Що таке арешт майна?

Арешт майна – це процес, у якому майно особи передається під охорону державі або її уповноваженому представнику за рішенням суду, виконавчої служби, нотаріуса. В Україні арешт майна регулюється Цивільним процесуальним кодексом України, Кримінальним кодексом України та Кримінально-процесуальним кодексом України.

Арешт майна є правовим механізмом, який використовується для забезпечення інтересів держави або третіх осіб, наприклад, кредиторів або жертв злочину. Метою арешту є перешкодити власнику розпорядитися майном або передати його іншій особі, оскільки це може завдати шкоди інтересам держави або третіх осіб.

Що можна арештувати?

Відповідно до законодавства України, арешт може бути накладено на будь-яке нерухоме майно, навіть те, що було отримане у спадок чи подарунок. Також може бути накладено арешт на рухоме майно, наприклад автомобіль. Навіть можуть бути вилучені дорогоцінні метали та ювелірні вироби, за винятком тих, що були отримані особою як приз чи винагороду. Також арешту підлягають фінанси/кошти в будь-якій валюті, безготівкові кошти, речі домашнього вжитку, а також цінні папери, інвестиційні папери.

У кримінальних справах Кримінально-процесуальний кодекс України дозволяє накладати арешт на майно, коли це буде визнано необхідним для розслідування злочину або кримінального переслідування. Це може бути майно, яке вважається знаряддям вчинення злочину, або майно, яке, як вважається, є доходом від злочину. Кримінальний кодекс України також передбачає арешт майна як вид покарання за певні злочини.

Процес арешту майна

Процес арешту майна ініціюється державою або її уповноваженою особою, банком, або уповноваженою особою, колектором, МФО або їх уповноваженою особою які звертається до суду із заявою про арешт майна, в подальшому або разом з тим, звернулися з позовною заявою щодо боржника. Суд надасть дозвіл, якщо переконається, що є достатня підстава для арешту. Власник майна має право оскаржити арешт у суді та надати докази на підтвердження своєї думки.

Після винесення Ухвали про арешт, майно передається під охорону уповноваженій особі, державі або її уповноваженому представнику. Майно перебуватиме під арештом до остаточного рішення суду. Якщо суд вирішить, що арешт був необґрунтованим, майно буде повернуто власнику.

Арешт майна є важливим правовим механізмом, який використовується для захисту інтересів держави та третіх осіб. Його можна використовувати в цивільних і кримінальних справах, і він стосується широкого кола майна, включаючи нерухоме та рухоме майно, фінансові кошти та цінні папери. Процес накладення арешту регулюється Цивільним процесуальним кодексом України, Кримінальним кодексом України та Кримінально-процесуальним кодексом України та підлягає судовому розгляду.

Які послуги ми надаємо?

Ви можете розраховувати на консультацію та отримання повної відповіді на ваші питання, допомогу у підготовці та поданні відповідної заяви (заяви про зняття арешту на майно) до суду, а також адвокат здійснює юридичне представництво в судовому процесі. В тому числі надаємо допомогу  та  представляємо клієнта (боржника) у переговорах з кредиторами та колекторами, банками, МФО.

До кого звернутись за допомогою

Адвокати Адвокатського об’єднання «Бачинський та партнери», при залученні інших фахівців у галузі права, спілкується з клієнтом у зручний для нього час, вислуховує клієнта, вивчає документи, надані клієнтом, також вивчає отриману інформацію від сторони, яка вимагала арешт, після чого адвокат пояснює шляхи вирішення проблеми клієнту.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок