Відстрочка від мобілізації для догляду за інвалідом

Україна, як країна, яка знаходиться в умовах воєнного стану, завжди повинна мати готовність до захисту своєї національної безпеки. Слушним інструментом виступає мобілізація, яка дозволяє наповнювати склад Збройних сил України. Однак, у деяких випадках особи, які постійно доглядають за інвалідом, можуть мати право на відстрочку від мобілізації. У цій статті ми розглянемо правовий контекст та процедури отримання відстрочки від мобілізації в Україні через постійний догляд за інвалідом.

Який закон регулює відстрочку через постійний догляд за інвалідом?

Класично, вичерпний перелік підстав для відстрочки від мобілізації передбачений статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Крім цього, варто керуватись також нормативно-правовими актами, які регулюють поняття постійного догляду за інвалідом та процедуру оформлення постійного догляду. Такими актами є: Закон України «Про соціальні послуги», Закон України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» та інші.

Хто може здійснювати постійний догляд за інвалідом?

Якщо іде мова про звичайних фізичних осіб, то вони можуть здійснювати постійний догляд лише на непрофесійній основі, при цьому проходити навчання їм не потрібно, а також не обовʼязково дотримуватись державних стандартів соціальних послуг.

Постійно доглядати вони можуть осіб членів своєї сім’ї, які спільно проживають та є: особами з інвалідністю, дітьми з інвалідністю тощо.

Необхідність здійснення постійного догляду в кожному конкретному випадку визначає МСЕК або ж ЛКК. Якщо за їх висновком особа потребує постійного догляду, то в такому випадку можна оформляти соціальну послугу із постійного догляду.

Замовити дзвінок

Як отримати відстрочку від мобілізації через постійний догляд за інвалідом?

Якщо військовозобовʼязаний здійснює постійний догляд за інвалідом та спільно з ним проживає, а також має усі підтверджуючі документи про це, то він може отримати відстрочку від мобілізації. Така відстрочка через догляд за інвалідом не надається автоматично.

Щоб її отримати, військовозобовʼязаний, який здійснює постійний догляд за інвалідом повинен звернутись до ТЦК та СП, де він перебуває на обліку, із заявою про надання йому відстрочки. До заяви потрібно додати документи, які підтверджують здійснення постійного догляду.

Якщо у вас виникатимуть додаткові запитання про мобілізацію осіб, зайнятих постійним доглядом, або інші запитання про мобілізацію, звертайтеся за кваліфікованою правовою допомогою, Адвокатське об’єднання «Бачинський та партнери» допоможе.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок