Чи можуть анулювати мій закордонний паспорт?

Всі ми чули, що в лютому 2023 року було оновлення програмного забезпечення в системі, яка оформляє біометричні паспортні документи. У звʼязку з чим було визанно більшість українських паспортів для виїзду за кордон було визнано недійсними через різницю в транслітерації написання імʼя та прізвища.

З проблемою різної транслітерації написання імені та прізвища у паспортному документів стикнулося понад 30 тисяч українців.

Через це голова Державної міграційної служби Наталія Науменко зазначила що процес анулювання закордонних паспортів зупинено, а дію тих паспортів, які вже анулювалися у зв’язку з цим, було чи найближчим часом буде поновлено.

Чому важливо вчасно змінити свій паспорт у випадку внесення змін?

Написання прізвища та імені особи як в ID-картці, так і в закордонному паспорті громадянина України, здійснюється українською мовою з транслітерацією латинськими літерами. Транслітерація прізвища та імені латиницею в паспортних документах застосовується в Україні з 2015 року.

Під час оформлення паспорта людина власним підписом підтверджує правильність написання своїх персональних даних, у тому числі й написання транслітерації.

Використовуючи таку можливість громадяни України змінювали транслітерацію написання своїх прізвища та ім’я. У зв’язку з чим виникла ситуація, коли людина могла декілька разів змінювати транслітерацію.

Найчастіше з проблемою різної транслітерації імені та прізвище у паспорті українці стикаються за кордоном. Громадяни України, перебуваючи в країнах ЄС,  змінюючи персональні дані у своїх документах, вдаються до шахрайських дій.

Перевірити стан дійсності документів можливо на сайті Державної міграційної служби https://dmsu.gov.ua/services/nd.html

ВАЖЛИВО:

У разі виникнення таких обставин, як:

  • зміна інформації у паспорті (прізвища, імені, по батькові, дати народження, у тому числі написання латинськими літерами імені та прізвища у паспортних документах);
  • виявлення помилки в інформації, внесеної до паспорта;
  • закінчення строку дії паспорта;
  • непридатність паспорта для подальшого використання.

необхідно вчасно поміняти ID-картку або закордонний паспорт. В іншому випадку ці документи будуть визнаватися недійсними.

При кожному оформленні нових паспортних документів працівники ДМС повідомляють та звертають увагу особи:

  • на транслітерацію прізвища та імені особи;
  • про можливість зміни транслітерації відповідно до раніше виданих документів;
  • необхідність обміну попередньо виданих документів у разі застосування різної транслітерації у них, а також про наслідки не обміну таких документів.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок