Ukraine is becoming more attractive for foreign investment, labor migration and education. However, foreigners often face problems using documents issued by an appropriate authority of a foreign state on the territory of Ukraine. In particular, there is a need to certify the fact that the document has been duly drawn up and signed by an official who has required authority.
Україна стає привабливішою для іноземних інвестицій, трудової міграції та освіти. Однак іноземці часто стикаються з проблемами використання документів, виданих відповідним органом іноземної держави на території України. Зокрема, необхідно засвідчити, що документ складений належним чином та підписаний посадовою особою, яка має на це повноваження.
Україна стає все більш привабливою для іноземних інвестицій, економічної міграції та освіти. Проте в іноземців часто виникають проблеми з використанням документів, виданих відповідним органом іноземної держави на території України. Зокрема, необхідно засвідчити, що документ складений належним чином та підписаний посадовою особою з необхідною кваліфікацією.
Процедура підтвердження дійсності оригіналів офіційних документів або засвідчення справжності підписів уповноважених посадових осіб, а також дійсності відбитків штампів, печаток, які проставлені на документі, називається легалізацією . Як показує практика, у трьох із п’яти випадків іноземці дізнаються про необхідність легалізації документів після спроби скористатися цим документом на території України. Тому, щоб уникнути подібних ситуацій, ми детально розберемо процедуру легалізації документів у цій статті.
У широкому сенсі «легалізація» охоплює дві категорії:
- Консульська легалізація
- Апостилювання (проставлення штампу «Апостиль»), тобто спрощена легалізація.
Наведені вище процедури виконуються з тією ж метою, але сильно відрізняються одна від одної. Нижче ми розберемо відмінності між цими процедурами.
Консульська легалізація:
- Процес досить складний, оскільки необхідно звертатися до кількох установ.
- Порядок консульської легалізації документів залежить від виду документа та країни, в якій документ буде використовуватися.
- Легалізований таким чином документ дійсний тільки на території країни, для якої він легалізований.
- Для консульської легалізації документа необхідно надати оригінал документа або його нотаріально завірену копію.
Апостиль:
- Проставлення штампу «Апостиль» є спрощеним способом легалізації іноземних документів.
- Однак така процедура застосовується лише до держав-учасниць Гаазької конвенції 1961 року.
- На відміну від консульської легалізації, процедура апостилювання займає набагато менше часу, оскільки потрібно звернутися лише до одного органу.
- Офіційні документи засвідчуються спеціальним штампом «Апостиль», який проставляється відповідним уповноваженим органом іноземної держави, що видав документ.
- Крім того, документи з апостилем можуть використовуватися не лише в одній країні, а й у всіх державах-учасницях Гаазької конвенції.
- Штамп «Апостиль» ставиться на оригінал документа, його нотаріально засвідчену копію або може бути виданий як додаток.
Проте бувають випадки, коли легалізація документів для використання їх за кордоном зовсім не потрібна. Йдеться про держави-учасниці Мінської конвенції, які скасували вимогу легалізації документів у відносинах між сторонами договору. Тому для використання офіційних документів цих країн на території України достатньо перекласти їх українською мовою та завірити такий переклад.
Держави-учасниці Мінської конвенції
- Азербайджан
- Вірменія
- Білорусь
- Болгарія
- Македонія
- Угорщина
- Грузія (крім АР Абхазія та Південна Осетія)
- Казахстан
- Киргизстан
- Латвія
- Литва
- Монголія
- Польща
- Республіка Молдова
- Російська Федерація
- Румунія
- Сербія
- Таджикистан
- Узбекистан
- Чеська Республіка
- Естонія
Консульська легалізація та апостилювання документів в Україні для використання їх за кордоном
Консульська легалізація:
Документи, які не підлягають легалізації:
– документи, що суперечать законодавству України, можуть завдати шкоди інтересам України або посягати на честь і гідність громадян;
– оригінали або будь-які копії паспортів, військових квитків, трудових книжок, документів заочного характеру, дозволів на перевезення зброї, реєстраційних документів на транспортні засоби (технічних паспортів), водійських прав, посвідчень особи, нормативно-правових актів;
– документи, видані з перевищенням повноважень посадових осіб або органів.
Документи, що підлягають легалізації:
– оригінали: свідоцтв про реєстрацію актів цивільного стану; довідки органів реєстрації актів цивільного стану; документи про освіту – дипломи та виписки з мандатів (міжнародного зразка), свідоцтва про підготовку спеціаліста з медицини, дипломи кандидата та доктора наук; архівні документи, видані архівами Держкомархіву України та відомчими архівами;
– інші офіційні документи (наприклад, комерційні документи, такі як свідоцтва про реєстрацію підприємства чи сертифікати якості продукції тощо) після їх нотаріально засвідчених копій та реєстрації в Міністерстві юстиції України.
Процедура консульської легалізації в залежності від типу документа:
– Документи, видані органами реєстрації актів цивільного стану , засвідчуються в районних управліннях юстиції області, де вони були видані первинно, в управлінні юстиції Автономної Республіки Крим, міських юстиціях міст Києва та Севастополя, а потім – Департамент консульської служби МЗС України.
– Для легалізації документів про освіту міжнародного зразка необхідно подати письмову заяву від університету, який видав документи. Така лист-заява має бути належним чином завірена міністерством, якому підпорядкований відповідний навчальний заклад. Потім такий документ легалізується в Департаменті консульської служби МЗС України.
– Архівні довідки надсилаються безпосередньо до Департаменту консульської служби МЗС України, який засвідчує підпис посадової особи Державного комітету архівів України.
– Комерційні документи спочатку засвідчуються в Торгово-промисловій палаті України, а потім легалізуються в Департаменті консульської служби МЗС України.
Останнім етапом легалізації будь-якого документа є його засвідчення в дипломатичному представництві країни, де цей документ буде використовуватися.
Апостиль:
Документи, які не підлягають апостилюванню:
– документи, видані закордонними дипломатичними установами України;
– розпорядчі документи, що безпосередньо стосуються комерційних або митних операцій;
– оригінали паспортних документів, військових квитків, трудових книжок, ідентифікаційних карток тощо;
– нормативно-правові акти.
Dokumenty do apostille
Штамп «Апостиль» проставляється на офіційних документах, виданих в Україні та призначених для використання за кордоном, а саме:
– документи органів юстиції України;
– документи прокуратури України, органів Міністерства юстиції;
– розпорядчі документи;
– документи про освіту та вчені звання;
– документи, видані державними та приватними нотаріусами;
– офіційні свідоцтва про реєстрацію документа або факту, що існував на певну дату.
Порядок апостилювання в залежності від органу, що видав:
– дипломи, атестати навчальних закладів, навчальні програми та інші документи, видані навчальними закладами або іншими державними органами, підприємствами, установами та організаціями, пов’язаними з освітою і наукою, проставляються апостилем у Міністерстві освіти і науки України .
– Штамп «Апостиль» на свідоцтві, виданому органом державної реєстрації актів цивільного стану, витягах з державного реєстру актів цивільного стану, судових рішеннях та інших документах, виданих судовими органами, судами та документах, виданих нотаріусами України, проставляється Міністерством. юстиції України.
– Усі інші види документів апостилюються Міністерством закордонних справ України .
Консульська легалізація та апостилювання документів за кордоном для використання в Україні
Консульська легалізація:
Загалом процедура консульської легалізації за кордоном схожа на таку в Україні. Важливо, однак, що в кожній країні, а іноді навіть у кожній адміністративно-територіальній одиниці (воєводстві, державі, автономії тощо) існує унікальна система державних органів з різною компетенцією та статусом. Усе це, а також тип документа та орган, який його видав, суттєво впливають на те, куди слід звертатися за консульською легалізацією. Це означає, що якщо в одній країні документ спочатку засвідчується органом, який його видав, а потім Міністерством закордонних справ, то в іншій країні консульська легалізація може спочатку виконуватися судовими органами, нотаріусами, префектурами,
У будь-якому випадку завершальним етапом консульської легалізації документів за кордоном для використання в Україні є їх легалізація в українському дипломатичному представництві.
Консульська легалізація є обов’язковою в наступних країнах:Алжир, Ангола, Афганістан, Бангладеш, Бахрейн, Бенін, Болівія, Бразилія, Буркіна-Фасо, Бурунді, Бутан, Ватикан, Габон, Гаїті, Гайана, Гамбія, Гана, Гвінея-Бісау Джибуті, Екваторіальна Гвінея, Еритрея, Ємен, Замбія, Західна Сахара, Зімбабве, Індонезія, Ірак, Йорданія, Камерун, Камерун, Канада, Катар, Кенія, Кенія, Кірібаті, Коморські Острови, Конго, Косово, Кот-д’Івуар, Кувейт, Лаос, Ліван, Лівія, Мавританія, Мадагаскар, Малайзія, Малі, Мальдіви, Марокко, Федеративні Штати Мікронезії, Мозамбік, Бірма, Науру, Непал, Нігерія, Нігерія, Нікарагуа, Об’єднані Арабські Емірати, Пакистан, Палау, Палестина, Папуа-Нова Гвінея, Парагвай, Руанда, Саудівська Аравія, Сенегал, Сінгапур, Соломонові Острови , Сомалі, Судан, Сьєрра-Леоне, Таїланд, Танзанія, Того, Тувалу, Туніс, Уганда, Уругвай, Філіппіни, Центральноафриканська Республіка,Чад, Чилі, Шрі-Ланка, Ямайка.
Апостиль:
Компетентні органи, до яких слід звертатися, витрати та умови апостилювання документів відрізняються в різних країнах Гаазької Конвенції. Нижче ми надаємо всю необхідну інформацію про процедуру апостилювання в кожній з держав-учасниць Конвенції.
АЛБАНІЯ
Дата набрання чинності: 9 травня 2004 р.
Призначений компетентний орган: Консульський департамент Міністерства закордонних справ.
Адреса: Консульський відділ Міністерства закордонних справ, бул. Gjergj Fishta, No. 6 1000-TIRANA Албанія.
Ціна: албанські документи: 200 лек (± 1,6 €), іноземні документи: взаємність.
ANDORA
Дата набрання чинності: 31 грудня 1996 р.
Призначений компетентний орган:
- Міністр закордонних справ;
- Координатор з двосторонніх та консульських питань;
- директор багатосторонніх справ і співробітництва;
- Начальник відділу загально-правових питань.
Адреси: C/ Prat de la Creu 62-64, AD500 Andorra la Vella, Księstwo Andory.
Ціна: 8,58 €.
АНТИГУА І БАРБУДА
Дата набрання чинності: 1 листопада 1981 р.
Призначений компетентний орган: Секретар Верховного суду Антигуа і Барбуди.
Адреса: Реєстратор Верховного суду, Хай-стріт, Парламент-драйв, Сент-Джонс, Антигуа.
АРГЕНТИНА
Дата набрання чинності: 18 лютого 1988 р.
Призначений компетентний орган: Міністерство закордонних справ Аргентини (Міністерство закордонних справ Аргентини підписало угоду з Федеральною радою нотаріату, згідно з якою різні нотаріальні органи Аргентини отримали право засвідчувати автентичність підписів з легалізацією апостиля. Це набуло чинності набирає чинності 1 грудня 2003 р
. Міністерство справ Аргентини. Міністерство закордонних справ залишається органом застосування Конвенції.)
Адреса: Міністерство закордонних справ і культу, Esmeralda 1212, C1007ABR, BUENOS AIRES, Argentina.
Ціна: Міністерство закордонних справ Аргентини – 39 песо аргентино. Colegios de Escribanos (нотаріальні органи) стягують максимальну плату в розмірі 69 аргентинських песо. Ця послуга включає в себе засвідчення підпису нотаріуса.
Джерело: http://www.mrecic.gov.ar/
АВСТРАЛІЯ
Дата набрання чинності: 16 березня 1995 р.
Призначений компетентний орган:
- секретар Департаменту закордонних справ і торгівлі Австралійської Співдружності;
- Посольства;
- Вищі комісії та консульства (крім консульств, які очолює почесний консул).
Адреса: RG Casey Building, John McEwen Crescent, Barton, ACT 0221, Австралія.
Ціна: 80 злотих.
Джерело: http://dfat.gov.au/about-us/our-locations/missions/Pages/our-embassies-and-consulates-overseas.aspx
АВСТРІЯ
Дата набрання чинності: 13 січня 1968 р.
Призначений компетентний орган:
Федеральне міністерство Європи, інтеграції та закордонних справ для всіх документів, виданих:
- Федеральний президент або канцелярія федерального президента;
- Голова Національної ради;
- голова федеральної ради або адміністративного офісу парламенту;
- Федеральний уряд;
- федеральне міністерство;
- Конституційний суд або адміністративний суд;
- Верховний суд, Вищий картельний суд при Верховному суді, Вища комісія ресторанів при Верховному суді, Вища комісія реституції при Верховному суді або
- Рахункова палата.
Адреса: Федеральне міністерство Європи, інтеграції та закордонних справ Minoritenplatz 8A – 1014 Vienna.
Ціна: окружний судовий збір (судові та нотаріальні документи): 13,70 євро, збір Федерального міністерства Європи, інтеграції та закордонних справ: 17,50 євро.
Джерело: https://www.bmeia.gv.at/en/travel-stay/documents-and-authentications/authentication/apostille/
ЦІННІСТЬ
Дата набрання чинності: 10 липня 1973 р.
Призначений компетентний орган:
- Постійний секретар Міністерства закордонних справ
- Генеральний директор Міністерства закордонних справ
- Заступник державного секретаря в Міністерстві закордонних справ
- Старший помічник секретаря Міністерства закордонних справ
- Заступник постійного секретаря Міністерства закордонних справ
Перший помічник секретаря,
- Міністерство закордонних справ
Адреса: Міністерство закордонних справ East Hill St, PO Box N 3746, Nassau, NP, Bahamas.
Ціна: за обробку документа стягується плата в розмірі 20,00 доларів США за документ. Якщо основний документ є дублікатом, друга та наступні копії коштують 20,00 $ кожна. Якщо кілька копій складають одну копію, основний документ коштує 20,00 доларів США за кожну, а інші копії – по 20,00 доларів США за кожну. Якщо на одному документі потрібен більше ніж один підпис, тобто до одного документа додається кілька сертифікатів, перший підпис коштуватиме 20,00 доларів США, а наступний – 10,00 доларів США за кожен.
Джерело: http://www.bahamas.gov.bs (Міністерство закордонних справ / Уряд / Консульські служби / Апостиль / Легалізація документів)
БАРБАДОС
Дата набрання чинності: 13 листопада 1966 р.
Призначений компетентний орган:
- Генеральний радник;
- заступник головного юрисконсульта;
- Секретар Верховного Суду;
- корпоративний секретар;
- постійний секретар у міністерстві закордонних справ;
- Керівник протоколу.
Адреса: Department of Foreign Affairs # 1 Culloden Road St. Майкл, Барбадос, Вісконсин
Ціна: 50$
Джерело: https://www.caipo.gov.bb
БЕЛЬГІЯ
Дата набрання чинності: 09.02.1976.
Призначений компетентний орган: Міністерство закордонних справ, зовнішньої торгівлі та розвитку.
Адреса: rue des Petits Carmes 27,1000 BRUKSELA, Бельгія.
Ціна: 20 євро (без консульських зборів (10 євро), якщо ви підтвердите бідність).
Джерело: https://diplomatie.belgium.be/en/services/legalisation_of_documents/faq
БОСНІЯ І ГЕРЦЕГОВИНА
Дата набрання чинності: 24 січня 1965 р.
Призначений компетентний орган:
- Суди першої інстанції Боснії та Герцеговини
- Муніципальні суди Федерації Боснії та Герцеговини
- Основні суди Республіки Сербської
- Окружний суд Брчко Боснії та Герцеговини.
Ціна: плата залежить від кількості документів, які вимагає заявник.
Джерело: https://www.hcch.net/en/states/authorities/details3/?aid=311
БРАЗИЛІЯ
Дата набрання чинності: 14.08. 2016 рік.
Визначений компетентний орган: Національна рада юстиції (NRYU) (у Бразилії 15 000 нотаріусів компетентні в процедурі апостилювання).
Адреса: National Council of Justice SEPN 514, Bloco B, Lot 7, Room 11 Brasilia / DF, Brazil CEP 70095-900
КИТАЙ
Процедура проставлення апостиля та легалізації документів у Китаї може здатися занадто складною, оскільки китайське законодавство передбачає апостиль як консульську легалізацію.
Це пояснюється тим, що адміністративні регіони Республіки Китай (Гонконг і Макао) є самостійними сторонами Гаазької конвенції про апостиль 1961 року, діє процедура апостилювання документів, а консульська легалізація діє на всій території.
Штамп апостиль ставиться в спеціальних органах цих адміністративних районів Китаю; процедура передбачає або копії документів, або оригінали, залежно від умов, встановлених органами чи установами, до яких документи мають бути подані.
Термін проставлення апостиля залежить від документа і зазвичай не перевищує тридцяти днів, а для деяких документів максимум 10 днів.
ГОНКОНГ
Дата набрання чинності: 25 квітня 1965 р
Призначений компетентний орган: Секретар Верховного Суду.
Адреса: Секретар, Верховний суд, кімната LG115, LG1, будівля Верховного суду, 38 Квінсвей, Гонконг
Ціна: 125 HKD.
Джерело: http://www.judiciary.hk/en/crt_services/apostille.htm
РЕЗИДЕНЦІЯ
Дата набрання чинності: 4 лютого 1969 р
Призначений компетентний орган:
- Головний виконавчий директор
- Секретар з питань управління та юстиції
- Директор департаменту юстиції
Адреса:
- Виконавчий директор: Штаб-квартира уряду САР Макао, Avenida da Praia Grande, Макао, Китай.
- Секретар з питань адміністрування та юстиції: Rua de S. Lourenço, 28 років, резиденція уряду, 4-й поверх, Макао, Китай.
- Директор Департаменту юстиції: Управління з правових питань, Руа-ду-Кампо,
адміністрація № 162, 19-й громадський поверх, Макао, Китай. - Ціна: безкоштовно.
ЧІЛІ
Дата набрання чинності: 30 серпня 2016 р
Призначений компетентний орган:
- Заступник міністра юстиції (заступник міністра юстиції), регіональні міністерські секретарі юстиції (регіональний міністерський секретаріат юстиції)
- Регіональні секретарі Міносвіти (Обласні секретарі Міносвіти)
- Регіональні секретарі міністерства охорони здоров’я, директори служб охорони здоров’я, інтенданти служб охорони здоров’я (регіональні секретарі охорони здоров’я, директори служб охорони здоров’я, інтенданти постачальників послуг)
- Національний директор, регіональні директори Служби реєстрації актів цивільного стану (National Director, Regional Directors of the Civil Registration and Identification Service)
- Генеральна дирекція з консульських та імміграційних питань Міністерства закордонних справ (General Directorate for Consular and Immigration Affairs of the Foreign Affairs)
Адреса: ці установи видаватимуть документи з апостилем у децентралізований спосіб на всій території Чилі, зокрема у відповідних столицях 15 географічних регіонів країни. Винятком буде лише Міністерство закордонних справ, яке не має регіональних представництв. З цієї причини міністерство проставляє апостиль лише у своїй штаб-квартирі в Сантьяго.
Вечеря: безкоштовно.
Джерело: http://apostilla.gob.cl/en/caracteristicas-de-la-apostilla-chilena/
КОЛУМБІЯ
Дата набрання чинності: 30 січня 2001 р.
Призначений компетентний орган: Міністерство закордонних справ, відділ легалізації.
Адреса: Міністерство закордонних справ, координація легалізації та апостилювання, проспект 19 № 98-03 Поверхи 5, 6, 7 і 8, 100 B Tower Building, БОГОТА, Округ Колумбія, Колумбія.
Ціна: 31 000 колумбійських песо.
Джерело: http://www.cancilleria.gov.co/
КОСТА-РІКА
Дата набрання чинності: 6 квітня 2011 р.
Призначений компетентний орган: Міністерство закордонних справ і культури Коста-Ріки, Департамент автентифікації
Адреса: Департамент автентифікації, Генеральний директорат, Міністерство закордонних справ і культу Коста-Ріки, Avenida 7-9, Calle 11-13, San José, Costa Rica.
Вечеря: 625,00 ¢ (= 1 євро).
Джерело: https://www.rree.go.cr
ХОРВАТІЯ
Дата набрання чинності: 24 січня 1965 р.
Призначений компетентний орган: муніципальні суди або Міністерство юстиції та адміністрації.
Адреса: Міністерство юстиції Республіки Хорватія, вул. Града Вуковара 49.10 000 Загреб, Хорватія.
Ціна: Міністерство юстиції стягує комісію в розмірі 30 хорватських кун за кожен апостиль. Ця ціна вказана в Законі Хорватії про адміністративний податок. Муніципальні суди стягують судовий збір у розмірі від 50 до 60 хорватських кун, відповідно до закону про судовий збір (ціна залежить від того
, хорватською мовою текст – 50 кун – чи переклад – 60 хорватських кун).
Джерело: https://pravosudje.gov.hr/
КІПР
Дата набрання чинності: 30 квітня 1973 р.
Призначений компетентний орган: Міністерство юстиції та громадського порядку Республіки Кіпр.
Адреса: 125, Athalassas Avenue, 1461 Nicosia (Nicosia), Кіпр.
Ціна: 5,00 €.
Джерело: http://www.mjpo.gov.cy
ДАНІЯ
Слід зазначити, що ця конвенція не поширюється на Гренландію та Фарерські острови.
Дата набрання чинності: 29 грудня 2006 р.
Призначений компетентний орган: Міністерство закордонних справ.
Адреса: Міністерство закордонних справ, Офіс легалізації, Asiatisk Plads 2, DK, 1448 Копенгаген, Данія.
Ціна: 195 датських крон.
Джерело: http://um.dk/da
ДОМІНІКАНСЬКА РЕСПУБЛІКА
Дата набрання чинності: 30 серпня 2009 р.
Призначений компетентний орган:
- Міністерство закордонних справ і дипломатичної служби Домініканської Республіки
- Заступник Міністерства з питань консульства та міграції
Адреса: Міністерство закордонних справ та пр. Służby Zagranicznej. Independencia No. 752 Estancia San Geronimo, Національний округ Санто-Домінго, Домініканська Республіка.
Ціна: 620 домініканських песо ($16)
Джерело: http://www.mirex.gov.do/
ЕКВАДОР
Дата набрання чинності: 2 квітня 2005 р
Призначений компетентний орган: Генеральний директор з питань легалізації Міністерства закордонних справ.
Адреса : Carrion E1-76 i 10 серпня, Кіто, Еквадор.
Ціна: 20 доларів США.
Джерело : http://www.cancilleria.gob.ec/
Спаситель
Дата набрання чинності: 31 травня 1996 р.
Призначений компетентний орган: Міністерство закордонних справ
Адреса: ulica El Pedregal, Kancelarii bulwar, Old Cuscatlan, El Salvador
Вечеря: безкоштовно.
Джерело : https://rree.gob.sv
ФІДЖІ
Дата набрання чинності: 10 жовтня 1970 р.
Призначений компетентний орган: Постійний секретар Міністерства закордонних справ та міжнародного співробітництва.
Адреса: рівні 1 і 2, південне крило, комплекс Bose Levu Vakaturaga, 87 Queen Elizabeth Drive, PO Box 2220, урядові будівлі, Сува, Республіка Фіджі.
Ціна: плата за штамп апостиль наразі не стягується.
Джерело: http://www.foreignaffairs.gov.fj
ФРАНЦІЯ
Дата набрання чинності: 24 січня 1965 р.
Призначений компетентний орган: «Генеральна прокуратура в апеляційних судах».
Адреса: список адрес.
(https://assets.hcch.net/docs/e7b31b40-450f-42d6-bb53-95e02f8e9976.pdf)
Ціна: безкоштовно.
ФІНЛЯНДІЯ
Дата набрання чинності: 26 серпня 1985 р.
Визначений компетентний орган: органи РАЦС.
Ціна: 13,00 €.
Джерело: http://www.maistraatti.fi/en/
НІМЕЧЧИНА
Дата набрання чинності: 13 лютого 1966 р.
Призначений компетентний орган:
- Для федеральних документів: Федеральне адміністративне відомство (Виняток: для документів Федерального патентного суду та Німецького патентного відомства апостиль проставляє президент Німецького патентного відомства).
- Для державних документів Німеччини: документи адміністративних органів (крім судових адміністративних органів):
- Міністерства внутрішніх справ (департаменти Сенату), регіональні комісари, крайове управління;
- у Берліні: Національне житлово-регулювальне управління;
- у Нижній Саксонії: поліцейські дільниці в Брауншвейгу, Геттінгені, Ганновері, Люнебурзі, Ольденбурзі та Оснабрюку;
- у Північному Рейні-Вестфалії: Управління нагляду та послуг у Кайзерслаутерні;
- у Саксонії: державні дирекції в Хемніці, Дрездені та Лейпцигу;
- для землі Саксонія-Ангальт: Адміністративне управління Магдебурга;
- у Тюрінгії: Державне адміністративне управління у Веймарі.
- Документи органів судової адміністрації, загальних судів (цивільних і кримінальних судів) і нотаріусів : міністерств юстиції (департаментів сенату), голів державних (адміністративних) судів.
- Судові документи, крім документів загальної юрисдикції : міністерства внутрішніх справ (відділи сенату), регіональні комісари, регіональні адміністрації, міністерства юстиції (відділи сенату), голови державних (адміністративних) судів.
Ціна: комісії залежать від вартості сертифіката. Витрати, понесені заявником, коливаються від мінімум 10 євро до максимум 130 євро. Середня плата становить від 10 до 20 євро.
Джерело: https://www.hcch.net/en/states/authorities/details3/?aid=322
ГРЕЦІЯ
Дата набрання чинності: 18 травня 1985 р
Призначений компетентний орган:
- Провінційне самоврядування для всіх документів, виданих їхніми службами / офісами.
- Децентралізовані адміністрації для всіх документів, виданих:
- державні цивільні служби регіонів, які не належать до компетенції воєводського самоврядування;
- Юридичні особи публічного права;
- ОМС І ступеня;
- Загси.
- Для судових документів – суд першої інстанції за місцем знаходження органу, який їх видав.
Адреса:
Децентралізовані адміністрації ( https://assets.hcch.net/docs/cc3ac3f9-737f-4749-95b6-408275d59a76.pdf )
Суди першої інстанції ( https://assets.hcch.net/docs/8056af52-3fab-4515-a3fb-2e948f3e0a33.pdf ).
Ціна: без комісій.
Джерело: https://diavgeia.gov.gr/
ГОНДУРАС
Дата набрання чинності: 30 вересня 2004 р
Призначений компетентний орган: міністр закордонних справ, державний секретар у відділі закордонних справ.
Адреса: Урядовий Громадський Центр, Будинок Президента, бул. Кувейт, поряд з Верховним судом, ТЕГУСІГАЛЬПА, Гондурас
Ціна: 150,00 Lps (приблизно 5-6 євро).
Джерело: http://www.sre.gob.hn/
ІНДІ
Дата набрання чинності: 14 липня 2005 р
Призначений компетентний орган: Міністерство закордонних справ уряду Індії.
Адреса: CPV Division, Patiala House Annexe, Tilak Marg, New Delhi 110001, Indie.
Ціна: індійські рупії 50,00.
Джерело: http://www.mea.gov.in
ІРЛАНДІЯ
Дата набрання чинності: 9 березня 1999 р.
Призначений компетентний орган: Міністерство закордонних справ.
Адреса:
- Консульський відділ, Департамент закордонних справ, Hainault House, 69 – 71 St. Стівенс Грін, ДУБЛІН 2, Ірландія
- Консульська служба, Департамент закордонних справ, 1a South Mall, CORK, Ireland
Ціна: ціна, яку Департамент стягує за проставлення штампу апостиль, становить 20 євро. За файли усиновлення, які можуть містити до 300 документів, Департамент стягуватиме плату в розмірі 50 євро за пакет усиновлення.
Джерело: https://www.dfa.ie/
ІЗРАЇЛЬ
Дата набрання чинності: 14 серпня 1978 р.
Призначений компетентний орган:
- Міністерство закордонних справ Держави Ізраїль
- Секретарі мирових судів і посадові особи державної служби, які призначаються міністром юстиції на підставі Закону про нотаріат.
Адреса:
- Міністерство закордонних справ, 9 Yitzhak Rabin Blvd., Kiryat Ben-Gurion, JERUSALEM 91035, Israel.
- Секретарі магістратських судів і державні службовці, призначені міністром юстиції відповідно до Закону про нотаріат 1976 року, Адміністрація судів, вул. Канфей Нешарім, 22, Єрусалим 95464, Ізраїль.
Ціна: 35 шекелів.
Джерело: http://mfa.gov.il
ІТАЛІЯ
Дата набрання чинності: 11 лютого 1978 р.
Призначений компетентний орган:
- щодо судових документів, актових записів цивільного стану та нотаріальних актів – прокурор у судах за місцем видачі документів;
- Для всіх інших адміністративних документів, передбачених Конвенцією, територіальний префект, президент регіону Валле д’Аоста та урядовий уповноважений провінцій Тренте та Больцано.
Адреса: у будь-якому випадку адресу можна знайти за посиланням: https://www.giustizia.it/giustizia/it/mg_4.wp?facetNode_1=3_2&selectedNode=3_2_13
ЯПОНІЯ
Дата набрання чинності: 27 липня 1970 р.
Призначений компетентний орган: Міністерство закордонних справ Токіо.
Адреса: Kasumigaseki 2-2-1, Chiyoda-ku, TOKIO 100-8919, Japonia.
Ціна: без комісій.
Джерело: http://www.mofa.go.jp
ЛІБЕРІЯ
Дата набрання чинності: 8 лютого 1996 р.
Призначений компетентний орган:
- Міністр закордонних справ, заступники та заступники Міністра;
- Міністр юстиції, заступники та заступники Міністра;
- секретар та заступник (и) секретаря Верховного суду та окружного суду;
- Реєстратори та заступники Реєстратора Товариства;
- Комісар і заступники комісара з морських справ або їхні спеціальні уповноважені.
Адреса: Міністерство закордонних справ, Капітолійський пагорб, Монровія, Республіка Ліберія.
Джерело: http://www.mofa.gov.lr
ЛІХТЕНШТЕЙН
Дата набрання чинності: 17 вересня 1972 р
Призначений компетентний орган: Урядова канцелярія княжого уряду.
Адреса: Урядовий офіс княжого уряду, урядові будівлі, 9490 Вадуц, Ліхтенштейн.
Ціна: 30 швейцарських франків – за апостиль (приблизно 20,00 євро)
Джерело: https://www.llv.li
ЛЮКСЕМБУРГ
Дата набрання чинності: 3 червня 1979 р.
Призначений компетентний орган: Міністерство закордонних справ.
Адреса: Міністерство закордонних та європейських справ (паспортно-візовий відділ та відділ легалізації), 43 Roosevelt Boulevard, L-2450 LUXEMBOURG
Ціна: 20,00 €.
Джерело: http://www.mae.lu/
МАЛАВІ
Дата набрання чинності: 2 грудня 1967 р.
Призначений компетентний орган:
- Генеральний прокурор або Генеральний радник;
- постійний секретар урядового міністерства;
- Секретар Верховного Суду;
- Генеральний секретар;
- державний агент;
- нотаріус;
- суддя-резидент.
Адреса:
- Генеральний прокурор або генеральний прокурор, генеральний прокурор і секретар юстиції, штаб-квартира Міністерства юстиції, Capital Hill, Private Bag 333, Lilongwe 3, Malawi.
- Генеральний реєстратор , Fatima Arcade, Haile Sellaisie Road, PO Box 100, Блантайр, Малаві.
Джерело: http://www.sdnp.org.mw
МАЛЬТА
Дата набрання чинності: 03.03.1968.
Призначений компетентний орган: Міністерство закордонних справ.
Адреса: Palazzo Parisio, Merchants Street, VALLETTA CMR 02, Мальта
Вартість: 20 євро (комерційний), 12 євро (некомерційний).
Джерело: https://foreignaffairs.gov.mt
МАРШАЛЛОВІ ОСТРОВИ
Дата набрання чинності: 14 серпня 1992 р.
Призначений компетентний орган:
- Міністр закордонних справ Маршаллових Островів,
- Генеральний прокурор та в.о. Генерального прокурора,
- Секретар та заступник Секретаря Верховного Суду,
- Реєстратори корпорацій та заступники Реєстраторів,
- Морський адміністратор і його спеціальні агенти
- Комісар і заступники комісара з морських справ або їхні спеціальні агенти.
Джерело: https://www.hcch.net/en/states/authorities/details3/?aid=373
МЕКСИКА
Дата набрання чинності: 14 серпня 1995 р.
Призначений компетентний орган: вони діляться на дві категорії:
- Апостиль на федеральних документах (Директорат політичної координації з повноваженнями
Піддиректорату з оформлення та союзного контролю) - Апостиль на державних документах (Проставляти апостиль на державні документи уповноважено 32 компетентних органи; детальніше – https://assets.hcch.net/upload/auth12contact_mx.pdf )
Ціна: 710 мексиканських песо апостиль на федеральні документи.
Джерело: http://dicoppu.segob.gob.mx/
МОНАКО
Дата набрання чинності: 31 грудня 2002 р.
Визначений компетентний орган: Департамент юридичних послуг.
Адреса: Department of Legal Services, Palace of Justice, 5, Colonel Bellando de Castro Street, 98 000 MONACO, BP 513, MC 98015 Monaco Cedex.
Ціна: 5 €
Джерело: http://service-public-particuliers.gouv.mc/Justice/Documents-et-demarches-judiciaires/Apostille-Direction
-Послуги-Суди / Апостиль на документ
НАМІБІЯ
Дата набрання чинності: 30 січня 2001 р.
Призначений компетентний орган:
- Секретар Верховного та Верховного суду Намібії
- Міністерство юстиції (Постійний секретар)
Адреса:
- Секретар Верховного суду Намібії, будівля Верховного суду, вулиця Людеріц, Private Bag, 13179, ВІНДГУК, Намібія.
- Міністерство юстиції, Будівля Юстиції, Авеню Незалежності, 3-й поверх, приватна сумка 13302, ВІНДГУК, Намібія.
Ціна: без комісій.
НІДЕРЛАНДИ
Дата набрання чинності: 8 жовтня 1965 р.
Призначений компетентний орган: районні суди.
Адреса: щоб знайти найближчий, ви можете скористатися цим посиланням ( https://www.rechtspraak.nl/Organisatie-en-contact/Organisatie/Rechtbanken/ )
Ціна: 20 євро за апостиль.
Джерело: https://www.rechtspraak.nl
НОВА ЗЕЛАНДІЯ
(Не стосується Токелау)
Дата набрання чинності: 22 листопада 2001 р.
Призначений компетентний орган: УВС, відділ перевірки справжності.
Адреса:
- Кур’єрська та громадська служба , підрозділ автентифікації, 120 Victoria Street, Te Aro, Wellington 6011, Нова Зеландія.
- Standard Mail, Authentication Unit, PO Box 805, Wellington 6140, New Zealand.
Ціна: 32 новозеландські долари за апостиль і 15 доларів за кожен додатковий апостиль, виставлений для документів, поданих одночасно. Один апостиль може містити будь-яку кількість документів, виданих одним органом.
НОРВЕГІЯ
Дата набрання чинності: 29 липня 1983 р.
Призначений компетентний орган:
- Повітові намісники.
- Королівське міністерство закордонних справ Норвегії.
Адреса: Міністерство закордонних справ, 7. juni-plassen / Victoria Terrasse, PO Box 8114 Dep., 0032 Oslo, Norway.
Ціна: без комісій.
Джерело: https://www.regjeringen.no
ВЛАСНИЙ
Дата набрання чинності: 30/01/2012.
Призначений компетентний орган: Міністерство закордонних справ (консульський відділ).
Адреса: PO Box 252, 113 Muscat, Султанат Оман.
ПАНАМА
Дата набрання чинності: 4 серпня 1991 р.
Призначений компетентний орган:
- У разі наявності документів, уповноважених компетентними судовими органами або посадовими особами, – Секретар Верховного Суду або його заступники.
- Для актів, складених нотаріусом, або приватних документів, посвідчених нотаріусом, – посадові особи адміністративного департаменту Мін’юсту.
- У випадку інших документів, виданих будь-якими органами центральної адміністрації, будь-якими автономними або напівавтономними органами, муніципальними чи поліцейськими органами чи Міністерством громадських справ – посадові особи відділу консульства та легалізації Міністерства закордонних справ.
- Для всіх інших публічних документів допускається будь-яка з трьох попередніх процедур.
Ціна £:
- Секретар Верховного Суду – Без стягнення плати.
- Департамент адміністративних послуг Міністерства юстиції – 2 бальбоа (еквівалент 2 $).
- Департамент консульської та легалізації МЗС – 2 бальбоа (еквівалент 2 $).
Джерело: https://www.mire.gob.pa
ПАРАГВАЙ
Дата набрання чинності: 30 серпня 2014 р.
Призначений компетентний орган: Міністерство закордонних справ, Генеральний директорат з консульських питань.
Адреса: Міністерство закордонних справ, Департамент автентифікації, 14 травня e / Star and Palm, Асунсьон – Парагвай.
Вечеря: 40312 гуарані ± 33 USD.
Джерело: http://www2.mre.gov.py/
ПЕРУ
Дата набрання чинності: 30 вересня 2010 р.
Призначений компетентний орган: Міністерство закордонних справ.
Адреса: Міністерство закордонних справ Перу © 2017, Jirón Lamp 545, Lima 1, Peru
Ціна: 6,70 €.
Джерело: http://www.rree.gob.pe
ПОРТУГАЛІЯ
Дата набрання чинності: 4 лютого 1969 р.
Призначений компетентний орган:
- Генеральний прокурор Республіки;
- Генеральні прокурори від імені Порту, Коїмбри та Евори та заступники Генерального прокурора з представниками Республіки автономних регіонів Мадейра та Азорські острови.
Адреса: Генеральний прокурор Республіки, адреса: Rua da, Escola Politécnica, 140, 1269-103 Лісабон, Португалія.
Ціна: 10,20 €.
Джерело: http://www.ministeriopublico.pt/
САМОА
Дата набрання чинності: 13 вересня 1999 р.
Призначений компетентний орган: Головний виконавчий директор Міністерства закордонних справ і торгівлі.
Адреса: Міністерство закордонних справ і торгівлі, PO Box L1859, Apia, Samoa.
САН-МАРИНО
Дата набрання чинності: 13 лютого 1995 р.
Призначений компетентний орган: Міністр закордонних справ.
Адреса: Офіс реєстрації та консерваторія, Via 28 Luglio, 196, 47893, Республіка Сан-Марино.
Ціна: 5,00 €.
Джерело: http://www.esteri.sm
СЕСЕЛЕ
Дата набрання чинності: 31 березня 1979 р.
Призначений компетентний орган:
- міністр закордонних справ або будь-яка призначена та офіційно уповноважена ним особа;
- Генеральний прокурор або будь-яка призначена та офіційно уповноважена ним особа;
- секретар кабінету міністрів;
- Секретар Верховного Суду.
Адреса: Міністерство закордонних справ, PO Box 656, ‘Maison Quéau de Quinssy, Mont Fleuri, Mahé
Republic of Seychelles
СЛОВАЧЧИНА
Дата набрання чинності: 17 лютого 2002 р.
Призначений компетентний орган:
- Усі окружні суди («Krajský súd») для: (a) офіційних документів, виданих або засвідчених окружними судами, нотаріусами або судами правосуддя в межах їхньої територіальної юрисдикції; b) переклади, зроблені офіційними перекладачами (за посадою) або висновки, видані офіційними експертами;
- Міністерство юстиції Словацької Республіки (“Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky”) для всіх документів від судових органів, крім зазначених вище (тобто документи від судів, крім окружних).
- Міністерство внутрішніх справ Словацької Республіки (“Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky”) для публічних документів, виданих органами, що знаходяться в його юрисдикції, за винятком документів, зазначених у пункті нижче;
- Міністерство освіти Словацької Республіки (“Ministerstvo školstva Slovenskej republiky”) для публічних документів, виданих органами влади, що знаходяться під його юрисдикцією;
- Міністерство охорони здоров’я Словацької Республіки (Ministerstvo zdravodníctva Slovenskej republiky) для офіційних документів, виданих органами, що знаходяться в його юрисдикції;
Міністерство оборони Словацької Республіки (“Ministerstvo obrany Slovenskej republiky”) за
- документи з підвідомчих органів;
- Окружний офіс (obvodný úrad) для: a) витягів із записів про народження, смерть і шлюб (matrika), за винятком судових рішень щодо сімейного стану; б) документи, видані автономними органами місцевого самоврядування;
- Міністерство закордонних справ Словацької Республіки (“Ministerstvo zahraničných večí Slovenskej republiky”) для всіх інших офіційних документів, виданих у Словацькій Республіці, не перелічених вище.
Ціна £:
- Міністерство юстиції: 10 євро;
- Міністерство охорони здоров’я: 10 євро;
- Міністерство внутрішніх справ: 10 євро;
- Міністерство освіти, науки, досліджень і спорту: 10 євро;
- Міністерство оборони: 10 євро;
Міністерство закордонних справ: 20 євро.
СЛОВЕНІЯ
Дата набрання чинності: 24 січня 1965 р.
Призначений компетентний орган:
- Міністерство юстиції Республіки Словенія (завіряти підписи та печатки нотаріусів, окружних суддів і судових перекладачів на офіційних документах);
- Окружні суди в Словенії (для засвідчення автентичності підписів і печаток нотаріусів, кандидатів у нотаріуси, суддів (крім окружних суддів), державних установ, організацій і фізичних осіб, які виконують державні повноваження, і юридичних осіб на офіційних документах – застосовується до всіх окружних судів в Словенія).
Ціна £:
- Міністерство юстиції стягує адміністративний збір за проставлення апостиля на офіційних документах відповідно до Закону про адміністративний збір. Адміністративний збір за кожен апостиль становить 3,00 євро.
- Окружні суди в Словенії як судові органи зобов’язані відповідно до Закону про судовий збір, який передбачає плату в розмірі 2,46 євро за один апостиль, якщо справжній документ складено словенською мовою, і 5,00 євро, якщо справжній документ складено іноземною мовою.
Джерело: http://www.arhiv.mp.gov.si
ІСПАНІЯ
Дата набрання чинності: 25 вересня 1978 р.
Призначений компетентний орган: 1. Розпорядчі документи:
- Секретарі з управління Вищих судів
- Начальник управління Міністерства юстиції
- Територіальні керівники територіального управління
Декани коледжів нотаріату.
- Судові документи:
- Секретарі з управління Вищих судів
- Начальник управління Міністерства юстиції
- Територіальні керівники територіальних управлінь.
- Нотаріальні документи: декани коледжів нотаріусів або їхні заступники, як того вимагає закон, або з тими нотаріусами, яких перший може делегувати, незалежно від того, де в Іспанії були видані такі документи.
- Документи, видані вищими судами: у випадку документів, виданих конкретним судом або їхніми законними представниками, а також посадовими особами, які можуть бути уповноваженими останніми, лише секретар-розпорядник (Secretario de Gobierno) відповідного суду має юрисдикцію.
- Офіційні документи: за вибором громадянина як у паперовій, так і в електронній формі будь-яким із органів, зазначених у п.п. 1 вище.
Ціна £:
Вищі суди та Міністерство юстиції не стягують апостиль.
Професійна асоціація нотаріусів бере від 3,50 до 7,50 євро.
ПІВДЕННА АФРИКА
Дата набрання чинності: 30 квітня 1995 р.
Призначений компетентний орган:
- Будь-який суддя або додатковий суддя;
- Будь-який секретар або помічник секретаря Верховного суду Південної Африки;
- Будь-яка особа, призначена генеральним директором: правосуддя;
- Генеральний директор: міжнародні зв’язки та співробітництво.
Вечеря: безкоштовно.
Джерело: http://www.dirco.gov.za/
ШВЕЦІЯ
Дата набрання чинності: 1 травня 1999 р.
Призначений компетентний орган: усі нотаріуси.
Ціна: 250 чеських крон (приблизно 27 євро).
ШВЕЙЦАРІЯ
Дата набрання чинності: 11 березня 1973 р.
Призначений компетентний орган:
Адреса: посилання нижче містить список вищезазначених органів влади та їх адреси https://www.hcch.net/en/states/authorities/details3/?aid=349
Ціна: зазвичай ціни коливаються від 15 до 30 швейцарських франків (приблизно 10-20 євро).
ТУРЕЧЧИНА
Дата набрання чинності: 29 вересня 1985 р.
Призначений компетентний орган:
Розпорядчі документи: а) у воєводствах: воєвода, окружний староста, генеральний секретар;
- б) у містах: Начальник повіту.
Судові документи: Президії судових комісій, де є вищі кримінальні суди
Ціна: без комісій.
Джерело: http://www.adalet.gov.tr/
ОБ’ЄДНАНЕ КОРОЛІВСТВО
(Не стосується країн, які вийшли зі складу Великої Британії та не підписали Конвенцію)
Дата набрання чинності: 24 січня 1965 р.
Призначений компетентний орган:
- Міністерство закордонних справ і у справах Співдружності;
- Офіс легалізації.
Адреса: The Legalization Office, Foreign and Commonwealth Office, PO Box 6255, Milton Keynes MK10 1XX, Wielka Brytania.
Ціна £:
- Компанії та представники громадськості платять 30 фунтів стерлінгів за апостиль.
Преміальний сервіс у центрі Лондона
- : 75 фунтів стерлінгів за документ.
Джерело: https://www.gov.uk/get-document-legalised
СПОЛУЧЕНІ ШТАТИ АМЕРИКИ
Дата набрання чинності: 15 жовтня 1981 р.
Призначений компетентний орган:
- У Сполучених Штатах Америки є органи трьох рівнів, уповноважені видавати апостиль.
- Державний департамент США, Бюро консульських справ, паспортні служби, відділ записів про шлюб проставляє апостиль на звітах консульства про народження, смерть і шлюб громадян США за кордоном, а також на свідоцтвах про народження та смерть, спочатку виданих урядом зони Панамського каналу в 1904 році. -1979 рік.
- Офіційні особи та помічники реєстраторів у федеральних судах США мають право проставляти апостиль на документах, виданих цими судами. Крім того, Міністерство юстиції США може підтвердити автентичність печатки федерального суду, а Орган автентифікації Державного департаменту США поставить апостиль на печатці.
- Офіційні документи, видані штатами США, округом Колумбія та іншими юрисдикціями США, можуть бути легалізовані апостилем уповноваженими органами в кожній юрисдикції, як правило, через офіс державного секретаря.
Однак кожна держава має свої особливості та порядок апостилювання.
Ціна £:
- Бюро автентифікації Державного департаменту США стягує комісію в розмірі 8,00 доларів США за документ.
- Державний департамент США, паспортні служби та відділ реєстрації актів цивільного стану не стягують плату за проставлення апостиля на документі зі штампом посольства чи консульства США.
- Комісія, що стягується в окремих штатах США, коливається від 3 до 20 доларів.
Джерело: додаткова інформація: https://www.hcch.net/en/states/authorities/details3/?aid=353
УРУГВАЙ
Дата набрання чинності: 14 жовтня 2012 р.
Призначений компетентний орган: Генеральний директорат з консульських справ.
Адреса: вул. Colonia 1206, Монтевідео, Уругвай.
Ціна: уругвайські песо 392 долари.
Джерело: http://www.mrree.gub.uy
ВАНУАТУ
Дата набрання чинності: 30 липня 1980 р.
Призначений компетентний орган:
- Департамент закордонних справ;
- Комісія з фінансових послуг Вануату для публічних документів під її юрисдикцією.
Адреса: Центр фінансових послуг, вулиця Буганвіль, PMB No. 9023, Порт-Віла, Вануату.
Ціна: Односторонній документ $50; двосторонній документ 100 $; і за копію сертифіката вартістю 25 доларів США (Апостиль ідентичного документа / той самий орган, що видав).
Джерело: http://www.vfsc.vu/
Поширені помилки в документах, які легалізуються за кордоном, і як їх уникнути:
- Аркуш зі штампом «Апостиль» до документа не прикріплюється.
Зазвичай штамп «Апостиль» буде стояти на вільному місці в документі або на його звороті. Однак може статися так, що апостиль буде проставлений на окремому від документа аркуші. У цьому випадку необхідно переконатися, що посадова особа, яка проставляє апостиль, опечатала апостильний аркуш і сам документ, щоб запобігти випадкам роз’єднання. Кількість закритих сторінок підтверджується підписом посадової особи, яка проставила апостиль. - Помилки перекладу.
Щоб вирішити цю проблему, ми радимо не перекладати документи за кордоном, а перекладати безпосередньо в Україні. Це не займе багато часу, але значно полегшить користування документами в Україні та зменшить ризик виявлення помилок на етапі обробки інформації. - Використання в Україні документа, легалізованого шляхом консульської легалізації для іншої країни.
Звертаємо вашу увагу, що навіть якщо документ легалізований шляхом консульської легалізації та використовується в країні призначення, він не може бути використаний в Україні, оскільки в порядку консульської легалізації документа чітко вказано країну, в якій документ буде використовуватися.
Часті питання від іноземців
- Чи можна легалізувати документ іноземної держави на території України?
Так, це можна зробити в дипломатичному представництві іноземної держави на території України з подальшою легалізацією в Міністерстві закордонних справ України. Однак слід зазначити, що не всі країни мають дипломатичні представництва в Україні. Також не всі дипломатичні представництва можуть виконувати таку функцію на території України. Для отримання додаткової інформації про кожну країну зверніться до посольства чи консульства відповідної іноземної країни. - Чи можу я засвідчити одним штампом «Апостиль» декілька документів одночасно?
Ні, не можна . Штамп «Апостиль» ставиться тільки на один документ. Справа в тому, що одним штампом «Апостиль» не можна проставляти два або більше документів, навіть якщо вони видані одним уповноваженим органом чи посадовою особою. Як показує наш досвід, навіть якщо іноземний державний орган або його посадова особа апостилює декілька документів одним штампом, ці документи ні в якому разі не будуть дійсними на території України. - Які документи легалізуються?
Офіційні документи, а саме: сертифікати; документи, видані органами державної влади та їх посадовими особами, органами місцевого самоврядування та їх посадовими особами; судові документи; Документи про освіту та інші документи підлягають легалізації після їх нотаріального посвідчення.
Проте комерційні або митні документи; оригінали/копії паспортів, трудових книжок, водійських прав; Не підлягають легалізації нормативно- правові акти , а також документи, що суперечать законодавству України або видані з перевищенням повноважень посадових осіб чи органів. - Що краще легалізувати: оригінали чи нотаріально завірені копії документів?
Легалізація може здійснюватися як для оригіналів, так і в окремих випадках для нотаріально засвідчених копій офіційних документів. Однак українське законодавство часто вимагає подання оригіналів документів. Тому рекомендуємо легалізувати лише оригінал документа. - Куди можна звернутися для легалізації документів для використання в Україні? Чи може це зробити українське консульство?
Ні, українські дипломатичні установи не легалізують документи, видані іноземними органами для використання в Україні. Причому, що стосується штампу «Апостиль», то, як уже зазначалося, його ставлять компетентні органи іноземної держави, в якій видано такий документ. Якщо говорити про консульську легалізацію, то українські дипломатичні установи за кордоном здійснюють лише завершальний етап такої легалізації, але не мають права легалізувати документ самостійно.
- Практика кредитних відносин та мікрозаймів
- Сімейний адвокат - практика сімейного права
- Військовий юрист. Практика військового права
- Консультації з питань публічних закупівль
- Юридичні послуги для IT компаній
- Практика інвестиційного супроводу та M&A
- Юрист з фінансових питань у Львові
- Адвокат по кримінальним справам
- Податковий юрист у Львові | Адвокат з податкових справ
- Міграційний юрист Львів | Міграційний адвокат у Львові
