Due diligence об’єктів будівництва (новобудов)

Давно відомо всім, що нерухомість є однією із найстабільніших та найприбутковіших сфер для капіталовкладення. Процес вибору та придбання об’єктів нерухомості завжди є дуже хвилюючим.  Особливо тоді, коли мова йде про купівлю такого майна з метою отримання постійного доходу.

Останнім часом стрімко зріс попит на придбання житлової чи комерційної нерухомості на етапі будівництва з наступною метою здачі її в оренду, чи продажу після введення в експлуатацію. Звичайно ж через високу вартість усі операції з цього питання набувають неабиякого значення.

Саме тому важливо не натрапити на потенційних шахраїв, які з метою власного збагачення використають необізнаність пересічної людини у своїх цілях.

Процедура «due diligence» тут надто актуальна та є нічим іншим, як юридичним аудитом. Це незалежна детальна перевірка об’єкта будівництва та компанії забудовника.

Що ж включає в себе «due diligence» новобудов?

  1. перевірка правовстановлюючих документів на земельну ділянку, на якій ведеться будівництво (в тому числі на наявність обтяжень – іпотек, застав, арештів, судових спорів).
  2. аналіз та перевірка інформації з державних реєстрів (державного реєстру речових прав на нерухоме майно; публічної кадастрової карти України; реєстру дозвільних документів; єдиного державного реєстру боржників; єдиного реєстру судових рішень);
  3. дослідження історії земельної ділянки чи об’єкта незавершеного будівництва, на яких активно ведеться в даний час будівництво на предмет того, яким чином та на підставі чого право власності змінювалося чи переходило до нових власників.
  4. експертиза забудовника (чи були/є скасовані дозволи на виконання будівельних робіт, чи не порушено справу про банкрутство, чи вчасно він виконує свої зобов’язання перед покупцями, чи наявні у нього судові спори з органами державної влади чи кредиторами).
  5. експертиза дозвільної документації на будівництво (в тому числі затвердженої проектної документації та технічних умов);
  6. аналіз та доступне тлумачення схем придбання нерухомості у цього забудовника, детальний правовий аналіз та пошук ризиків у договорі (щодо штрафних санкцій, компенсаційних виплат за протермінування здачі в експлуатацію, безпечного продажу за переуступкою та інше).

Така комплексна оцінка майбутнього об’єкта інвестування в новобудову (нерухомість) зможе сформувати у покупця (інвестора) повне об’єктивне уявлення про певний об’єкт інвестування. Всебічна та ґрунтовна перевірка законності і комерційної привабливості мають надважливе значення, щоб убезпечити потенційного клієнта від усіх підводних каменів та ризиків. Таким чином виникає змога зважити усі переваги і недоліки співпраці з тією чи іншою компанією-забудовником.

Будь-яке будівництво розпочинається з фундаменту, то ж і рішення про співпрацю і вкладення своїх коштів у той чи інший бізнес (нерухомість) повинне мати під собою також тверде підґрунтя. Проблема для звичайної зацікавленої у придбанні нерухомості людини полягає в тому, що правовідносини у сфері нерухомості регулюються безліччю законів та підзаконних  нормативно- правових актів, державних будівельних норм, локальних актів, інструкцій, рішень органів місцевого самоврядування. Досить часто люди ведуться на красиву рекламу та зручне місцерозташування, закриваючи очі на ті речі, які для них є складними та неочевидними.

З детальним аналізом, проведеним нашими юристами – Ви отримаєте впевненість в майбутній угоді і зможете убезпечити свої кошти.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок