедура підтвердження дійсності оригіналів офіційних документів або засвідчення справжності підписів уповноважених посадових осіб, а також дійсності відбитків штампів, печаток, якими скріплено документ називається легалізацією. Як свідчить практика, в трьох з п’яти випадків іноземці дізнаються про необхідність легалізації вже після спроби використання цього документа на території України. Тому, для уникнення таких ситуацій у цій статті ми детально проаналізуємо процедуру легалізації документів. В разі виникнення будь-яких питань, наші юристи залюбки допоможуть їх вирішити.

Замовити дзвінок

Легалізація українських документів охоплює наступні категорії

 1. Консульська легалізація
 2. Апостилювання (проставлення штампа «Апостиль»), іншими словами – спрощена легалізація.

Зазначені процедури проводяться з однією і тією ж метою, але істотно різняться між собою. Нижче наведемо та проаналізуємо відмінності між цими процедурами.

 Консульська легалізація

 • Цей процес є досить складним, оскільки потрібно звернутись у декілька органів.
 • Порядок консульської легалізації документів залежить від типу документа та країни в якій буде використовуватись цей документ.
 • Легалізований таким чином документ дійсний лише на території країни, для якої здійснювалась консульська легалізація.
 • Для консульської легалізації документів потрібно надати оригінал документа або його нотаріально засвідчену копію.

Замовити дзвінок

Апостиль

 • Проставлення штампа «Апостиль» є спрощеним способом легалізації іноземних документів.
 • Така процедура застосовується лише у країнах – учасницях Гаазької Конвенції 1961 року.
 • На відміну від консульської легалізації, процедура апостилювання потребує значно менших затрат часу, оскільки потрібно звернутись лише в один орган.
 • Офіційні документи засвідчуються спеціальним штампом «Apostille», який проставляється відповідним уповноваженим органом іноземної держави, в якій було видано цей документ.
 • Крім цього, апостильовані документи можуть використовуватися не лише в одній країні, а у всіх державах-учасницях Гаазької Конвенції.
 • «Апостиль» ставиться на оригіналі документа, його нотаріальній копії або може бути оформлений як додаток до нього.

Замовити дзвінок

З якими країнами не потрібен апостиль

Існують випадки, коли легалізація документів для їх використання за кордоном не потрібна взагалі. Мова йде про країни-учасниці Мінської конвенції, що скасувала вимогу легалізації документів у відносинах між учасниками договору. Саме тому, для використання офіційних документів цих держав на території України, достатньо їх перекласти на українську мову і нотаріально засвідчити такий переклад.

Держави-учасниці Мінської конвенції

 1. Азербайджан
 2. Вірменія
 3. Білорусь
 4. Болгарія
 5. Македонія
 6. Угорщина
 7. Грузія (окрім Автономної Республіки Абхазії та Південної Осетії)
 8. Казахстан
 9. Киргизстан
 10. Латвія
 11. Литва
 12. Монголія
 13. Польща
 14. Республіка Молдова
 15. Росія
 16. Румунія
 17. Сербія
 18. Таджикистан
 19. Узбекистан
 20. Чехія
 21. Естонія

Замовити дзвінок

Консультація юриста

Консульська легалізація та апостилювання документів в Україні для їх використання за кордоном

Консульська легалізація

Документи, які не підлягають легалізації:

 •  документи, які суперечать законодавству України, можуть завдати шкоди інтересам України, або посягають на честь і гідність громадян;
 • оригінали чи будь-які копії паспортів, військових квитків, трудових книжок, документів, що мають характер листування, дозволів на носіння зброї, свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів (технічних паспортів), посвідчення водія, посвідчення особи, нормативно-правові акти;
 • документи, що видані органами та посадовими особами з перевищенням їх повноважень.

Документи, які підлягають легалізації:

 • Оригінали: свідоцтв про  реєстрацію   актів   громадянського стану;  довідок  органів  реєстрації  актів  громадянського стану; документів  про  освіту  –  дипломів  та  виписок   із   залікових відомостей  (міжнародного  зразка),  свідоцтв  про  спеціалізовану підготовку  з  медицини,  дипломів  кандидата  та  доктора   наук; архівних довідок,  які видаються архівними підрозділами Державного комітету архівів України та відомчими архівами;
 • Інші офіційні документи  (наприклад, документи, що мають комерційний характер, такі як свідоцтва про реєстрацію підприємств чи сертифікати якості продукції тощо) після  нотаріального засвідчення їх копій та оформлення Міністерством юстиції України.

Порядок консульської легалізації залежно від виду документа:

 • Документи, що видаються органами реєстрації актів цивільного стану спочатку повинні бути засвідченими обласними управліннями юстиції тієї області, де вони видані, управлінням юстиції АР Крим, міським управлінням юстиції міст Києва та Севастополя, після – у Департаменті консульської служби МЗС України.
 • Для легалізації документів про освіту міжнародного зразка необхідно подати лист-звернення вищого навчального закладу, що видав документи. Такий лист-звернення повинен бути належним чином засвідчений у міністерстві, якому підпорядкований відповідний навчальний заклад. Далі такий документ легалізується у Департаменті консульської служби МЗС України.
 • Архівні довідки одразу надсилаються до Департаменту консульської служби МЗС України, який засвідчує підпис посадової особи Державного комітету архівів України.
 • Документи, що мають комерційний характер повинні спочатку бути засвідчені Торговельно-промисловою палатою України, після чого легалізовані у Департаменті консульської служби МЗС України.

Останнім етапом легалізації будь-якого документа є його засвідчення в дипломатичному представництві країни, де такий документ буде використовуватись.

Апостиль

Документи, які не підлягають апостилюванню:

 • документи, видані закордонними дипломатичними установами України;
 • адміністративні документи, що мають пряме відношення до комерційних або митних операцій;
 • оригінали паспортних документів, військових квитків, трудових книжок, посвідчення особи тощо;
 • нормативно-правові акти.

Документи, які підлягають апостилюванню:

Штамп «Апостиль» проставляється на офіційних документах, виданих на території України і призначених для використання за кордоном, а саме:

Консультація юриста

 • на документах органів судової влади України;
 • на документах органів прокуратури України, органів юстиції;
 • на адміністративних документах;
 • на документах про освіту та вчені звання;
 • на документах, оформлених державними і приватними нотаріусами;
 • на офіційних свідоцтвах про реєстрацію документа або факту, який існував на певну дату.

Порядок апостилювання залежно від органу видачі документа:

 • Дипломи про освіту, атестати, довідки з навчальних закладів, навчальні плани та інші документи, що видані навчальними закладами або ж іншими державними органами, підприємствами, установами і організаціями, що стосуються сфери освіти і науки апостилюються Міністерством освіти і науки України.
 • Штамп «Апостиль» на свідоцтва, видані органами державної реєстрації актів цивільного стану, витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, документи, які засвідчені нотаріусами, судові рішення та інші документи, що видаються органами юстиції, судами, а також документи, що оформляються нотаріусами України проставляє Міністерство юстиції України.
 • Міністерство закордонних справ України апостилює всі інші види документів.

Замовити дзвінок

Консульська легалізація та апостилювання документів за кордоном для їх використання в Україні

Консульська легалізація

Загалом, за кордоном процедура консульської легалізації проводиться за схожим принципом, що й в Україні. Однак, важливим є той факт, що в кожній конкретній країні, а іноді навіть у кожній адміністративно-територіальній одиниці (провінції, штаті, автономії тощо), існує власна унікальна система державних органів, які різняться між собою повноваженнями та статусом. Усе це, а також вид документа та орган, що його видав, значною мірою впливають на те, куди потрібно звернутись за проведенням консульської легалізації. Тобто, якщо в одній країні документ спочатку засвідчує орган, який його видав, а потім – Міністерство закордонних справ, то в іншій країні консульську легалізацію можуть спочатку проводити судові органи, органи нотаріату, префектури, органи чи посадові особи органів місцевого самоврядування або міністерство юстиції з подальшою легалізацією у Міністерстві закордонних справ.

У будь-якому випадку завершальним етапом консульської легалізації документів за кордоном для використання в Україні є їх легалізація у дипломатичному представництві України.

Консульська легалізація є обов’язковою для таких країн: Алжир, Ангола, Афганістан, Бангладеш, Бахрейн, Бенін, Болівія, Бразилія, Буркіна-Фасо, Бурунді, Бутан, Ватикан, Габон, Гаїті, Гайана, Гамбія, Гана, Гватемала, Гвінея, Гвінея-Бісау, Джибуті, Екваторіальна Гвінея, Еритрея, Ємен, Замбія, Західна Сахара, Зімбабве, Індонезія, Ірак, Йорданія, Камбоджа, Камерун, Канада, Катар, Кенія, Кірибаті, Коморські острови, Конго, Демократична Республіка Конго, Косово, Кот-д’Івуар, Кувейт, Лаос, Ліван, Лівія, Мавританія, Мадагаскар, Малайзія, Малі, Мальдіви, Марокко, Федеративні Штати Мікронезії, Мозамбік, М’янма, Науру, Непал, Нігер, Нігерія, Нікарагуа, Об’єднані Арабські Емірати, Пакистан, Палау, Палестина, Папуа-Нова Гвінея, Парагвай, Руанда, Саудівська Аравія, Сенегал, Сінгапур, Соломонові Острови, Сомалі, Судан, Сьєрра-Леоне, Таїланд, Танзанія, Того, Тувалу, Туніс, Уганда, Уругвай, Філіппіни, Центральноафриканська Республіка, Чад, Чилі, Шрі-Ланка, Ямайка.

Апостиль

Органи, у які потрібно звернутись, вартість та терміни апостилювання документів у кожній державі-учасниці Гаазької конвенції різні. Нижче наведена вся необхідна інформація про процедуру апостилювання у кожній із держав-учасниць Конвенції.

 АЛБАНІЯ

Дата набрання чинності: 09.05.2004.

Консультація юриста

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:  консульський відділ Міністерства закордонних справ.

Адреса: Консульське відділення Міністерства закордонних справ Боул Джердж Фішта, № 6 1000 Тирана, Албанія.

Вартість: албанські документи: 200 lek (± 1.6 €), іноземні документи: дослівно «взаємність» ( тобто за згодою сторін);

АНДОРРА

Дата набрання чинності: 31.12.1996.

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:

 • Міністр закордонних справ,
 • Координатор двосторонніх та консульських справ,
 • Директор з питань багатосторонніх справ та співробітництва,
 • Керівник відділу загальних та юридичних питань.

Адреса: C / Прат-де-ла Creu 62-64, AD500 Андорра-ла-Велья.

Вартість: € 8.58.

Консультація юриста

АНТИГУА І БАРБУДА

Дата набрання чинності: 01.11.1981.

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:  Секретар Вищого суду Антигуа і Барбуда.

Адреса: Верховний суд, High Street, Парламентський заїзд, Сент-Джонс, Антигуа.

АРГЕНТИНА

Дата набрання чинності: 18.02.1988.

Визначені компетентні органи та уповноважені особи: Міністерство закордонних справ Аргентини (Міністерство закордонних справ Аргентини підписало угоду з Федеральною нотаріальною комісією, згідно з якою різноманітні Нотаріальні органи Аргентини отримали дозвіл на автентифікацію підписів при оформленні апостиля.)

Адреса: Ministerio de Relaciones Exteriores y Culto, Esmeralda 1212, C1007ABR, Buenos Aires, Аргентина.

Вартість: 39 доларів, органи нотаріальних громадських організацій стягують максимальну комісію в розмірі 69 доларів США.

Консультація юриста

Джерело: http://www.mrecic.gov.ar/

АВСТРАЛІЯ

Дата набрання чинності: 16.03.1995.

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:

 • Секретар Міністерства закордонних справ і торгівлі Співдружності Австралії.
 • Посольства Австралії,
 • Вищі комісії та
 • консульство (крім консульських установ під керівництвом Почесного консула).

Адреса: R.G. Casey Building, John McEwen Crescent, Barton, ACT 0221, Австралія

Вартість: 80 AUD.

Джерело: http://dfat.gov.au/about-us/our-locations/missions/Pages/our-embassies-and-consulates-overseas.aspx

АВСТРІЯ

Дата набрання чинності: 13.01.1968.

Консультація юриста

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:

Федеральне міністерство у справах Європи, інтеграції та закордонних справ щодо всіх документів, виданих:

 • Президентом або Канцелярією Президента, Головою Національної ради, Президентом Федеральної ради або Адміністративним офісом парламенту,
 • федеральним урядом,
 • федеральним міністерством,
 • Конституційним судом або Адміністративним судом,
 • Верховним судом, Вищим картельним судом при Верховному суді, Верховною комісією з відновлення у Верховному суді, Вищою комісією з реституції при Верховному суді або
 • Судом аудиту.

А також Посольства та консульства Австрії (крім почесного генерального консульства) та, у певних випадках, провінційні губернатори і уряди провінцій.

Адреса: Bundesministerium für Europa, Integration und Äußeres Minoritenplatz 8A – 1014, Відень.

Вартість: Збори в регіональних судах (юридичні та нотаріальні документи): 13,70 євро, збори у федеральному міністерстві Європи, інтеграції та закордонних справ: 17,50 євро.

Джерело: https://www.bmeia.gv.at/en/travel-stay/documents-and-authentications/authentication/apostille/

БАГАМСЬКІ ОСТРОВИ

Дата набрання чинності: 10.07.1973.

Консультація юриста

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:

 • Постійний секретар Міністерства закордонних справ
 • Міністр закордонних справ
 • Заступник Міністра закордонних справ
 • Старший помічник державного секретаря Міністерства закордонних справ
 • Заступник Постійного секретаря Міністерства закордонних справ
 • Перший помічник державного секретаря, Міністерство закордонних справ

Адреса: The Ministry of Foreign Affairs East Hill St, P. O. Box N 3746, Nassau, N.P, Багами.

Вартість: Стягується плата в розмірі 20,00 доларів США за документ. Якщо основний документ виконано у двох примірниках, другий і наступні копії складають $ 20.00 кожен. Якщо декілька екземплярів складають цілий документ, то основний документ становить $ 20.00, і інші 20$ за кожен. Якщо для одного документа потрібно декілька підписів, наприклад, до того ж документа є декілька сертифікатів, сертифікація першого підпису становить 20,00$, А кожен наступний підпис – 10,00$ США.

Джерело: http://www.bahamas.gov.bs ( розділ Апостиль та легалізація)

БАРБАДОС

Дата набрання чинності: 13.11.1966.

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:

 • Генеральний прокурор;
 • Заступник генерального прокурора;
 • Реєстратор Верховного Суду;
 • Реєстратор з корпоративних питань;
 • Постійний секретар Міністерства закордонних справ;
 • Керівник протоколу.

Адреса: 1 Culloden Road St. Michael, Барбадос.

Консультація юриста

Вартість: $50.00

БЕЛЬГІЯ

Дата набрання чинності: 09.02.1976.

Визначені компетентні органи та уповноважені особи: Міністерство закордонних справ, зовнішньої торгівлі та співробітництва в галузі розвитку.

Адреса: : rue des Petits Carmes 27,1000, Брюссель, Бельгія.

Вартість: € 20 (без урахування консульських податків (10 євро), якщо доведено неплатоспроможність.)

Джерело: https://diplomatie.belgium.be/en/services/legalisation_of_documents/faq

БОСНІЯ ТА ГЕРЦОГОВИНА

Дата набрання чинності: 24.01.1965.

Консультація юриста

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:

 • Суди першої інстанції Боснії та Герцеговини;
 • Муніципальні суди Федерації Боснії та Герцеговини;
 • Основні суди Республіки Сербської;
 • Базовий суд Брчко району Боснії та Герцеговини.

Вартість: Ціна встановлюється залежно від кількості документів, які заявник вимагає апостилювати.

Джерело: https://www.hcch.net/en/states/authorities/details3/?aid=311

БРАЗИЛІЯ

Дата набрання чинності: 14.08. 2016.

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:  Національна рада юстиції (15 тис. Нотаріусів є компетентними органами по процедурі апостилю в Бразилії.)

Адреса: Conselho Nacional de Justiça SEPN 514, bloco B, lote 7, sala 11 Brasilia/DF, Brasil CEP 70095-900

КИТАЙ

Процедура проставлення апостиля та легалізації документів в Китаї може здатися занадто заплутаною і складною у зв’язку з тим, що в Китаї передбачено проставлення як апостиля так і здійснення консульської легалізації.

Консультація юриста

Це пов’язано з тим, що адміністративні райони Китайської народної республіки Гонконг і Макао є самостійними учасниками Гаазької конвенції про апостиль від 1961 року тому тут застосовується процедура апостилювання документів, на всій іншій території діє консульська легалізація.

Штамп апостиля в Китаї проставляється в спеціальних органах зазначених вище адміністративних районів, процедура передбачає проставлення або на копіях документів, або на оригіналах в залежності від умов які виставляють органи або установи в які необхідно подавати документи.

Термін проставлення апостиля різниться в залежності від документа і як правило не перевищує тридцяти днів, а для документів з органів РАЦС максимум 10 днів.

ГОНКОНГ

Дата набрання чинності: 25.04.1965

Визначені

компетентні органи та уповноважені особи:  Секретар Верховного Суду.

Адреса: The Registrar, High Court, Room LG115, LG1, 38 Queensway, Будівля Верховного Суду, Гонконг.

Консультація юриста

Вартість: $125 HKD.

Джерело: http://www.judiciary.hk/en/crt_services/apostille.htm

МАКАО

Дата набрання чинності: 04.02.1969

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:

 • Головний виконавець ( виконавчий директор)
 • Секретар з питань адміністрації та юстиції
 • Директор Департаменту у справах юстиції

Адреса:

 • Головний виконавець, Sede do Governo da RAEM, Avenida da Praia Grande, Макао, Китай.
 • Секретар з питань адміністрації та юстиції Rua de S. Lourenço, n.º 28, Sede do Governo,4.º andar Макао, Китай.
 • Директор Департаменту у справах юстиції
  Legal Affairs Bureau, Rua do Campo, n.º 162
  Administração, Pública 19.º andar, Макао, Китай.

Вартість: безкоштовно.

Джерело: http://www.dsaj.gov.mo/ContentFrame_pt.aspx?ModuleName=Content/pt/dj/dj01_pt.ascx

Консультація юриста

ЧИЛІ

Дата набрання чинності: 30.08.2016

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:

 • Заступник міністра юстиції, регіональний міністерський секретар юстиції.
 • Регіональні секретарі міністерства освіти (регіональні секретарі міністерства освіти).
 • Регіональні секретарі міністрів охорони здоров’я, директори служб охорони здоров’я, керівники медичних працівників (секретарі регіональних секретарів охорони здоров’я, директори служб охорони здоров’я, керівники медичних працівників).
 • Національний директор, регіональні директори Служби реєстрації та ідентифікації громадян (національний директор, регіональні директори служби реєстрації громадянства та ідентифікації).
 • Генеральний директорат з питань консульської та імміграційної діяльності Міністерства закордонних справ (Генеральний директор консульських та імміграційних справ Міністерства закордонних справ).

Адреса: Ці установи апостилюють документи децентралізовано на всій території Чилі, зокрема в відповідних столицях 15 географічних регіонів країни. Єдиним винятком буде Міністерство закордонних справ, яке не має регіональних офісів. З цієї причини це Міністерство апостилює документи лише у штаб-квартирі в Сантьяго.

Вартість: безкоштовно.

Джерело: http://apostilla.gob.cl/en/caracteristicas-de-la-apostilla-chilena/

КОЛУМБІЯ

Дата набрання чинності: 30.01.2001

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:  Міністерство закордонних справ

Консультація юриста

Адреса: Міністерство закордонних справ, Coordination of Legalizations and Apostille, Avenida 19 no. 98-03 pisos 5,6,7 y 8, Edificio Torre 100 B, BOGOTA, DC, Колумбія

Вартість: 31,000 Колумбійських песо.

Джерело: http://www.cancilleria.gov.co/

КОСТА-РІКА

Дата набрання чинності: 06.04.2011

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:  Міністерство закордонних справ та культури Коста-Ріки, Департамент автентифікації

Адреса: Departamento de Autenticaciones,Dirección General, Ministerio de Relaciones Exteriores y Culto de Costa Rica Avenida 7-9, Calle 11-13 , Сан-Хосе, Коста- Ріка.

Вартість: ¢ 625.00 (= € 1)

Консультація юриста

Джерело: https://www.rree.go.cr

КІПР

Дата набрання чинності: 30.04.1973

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:  Міністерство юстиції та громадського порядку Республіки Кіпр.

Адреса: 125, Athalassas Avenue, 1461 Лефкосія Нікосія),Кіпр.

Вартість: € 5.00

Джерело: http://www.mjpo.gov.cy

ХОРВАТІЯ

Дата набрання чинності: 24.01.1965

Консультація юриста

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:  Міські суди або Міністерство юстиції та адміністрації

Адреса: Міністерство юстиції Республіки Хорватія, Ulica grada Vukovara 49, 10 000 Загреб, Хорватія.

Вартість: Міністерство юстиції стягує за кожний апостиль 30 кун. Ця ціна встановлюється законом про адміністративні податки в Хорватії.

Муніципальні суди стягують судовий податок у розмірі від 50 до 60 хорватських кун відповідно до Закону про податок у суді (ціна залежить від того, чи текст на хорватській мові – 50 кун – чи потрібен переклад – 60 хорватських кун.)

Джерело: https://pravosudje.gov.hr/

ДАНІЯ

Варто зазначити, що дія даної конвенції не поширюється на Гренландію та Фарерські острови.

Дата набрання чинності: 29.12.2006.

Консультація юриста

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:  Міністерство закордонних справ.

Адреса: Міністерство закордонних справ, Управління легалізації, Asiatisk Plads 2, DK, 1448, Копенгаген, Данія

Вартість: 195 DKK.

Джерело: http://um.dk/da

ДОМІНІКАНСЬКА РЕСПУБЛІКА

Дата набрання чинності: 30.08.2009

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:

 • Міністерство закордонних справ і зовнішньої служби Домініканської Республіки
 • Заступник Міністра з консульських справ і міграції

Адреса: Ministerio de Relaciones Exteriores y del Servicio Exterior Ave. Independencia No. 752  Estancia San Gerónimo,Санто-Домінго, Домініканська Республіка

Консультація юриста

Вартість: 620 Домініканських песо (16 USD)

Джерело: http://www.mirex.gov.do/

ЕКВАДОР

Дата набрання чинності: 02.04.2005

Визначені компетентні органи та уповноважені особи: керівник відділу легалізації Міністерства закордонних справ.

Адреса: Carrión E1-76 y 10 de Agosto, QUITO, Еквадор.

Вартість: 20 американських доларів.

Джерело: http://www.cancilleria.gob.ec/

Консультація юриста

ЕЛЬ-САЛЬВАДОР

Дата набрання чинності: 31.05.1996

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:  Міністерство закордонних справ

Адреса: Calle el Pedregal, Boulevard Cancillería, Antiguo Cuscatlán, Ель-Сальвадор.

Вартість: безкоштовно.

Джерело: https://rree.gob.sv

ФІДЖІ

Дата набрання чинності: 10.10.1970

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:  Постійний секретар Міністерства закордонних справ та міжнародного співробітництва.

Консультація юриста

Адреса: Levels 1 & 2, South Wing, Bose Levu Vakaturaga Complex, 87 Queen Elizabeth Drive, P.O. Box 2220, Будинок уряду, Сува, Республіка Фіджі.

Вартість: безкоштовно.

Джерело: http://www.foreignaffairs.gov.fj

ФІНЛЯНДІЯ

Дата набрання чинності: 26.08.1985

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:  Органи РАЦСу.

Адреса: –

Вартість: €13.00

Консультація юриста

Джерело: http://www.maistraatti.fi/en/

ФРАНЦІЯ

Дата набрання чинності: 24.01.1965

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:  “Генеральні прокурори у апеляційних судах”

Адреса: список адрес (https://assets.hcch.net/docs/e7b31b40-450f-42d6-bb53-95e02f8e9976.pdf)

Вартість: безкоштовно.

НІМЕЧЧИНА

Дата набрання чинності: 13.02.1966

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:

Консультація юриста

 • Для федеральних документів: Федеральний офіс адміністрації (виняток: для Федерального патентного суду та документів Німецького патентного відомства, Апостиль видається головою Німецького патентного відомства).
 • Для державних документів Німеччини: документи адміністративних органів (крім судових адміністративних органів):
 • Міністерства внутрішніх справ (сенатські департаменти), регіональні комісари, обласна адміністрація;
 • у Берліні: Державне управління з питань житла та регулювання;
 • Нижня Саксонія: штаб поліції у Брауншвейгу, Геттінгені, Ганновері, Люнебургу, Ольденбурзі та Оснабрюк;
 • у Рейнланд-Вестфалія: наглядовий та службовий відділ в Кайзерслаутерні;
 • у Саксонії: державні директиви в Хемніці, Дрездені та Лейпцигу;
 • у м. Саксонія-Ангальт: державний адміністративний офіс у Магдебурзі;
 • у Тюрінгії: державний адміністративний офіс у Веймарі.
 • Документи судових адміністративних органів, судів загальної юрисдикції (цивільних та кримінальних судів) та нотаріусів: міністерства юстиції (сенатські департаменти), головні судді державних (адміністративних) судів.
 • Документи інших судів, крім тих, що мають загальну юрисдикцію: міністерства внутрішніх справ (сенатські департаменти), регіональні комісари, обласні адміністрації, міністерство юстиції (сенатські департаменти), головні судді державних (адміністративних) судів.

Вартість:  Тарифи встановлюються на основі вартості сертифіката. Витрати, понесені заявником, складають мінімум 10 євро та максимум 130 євро. У середньому вартість послуг становить від 10 до 20 євро.

Джерело: https://www.hcch.net/en/states/authorities/details3/?aid=322

ГРЕЦІЯ

Дата набрання чинності: 18.05.1985

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:

 • Регіональне самоврядування для всіх документів, виданих їх службами / офісами.
 • Децентралізовані адміністрації для всіх документів, виданих:
 1. Громадськими службами регіонів, які не належать до компетенції регіонального самоврядування;
 2. Юридичні особи публічного права;
 3. Організації місцевого самоврядування першого ступеня;
 4. Відділення реєстру.
 • Для судових документів, суд першої інстанції регіону, де розташований орган, що видав.

Адреса:

Децентралізовані адміністрації (https://assets.hcch.net/docs/cc3ac3f9-737f-4749-95b6-408275d59a76.pdf)

Суди першої інстанції (https://assets.hcch.net/docs/8056af52-3fab-4515-a3fb-2e948f3e0a33.pdf)

Консультація юриста

Вартість: безкоштовно.

Джерело: https://diavgeia.gov.gr/

ГОНДУРАС

Дата набрання чинності: 30.09.2004

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:  Міністр закордонних справ, державний секретар у закордонних справах.

Адреса: Урядовий громадський центр, Президентський будинок, Бул. Кувейт, який примикає до Верховного Суду, TEGUCIGALPA, Гондурас

Вартість: Lps.150.00 (приблизно 5-6 євро).

Джерело:  http://www.sre.gob.hn/

Консультація юриста

ІНДІЯ

Дата набрання чинності: 14.07.2005.

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:  Міністерство закордонних справ уряду Індії.

Адреса: Відділ CPV, Patiala House Annexe, Тілак Марг, Нью-Делі 110001, Індія.

Вартість: 50.00 індійських рупій.

Джерело: http://www.mea.gov.in

ІЗРАЇЛЬ

Дата набрання чинності: 14.08.1978.

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:

Консультація юриста

 • Міністерство закордонних справ Держави Ізраїль
 • Реєстратори судових справ та державних службовців, призначені міністром юстиції за законом про нотаріальну діяльність.

Адреса:

Міністерство закордонних справ, 9 Yitzhak Rabin Blvd., Kiryat Ben-Gurion, Єрусалим 91035, Ізраїль.

Реєстратори судових справ та державних службовців, призначені міністром юстиції за законом про нотаріальну діяльність, 1976, Судові адміністрації, 22 Kanfey Nesharim St., Єрусалим 95464 , Ізраїль.

Вартість:  35 шекелів.

Джерело: http://mfa.gov.il

ІРЛАНДІЯ

Дата набрання чинності: 09.03.1999.

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:  Департамент закордонних справ.

Консультація юриста

Адреса:

 • Consular Section, Department of Foreign Affairs, Hainault House, 69 – 71 St. Stephen’s Green, Дублін, Ірландія.
 • Consular Services, Department of Foreign Affairs, 1a South Mall, CORK, Ірландія.

Вартість: Ціна, встановлена Департаментом за видачу апостильової печатки, становить 20 євро. Стосовно Пакету документів про усиновлення, який може містити до 300 документів, Департамент стягує 50 євро за пакет прийому.

Джерело: https://www.dfa.ie/

ІТАЛІЯ

Дата набрання чинності: 11.02.1978.

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:

 • У випадку судових документів, документів про громадянське становище та нотаріальні акти – прокурор у судах, в яких було видано документи;
 • У випадку всіх інших адміністративних документів, передбачених Конвенцією – префект з територіальною компетенцією, для Валле д’Аоста – Президент Регіону, а також для провінцій Тренте та Больцано – уповноважений уряду.

Адреса: в кожному конкретному випадку адресу можна знайти за цим посиланням : https://www.giustizia.it/giustizia/it/mg_4.wp?facetNode_1=3_2&selectedNode=3_2_13

ЯПОНІЯ

Дата набрання чинності: 27.07.1970.

Консультація юриста

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:  Міністерство закордонних справ у Токіо.

Адреса: Kasumigaseki 2-2-1, Chiyoda-ku, Токіо 100-8919, Японія.

Вартість: безкоштовно.

Джерело: http://www.mofa.go.jp

ЛІХТЕНШТЕЙН

Дата набрання чинності: 17.09.1972

Визначені компетентні органи та уповноважені особи: Державна канцелярія Княжого уряду.

Адреса: Державна канцелярія Княжого уряду, будівля уряду, 9490 Вадуц, Ліхтенштейн.

Консультація юриста

Вартість: CHF 30 (приблизно € 20.00).

Джерело: https://www.llv.li

ЛІБЕРІЯ

Дата набрання чинності: 08.02.1996.

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:

 • Міністр закордонних справ, депутати та помічники міністрів;
 • Міністр юстиції, депутати та помічники міністрів;
 • Клерк і заступник Клерка Верховного та Окружного суду (ів);
 • Реєстратори та заступники реєстраторів корпорацій;
 • Комісар та заступник комісара морських справ або їх спеціальні агенти.

Адреса: Міністерство закордонних справ, Капітолій Хілл, Монровія, Республіка Ліберія

Джерело: http://www.mofa.gov.lr

ЛЮКСЕМБУРГ

Дата набрання чинності: 03.06.1979.

Консультація юриста

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:  Міністерство закордонних справ.

Адреса: Міністерство закордонних справ (Відділ паспортів, віз та легалізації), 43 Roosevelt Boulevard, L-2450 Люксембург

Вартість: € 20.00.

Джерело: http://www.mae.lu/

МАЛАВІ

Дата набрання чинності: 02.12.1967.

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:

 • Генеральний прокурор або Генеральний адвокат;
 • Постійний секретар Міністерства уряду;
 • Секретар Верховного Суду;
 • Генеральний Секретар;
 • Урядовий агент;
 • Нотаріус;
 • Магістрат-резидент

Адреса:

Консультація юриста

 • Генеральний прокурор, Генеральний секретар та секретар юстиції, штаб Міністерства юстиції, Капітал Хілл, Private Bag 333, Лілонгве 3, Малаві.
 • Генеральний Секретар, Фатіма Аркад, Хайле Селлезей Роуд, П.О. Box 100, Блантіре, Малаві.

Джерело: http://www.sdnp.org.mw

МАЛЬТА

Дата набрання чинності: 03.03.1968.

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:  Міністерство закордонних справ.

Адреса:  Palazzo Parisio, Merchants Street, Валлетта CMR 02, Мальта.

Вартість: 20 євро (комерційні), 12 євро (не комерційні).

Джерело: https://foreignaffairs.gov.mt.

МАРШАЛЛОВІ ОСТРОВИ

Дата набрання чинності: 14.08.1992.

Консультація юриста

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:

 • Міністр закордонних справ Маршаллових островів,
 • Генеральний прокурор та виконуючий
 • обов’язки генерального прокурора,
 • Клерк і заступник Клерка Верховного суду,
 • Реєстратори та заступники реєстраторів корпорацій,
 • Адміністратор морських перевезень та його спеціальні агенти,
 • Уповноважений та заступник уповноваженого з морських справ або їх спеціальні агенти.

Джерело: https://www.hcch.net/en/states/authorities/details3/?aid=373

МЕКСИКА

Дата набрання чинності: 14.08.1995.

Визначені компетентні органи та уповноважені особи: вони поділяються на дві категорії:

 • Апостиль для федеральних документів ( видають такі органи як «Dirección de Coordinación Política con los Poderes de la Unión» та «Subdirección de Formalización y Control»)
 • Апостиль для державних документів ( видають 32 різних органи, інформацію про які можна дізнатись за посиланням – https://assets.hcch.net/upload/auth12contact_mx.pdf)

Вартість: 710 мексиканських песо для апостиля на федеральні документи.

Джерело: http://dicoppu.segob.gob.mx/

МОНАКО

Дата набрання чинності: 31.12.2002.

Консультація юриста

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:  Департамент юридичних послуг.

Адреса: Департамент юридичних послуг, Палац правосуддя, 5, rue Colonel Bellando de Castro

98 000 Монако, BP 513, MC 98015 Monaco Cedex.

Вартість: € 5.

Джерело: http://service-public-particuliers.gouv.mc/Justice/Documents-et-demarches-judiciaires/Apostille-Direction-des-Services-Judiciaires/Faire-apostiller-un-document

НАМІБІЯ

Дата набрання чинності: 30.01.2001.

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:

Консультація юриста

 • Секретар Верховного суду Намібії.
 • Міністерство юстиції (постійний секретар).

Адреса:

 • Секретар Верховного суду Намібії, , Будівля Верховного Суду, Luderitz Street, Private Bag, 13179, Windhoek, Намібія.
 • Міністерство юстиції, Будівля юстиції, Independence avenue , 3rd floor, Private Bag 13302, WINDHOEK, Намібія.

Вартість: безкоштовно.

НІДЕРЛАНДИ

Дата набрання чинності: 08.10.1965.

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:  районні суди.

Адреса: для того, щоб вибрати найближчий суд можна скористатись цим посиланням (https://www.rechtspraak.nl/Organisatie-en-contact/Organisatie/Rechtbanken/)

Вартість: 20 євро за апостиль.

Джерело: https://www.rechtspraak.nl

Консультація юриста

НОВА ЗЕЛАНДІЯ

(Не поширюється на Токелау)

Дата набрання чинності: 22.11.2001.

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:  Департамент внутрішніх справ, відділ автентифікації.

Адреса:

 • Authentication Unit, 120 Victoria Street, Te Aro, Wellington 6011, New Zealand.
 • Authentication Unit, PO Box 805, Wellington 6140, New Zealand.

Вартість: 32 новозеландських долари за апостиль (15 доларів за кожен додатковий апостиль, для документів, що подаються одночасно). Будь-яка кількість документів, виданих одним і тим самим органом, може бути включена в один апостиль.

НОРВЕГІЯ

Дата набрання чинності: 29.07.1983.

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:

Консультація юриста

 • Губернатори округів.
 • Міністерство закордонних справ Королівства Норвегія.

Адреса:, Міністерство закордонних справ7. juni-plassen / Victoria Terrasse, PO box 8114 Dep., 0032 Осло, Норвегія.

Вартість: безкоштовно.

Джерело: https://www.regjeringen.no

ОМАН

Дата набрання чинності: 30.01.2012.

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:  Міністерство закордонних справ (консульський відділ).

Адреса: P.O. Box 252, 113 Muscat, Оман.

ПАНАМА

Дата набрання чинності: 04.08.1991.

Консультація юриста

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:

 • Що стосується документів, виданих компетентними судовими органами або посадовими особами – Секретар Верховного суду або його законні заступники.
 • Щодо документів виданих нотаріусом або приватних документів, засвідчених нотаріально, – посадові особи адміністративного відділу Міністерства юстиції.
 • Щодо інших документів, виданих будь-якими центральними урядовими органами, будь-якими автономними або напівавтономними органами, муніципальними чи поліцейськими органами, державним міністерством- посадовими особами консульського та легалізаційного відділу Міністерства закордонних справ.
 • Щодо усіх інших публічних документів, то допускається будь-яка з трьох попередніх процедур.

Вартість:

 • Секретар Верховного Суду: безкоштовно.
 • Відділ адміністративних послуг Міністерства юстиції: 2 бальбоа (еквівалент 2 долари США)
 • Консульський та легалізаційний відділ Міністерства закордонних справ: 2 бальбоа (еквівалент 2 долари США).

Джерело:  https://www.mire.gob.pa.

ПАРАГВАЙ

Дата набрання чинності: 30.08.2014.

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:  Міністерство закордонних справ, Генеральний директорат консульських справ.

Адреса:, Міністерство закордонних справ, Генеральний директорат консульських справ відділ автентифікації, 14 de Mayo e/ Estrella y Palma, Asunción – Парагвай.

Вартість: 40.312 Guarani± 33 US$.

Консультація юриста

Джерело: http://www2.mre.gov.py/

ПЕРУ

Дата набрання чинності: 30.09.2010.

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:  Міністерство закордонних справ.

Адреса: Ministerio de Relaciones Exteriores del Perú © 2017, Jirón Lampa 545, Lima 1, Перу.

Вартість: € 6.70.

Джерело: http://www.rree.gob.pe

САМОА

Дата набрання чинності: 13.09.1999.

Консультація юриста

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:  Генеральний виконавчий директор, Міністерство закордонних справ та торгівлі.

Адреса: Міністерство закордонних справ та торгівлі, PO Box L1859, Apia, Самоа.

ПОРТУГАЛІЯ

Дата набрання чинності: 04.02.1969.

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:

 • Генеральний прокурор Республіки;
 • Генеральний прокурор від Порту, Коїмбра і Евора та помічники Генеральних прокурорів з представниками автономних регіонів Мадейра та Азорес.

Адреса: Генеральний прокурор Республіки, (Procuradoria Geral de República): Rua da, Escola Politécnica, 140, 1269-103 Лісабон, Португалія.

Вартість: €10.20.

Джерело: http://www.ministeriopublico.pt/

Консультація юриста

САН-МАРИНО

Дата набрання чинності: 13.02.1995.

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:  Міністр закордонних справ.

Адреса: Ufficio Del Registro E Conservatoria, Via 28 Luglio, 196, 47893 Сан-Марино.

Вартість: € 5.00.

Джерело: http://www.esteri.sm

СЕЙШЕЛЬСЬКІ ОСТРОВИ

Дата набрання чинності: 31.03.1979.

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:

Консультація юриста

 • Міністр закордонних справ , або будь-яка особа, призначена та офіційно уповноважена ним;
 • Генеральний прокурор або будь-яка особа, призначена та офіційно уповноважена ним;
 • Секретар Кабінету;
 • Секретар Верховного суду.

Адреса: Міністерство закордонних справ P. O. Box 656, ‘Maison Quéau de Quinssy’, Mont Fleuri, Mahé

СЛОВАЧЧИНА

Дата набрання чинності: 17.02.2002.

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:

 • Всі регіональні суди (“Krajský súd”) для: а) державних документів, виданих або завірених окружними судами, нотаріусами чи суддями у межах своєї територіальної юрисдикції; б) переклади, виконані офіційними (призначеними на виборах) перекладачами або висновками офіційних експертів;

Міністерство юстиції Словацької Республіки (“Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky”) для всіх документів, що надходять від судових органів, крім документів, зазначених вище (тобто документи, що надходять з судів, крім окружних судів).

 • Міністерство внутрішніх справ Словацької Республіки (“Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky”) для публічних документів, що надходять від органів, що входять до його компетенції, за винятком документів, зазначених у пункті нижче;
 • Міністерство освіти Словацької Республіки (“Ministerstvo školstva Slovenskej republiky”) для публічних документів, що надходять від органів влади в межах своєї юрисдикції;
 • Міністерство охорони здоров’я Словацької Республіки (Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky) за публічні документи, видані органами, що підпадають під його юрисдикцію;
 • Міністерство оборони Словацької Республіки (“Ministerstvo obrany Slovenskej republiky”) для публічних документів, що надходять від органів влади, що входять до її компетенції;
 • Районний відділ (obvodný úrad) за: a) виписки з реєстрів народжень, смертей та шлюбів, за винятком рішень, що стосуються громадянського стану; б) документи, видані автономними місцевими органами влади;
 • Міністерство закордонних справ Словацької Республіки (“Ministerstvo zahranièných vecí Slovenskej republiky”) за будь-який інший публічний документ, виданий в Словацькій Республіці, не зазначений вище.

Вартість:

 • Міністерство юстиції: 10 Euro;
 • Міністерство охорони здоров’я: 10 Euro;
 • Міністерство внутрішніх справ: 10 Euro;
 • Міністерство освіти: 10 Euro;
 • Міністерство оборони: 10Euro;
 • Міністерство закордонних справ: 20Eur

СЛОВЕНІЯ

Дата набрання чинності: 24.01.1965.

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:

Консультація юриста

 • Міністерство юстиції Республіки Словенія (для підтвердження автентичності підписів та печаток нотаріусів, окружних суддів та судових перекладачів за публічними документами);
 • Районні суди в Словенії (для підтвердження автентичності підписів та печаток нотаріусів, суддів (крім окружних суддів), державних установ, організацій та фізичних осіб, що виконують державні функції та юридичних осіб за державними документами – всі районні суди в Словенії).

Вартість: 

 • Міністерство юстиції стягує адміністративний податок на видачу апостиля для публічних документів відповідно до Закону про адміністративні податки. Адміністративний податок на видачу кожного апостиля складає € 3,00.
 • Районні суди в Словенії, як судові органи, відповідно до Закону про судові витрати, – 2,46 євро за один Апостиль, якщо державний документ є словенською мовою, та 5,00 євро, коли державний документ є іноземною мовою.

Джерело: http://www.arhiv.mp.gov.si

ІСПАНІЯ

Дата набрання чинності: 25.09.1978.

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:

 1. Адміністративні документи:
 • Керуючий секретар вищих судів юстиції.
 • Голова підрозділу Міністерства юстиції ( або його заступники)
 • Керівники територіальних управлінь
 • Декани нотаріальних коледжів.
 1. Судові:
 • Секретаріат у справах Верховного суду.
 • Голова підрозділу Міністерства юстиції в галузі інформування та надання допомоги громадянам.
 • Керуючі територіальних управлінських бюро.
 1. Нотаріальні:
 • Декани нотаріальних коледжів або ті, хто діє замість них, незалежно від того, де в Іспанії такі документи видавалися.
 1. Акти вищих судів:
 • Лише Секретар управління відповідного суду для документів, виданих відповідним Судом або його заступники, а також посадові особи, яким можна делегувати такі повноваження.
 1. Публічні документи:
 • За вибором громадянина, як на папері, так і в електронному вигляді, будь-яким з органів влади, які мають повноваження щодо апостилювання адміністративних документів.

Вартість:

 • Вищі суди юстиції та Міністерство юстиції не стягують плату за видачу апостилю.

Професійна асоціація нотаріусів – від 3,50 до 7,50 євро.

ПАР ( ПІВДЕННО-АФРИКАНСЬКА РЕСПУБЛІКА)

Дата набрання чинності: 30.04.1995.

Консультація юриста

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:

 • Будь-який магістрат або додатковий магістрат ( суддя);
 • Будь-який реєстратор або помічник реєстратора Верховного суду Південної Африки;
 • Будь-яка особа, призначена Головою Юстиції;
 • Голова у справах міжнародних відносин та співробітництва.

Вартість: безкоштовно.

Джерело: http://www.dirco.gov.za/

ШВЕЦІЯ

Дата набрання чинності: 01.05.1999.

Визначені компетентні органи та уповноважені особи: всі державні нотаріуси.

Вартість: SEK 250 (приблизно €27).

ШВЕЙЦАРІЯ

Дата набрання чинності: 11.03.1973.

Консультація юриста

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:

 • Федеральна канцелярія.
 • Кантональні ( місцеві) органи влади.

Адреса: за наступним посиланням можна знайти перелік вищезазначених органів і відповідну адресу https://www.hcch.net/en/states/authorities/details3/?aid=349

Вартість: Ціна змінюється в межах від 15 до 30 Швейцарських франків (€10 – €20).

СПОЛУЧЕНЕ КОРОЛІВСТВО ВЕЛИКОБРИТАНІЇ ТА ПІВНІЧНОЇ ІРЛАНДІЇ

(не поширюється на країни, які вийшли зі складу Великої Британії та не підписали Конвенцію)

Дата набрання чинності: 24.01.1965.

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:

 • Управління закордонних справ та країн Співдружності;
 • Управління легалізації.

Адреса: Управління легалізації, P.O. Box 6255, Milton Keynes MK10 1XX, Сполучене Королівство.

Консультація юриста

Вартість:

 • Підприємства та представники громадськості сплачують 30 фунтів стерлінгів за виданий апостиль.
 • Преміум сервіс в Центральному Лондоні коштує 75 фунтів за документ.

Джерело: https://www.gov.uk/get-document-legalised

ТУРЕЧЧИНА

Дата набрання чинності: 29.09.1985.

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:

 • Адміністративні документи: a) у провінціях: губернатор, головний офіцер округу, головний секретар; б) у містах: голова Офісу округу.
 • Судові документи: Президенти судових комісій, де є високі кримінальні суди.

Вартість: безкоштовно.

Джерело: http://www.adalet.gov.tr/

СПОЛУЧЕНІ ШТАТИ АМЕРИКИ

Дата набрання чинності: 15.10.1981.

Консультація юриста

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:

Сполучені Штати Америки мають три рівні влади, компетентні видавати свідоцтво про апостиль.

 • Державний департамент США, бюро консульських справ, паспортні служби, відділ «Vital Records» видають апостиль до свідоцтв про народження, смерть та шлюби громадян США за кордоном, а також свідоцтва про народження та смерть, видані з початку 1904-1979 років урядом зони Панамського каналу .
 • Клерки та заступники посадових осіб Федеральних судів Сполучених Штатів уповноважені видати апостиль на документи, видані цими судами. Як альтернативний варіант, Міністерство юстиції США може засвідчити печаткою Федерального суду, а відомство державного аутентифікаційного відомства США потім розмістить апостиль над цією печаткою.
 • Публічні документи, видані штатами США, округу Колумбія та інші юрисдикції США, можуть бути апостильовані призначеними органами в кожній юрисдикції, як правило, державним секретарем.

Проте, в кожному штаті потрібно уточнювати деталі та особливості процедури апостилювання.

Вартість:

 • Відділ служби автентифікації державних установ США коштує 8,00 доларів США за документ.
 • Державний департамент США, паспортні служби, Управління служби «Vital Records» не вимагає плати за видачу апостиля на документ із печаткою посольства або консульства США.
 • Вартість стягується в окремих штатах США, починаючи від 3 до 20 доларів США.

Джерело: для додаткової інформації : https://www.hcch.net/en/states/authorities/details3/?aid=353

УРУГВАЙ

Дата набрання чинності: 14.10.2012.

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:  Головне управління консульських справ.

Консультація юриста

Адреса: Colonia 1206 str., Монтевідео, Уругвай.

Вартість: Uruguayan Pesos $ 392.

Джерело: http://www.mrree.gub.uy

ВАНУАТУ:

Дата набрання чинності: 30.07.1980.

Визначені компетентні органи та уповноважені особи:

 • Департамент закордонних справ;
 • Комісія з фінансових послуг для публічних документів, які підпадають під його юрисдикцію.

Адреса: Центр фінансових послуг, Bouganville Street, PMB No. 9023, Порт Віла,

Вартість: Односторонній документ – 50 доларів США; Двосторонній документ – 100 доларів США; та сертифікат на копію 25 доларів США (Апостиль ідентичного документа / того ж органу видачі).

Джерело: http://www.vfsc.vu/

 

Типові помилки в оформленні легалізованих за кордоном документів та як їх уникнути

 • Аркуш зі штампом «Апостиль» не підшитий до документа.

Зазвичай штамп «Апостиль» проставляється на вільному від тексту місці документа або на його зворотному боці. Однак можливими є випадки проставлення апостиля на окремому від документа аркуші. В такому випадку потрібно прослідкувати за тим, щоб посадова особа, що проставляє апостиль, скріпила аркуш з апостилем і сам документ для унеможливлення випадків їх роз’єднання. Кількість скріплених аркушів підтверджується підписом посадової особи, яка проставляє апостиль.

 • Помилки в перекладах.

Для вирішення цієї проблеми радимо не перекладати документи за кордоном, а здійснити переклад безпосередньо в Україні. Це не займатиме багато часу, але значно полегшить використання документів в Україні та зменшить ризики виявлення помилок на етапі обробки інформації.

 • Використання в Україні документа, який був легалізований шляхом консульської легалізації для іншої країни.

Варто пам’ятати, що навіть якщо документ був легалізований шляхом консульської легалізації та використаний в країні призначення, він не може бути використаний в Україні, адже порядок консульської легалізації документа чітко передбачає країну, в якій документ буде використовуватись.

Питання, які найчастіше виникають у іноземців при легалізації документів

 1. Чи можна легалізувати документ іноземної держави на території України?
  Так, це можливо зробити у дипломатичному представництві іноземної держави на території України з подальшою легалізацією в МЗС України. Однак, варто зазначити, що не всі країни мають свої дипломатичні представництва в Україні, а також не всі дипломатичні представництва можуть виконувати таку функцію на території України. Більш детальну інформацію щодо кожної конкретної країни потрібно дізнаватись у посольстві чи консульстві відповідної іноземної держави.
 2. Чи можна засвідчити одразу декілька документів одним штампом «Апостиль»?
  Ні, не можна. Штамп «Апостиль» проставляється лише на один документ. Мова йде про те, що не можуть бути скріплені одним «Апостилем» 2 чи більше документа, навіть, якщо вони видані одним і тим же органом чи посадовою особою. Як показує наш досвід, навіть, коли іноземним державним органом чи посадовою особою іноземної держави було здійснено апостилювання декількох документів одним штампом, то вони в жодному разі не будуть дійсними на території України.
 3. Які документи підлягають легалізації?
  Легалізації підлягають офіційні документи, а саме: свідоцтва; документи, видані органами державної влади та їх посадовими особами, органами місцевого самоврядування та їх посадовими особами; судові документи; документи про освіту та інші документи після їх нотаріального засвідчення.
  Втім, не підлягають легалізації документи комерційного або митного характеру; оригінали/копії паспортів, трудових книжок, посвідчення водія; нормативно-правові акти, а також документи, які суперечать законодавству України або ж видані з перевищенням повноважень посадових осіб чи органів.
 4. Що краще легалізувати: оригінали чи нотаріальні копії документів?
  Легалізація може здійснюватися як щодо оригіналів, так і у певних випадках щодо нотаріально засвідчених копій офіційних документів. Однак, законодавство України досить часто містить вимогу щодо пред’явлення саме оригіналів документів. Таким чином, ми радимо легалізовувати лише оригінал документа.
 5. Куди мені звертатися для легалізації документів в Україну? Чи може це зробити консульство України?
  Ні, дипломатичні представництва України не здійснюють легалізацію документів, виданих органами іноземних держав, для їх використання в Україні. Крім того, якщо мова йде про апостиль, то як вже було зазначено, він ставиться компетентними органами відповідної іноземної держави, у якій такий документ видано. Якщо ж мова йде про консульську легалізацію, то дипломатичні представництва України за кордоном лише проводять завершальний етап такої легалізації, але не мають повноважень самостійно легалізовувати документ.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок