АПОСТИЛЬ ТА КОНСУЛЬСЬКА ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ В УКРАЇНІ ТА ЛЕГАЛІЗАЦІЯ УКРАЇНСЬКИХ ДОКУМЕНТІВ

Ukraine is becoming more attractive for foreign investment, labor migration and education. However, foreigners often face problems using documents issued by an appropriate authority of a foreign state on the territory of Ukraine. In particular, there is a need to certify the fact that the document has been duly drawn up and signed by an official who has required authority.

Україна стає привабливішою для іноземних інвестицій, трудової міграції та освіти. Однак іноземці часто стикаються з проблемами використання документів, виданих відповідним органом іноземної держави на території України. Зокрема, необхідно засвідчити, що документ складений належним чином та підписаний посадовою особою, яка має на це повноваження.

Легалізацією називається процедура підтвердження дійсності оригіналів офіційних документів або справжності підписів уповноважених посадових осіб, а також дійсності відбитків штампів, печаток, які скріплені на документі . Як показує практика, у трьох із п’яти випадків іноземці дізнаються про необхідність легалізації документів після спроби використати цей документ на території України. Тому, щоб уникнути таких ситуацій, ми детально розберемо процедуру легалізації документів у цій статті.

Загалом «легалізація» охоплює дві категорії:
 1. Консульська легалізація
 2. Апостилювання (проставлення штампу «Апостиль»), іншими словами, спрощена легалізація.

Наше адвокатське об’єднання “Бачинський Та Партнери” має команду міграційних юристів з великим досвідом та знаннями у галузі міграційного права. Ми надаємо якісну та професійну правову допомогу, щоб допомогти нашим клієнтам досягти їхніх міграційних цілей та захистити свої права.

Вищевказані процедури проводяться з однаковою метою, але істотно відрізняються між собою. Нижче ми розберемо відмінності між цими процедурами.

 

Консульська легалізація:

 • Цей процес досить складний, оскільки необхідно звернутись до кількох установ.
 • Процедура консульської легалізації документів залежить від типу документа та країни, в якій цей документ буде використовуватися.
 • Документ, легалізований таким чином, дійсний тільки на території країни, для якої була проведена легалізація.
 • Ви повинні надати оригінал документа або його нотаріально завірену копію для консульської легалізації документа.

 

Апостиль:

 • Проставлення штампу «Апостиль» є спрощеним способом легалізації іноземних документів.
 • Однак така процедура застосовується лише до держав-учасниць Гаазької конвенції 1961 року.
 • На відміну від консульської легалізації, процедура апостилювання займає набагато менше часу, оскільки потрібно звертатися лише в один орган.
 • Офіційні документи засвідчуються спеціальним штампом «Апостиль», який проставляється відповідним уповноваженим органом іноземної держави, що видав цей документ.
 • Крім того, апостильовані документи можуть використовуватися не лише в одній країні, а й у всіх державах-учасницях Гаазької конвенції.
 • Штамп «Апостиль» проставляється на оригіналі документа, його нотаріально засвідченій копії або може бути оформлений як додаток до нього.

 

Консультація юриста

 

Проте бувають випадки, коли легалізація документів для використання їх за кордоном взагалі не потрібна. Йдеться про держави-учасниці Мінської конвенції, які скасували вимогу легалізації документів у відносинах між сторонами договору. Тому для використання офіційних документів цих держав на території України достатньо перекласти їх українською мовою та нотаріально посвідчити такий переклад.

Держави-учасниці Мінської конвенції

 1. Азербайджан
 2. Вірменія
 3. Білорусь
 4. Болгарія
 5. Македонія
 6. Угорщина
 7. Грузія (крім Автономної Республіки Абхазія та Південної Осетії)
 8. Казахстан
 9. Киргизстан
 10. Латвія
 11. Литва
 12. Монголія
 13. Польща
 14. Республіка Молдова
 15. Російська Федерація
 16. Румунія
 17. Сербія
 18. Таджикистан
 19. Узбекистан
 20. Чеська Республіка
 21. Естонія

 

Консульська легалізація та апостилювання документів в Україні для використання їх за кордоном

 

Консульська легалізація:

Документи, які не підлягають легалізації:

– документи, що суперечать законодавству України, можуть завдати шкоди інтересам України або посягати на честь і гідність громадян;

– оригінали або будь-які копії паспортів, військових квитків, трудових книжок, документів листування, дозволів на носіння зброї, свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів (технічних паспортів), посвідчення водія, посвідчень особи, нормативно-правових актів;

– документи, видані з перевищенням повноважень посадових осіб чи органів.

Консультація юриста

 

Документи, що підлягають легалізації:

– оригінали: свідоцтв про реєстрацію актів цивільного стану; довідки органів реєстрації актів цивільного стану; документи про освіту – дипломи та витяги з облікових грамот (міжнародного зразка), сертифікати про спеціальну медичну підготовку, дипломи кандидата та доктора наук; архівні документи, видані архівами Держкомархіву України та відомчими архівами;

– інші офіційні документи (наприклад, комерційні документи, такі як свідоцтва про реєстрацію підприємства чи сертифікати якості продукції тощо) після нотаріального засвідчення їх копій та реєстрації в Міністерстві юстиції України.

 

 

 Процедура консульської легалізації в залежності від типу документа:

– Документи, видані органами реєстрації актів цивільного стану, засвідчуються в районних управліннях юстиції області, де їх було видано спочатку, в Управлінні юстиції Автономної Республіки Крим, міському управлінні юстиції міст Києва. та Севастополя, а потім – Департаментом консульської служби МЗС України.

– Для легалізації документів про освіту міжнародного зразка необхідно подати лист-запит від ВНЗ, який видав документи. Такий лист-запит має бути належним чином завірений у міністерстві, якому підпорядкований відповідний навчальний заклад. Після цього такий документ легалізується в Департаменті консульської служби МЗС України.

Консультація юриста

– Архівні довідки безпосередньо надсилаються до Департаменту консульської служби МЗС України, який засвідчує підпис посадової особи Державного комітету архівів України.

– Комерційні документи спочатку завіряються в Торгово-промисловій палаті України, а потім легалізуються в Департаменті консульської служби МЗС України.

Останнім етапом легалізації будь-якого документа є його засвідчення в дипломатичному представництві країни, де цей документ буде використовуватися.

 

Апостиль:

 Документи, які не підлягають апостилюванню:

– документи, видані закордонними дипломатичними установами України;

– адміністративні документи, що безпосередньо стосуються комерційних або митних операцій;

– оригінали паспортних документів, військових квитків, трудових книжок, посвідчень особи та ін.;

Консультація юриста

– нормативно-правові акти.

Документи, які підлягають апостилюванню

Штамп «Апостиль» проставляється на офіційних документах, виданих в Україні та призначених для використання за кордоном, а саме:

– документи органів юстиції України;

– документи прокуратури України, органів Міністерства юстиції;

– розпорядчі документи;

– документи про освіту та вчені звання;

– документи, видані державними та приватними нотаріусами;

Консультація юриста

– офіційні свідоцтва про реєстрацію документа чи факту, що існував на певну дату.

 

Порядок апостилювання в залежності від органу, що видав:

– дипломи, атестати навчальних закладів, навчальні програми та інші документи, видані навчальними закладами чи іншими державними органами, підприємствами, установами та організаціями, пов’язаними з освітою і наукою, апостилюються в Міністерстві освіти і науки України .

– Штамп «Апостиль» на свідоцтві органу державної реєстрації актів цивільного стану, витягах з Державного реєстру актів цивільного стану, судових рішеннях та інших документах, виданих органами юстиції, судами, а також документах, виданих нотаріусами України, місцями Міністерства . юстиції України.

– Усі інші види документів апостилюються Міністерством закордонних справ України .

 

 

Консультація юриста

Консульська легалізація та апостилювання документів за кордоном для використання в Україні

 

Консульська легалізація:

Загалом процедура консульської легалізації за кордоном відбувається за схожим принципом, що й в Україні. Проте важливо, що в кожній конкретній країні, а інколи навіть у кожній адміністративно-територіальній одиниці (провінції, штаті, автономії тощо) існує унікальна система державних органів, які відрізняються своїми повноваженнями та статусом. Все це, а також вид документа та орган, який його видав, мають значний вплив на те, куди потрібно звертатися за консульською легалізацією. Тобто, якщо в одній країні документ спочатку засвідчується органом, який його видав, а потім Міністерством закордонних справ, то в іншій країні консульська легалізація може спочатку здійснюватися судовими органами, нотаріусами, префектурами,

У будь-якому випадку завершальним етапом консульської легалізації документів за кордоном для використання в Україні є їх легалізація в дипломатичному представництві України.

 

Консульська легалізація є обов’язковою для наступних країн:Алжир, Ангола, Афганістан, Бангладеш, Бахрейн, Бенін, Болівія, Бразилія, Буркіна-Фасо, Бурунді, Бутан, Ватикан, Габон, Гаїті, Гайана, Гамбія, Гана, Гвінея-Бісау Джібуті, Екваторіальна Гвінея, Еритрея, Ємен, Замбія, Західна Сахара, Зімбабве, Індонезія, Ірак, Йорданія, Камбоджа, Камерун, Канада, Катар, Кенія, Кенія, Кірібаті, Коморські острови, Конго, Косово, Кот-д’Івуар, Кувейт, Лаос, Ліван, Лівія, Мавританія, Мадагаскар, Малайзія, Малі, Мальдіви , Марокко, Федерати Сполучені Штати Мікронезії, Мозамбік, М’янма, Науру, Непал, Нігер, Нігерія, Нікарагуа, Об’єднані Арабські Емірати, Пакистан, Палау, Палестина, Папуа-Нова Гвінея, Парагвай, Руанда, Саудівська Аравія, Сенегал, Сінгапур, Соломон Острови, Сомалі, Судан, Сьєрра-Леоне, Таїланд, Танзанія, Того, Тувалу, Туніс, Уганда, Уругвай, Філіппіни,Центральноафриканська Республіка, Чад, Чилі, Шрі-Ланка, Ямайка.

 

Апостиль:

Уповноважені органи, до яких необхідно звертатися, вартість і терміни апостилювання документів відрізняються в кожній з держав Гаазької конвенції. Нижче ми надаємо всю необхідну інформацію про процедуру апостилювання в кожній із держав-учасниць Конвенції.

Консультація юриста

АЛБАНІЯ

Дата набрання чинності: 09.05.2004.

Визначений компетентний орган: Консульський департамент Міністерства закордонних справ.

Адреса: Консульський відділ Міністерства закордонних справ, бул. Gjergj Fishta, no 6 1000-TIRANA Албанія.

Ціна: албанські документи: 200 лек (± 1,6 €), іноземні документи: взаємність.

АНДОРА

Дата набрання чинності: 31.12.1996.

Призначений компетентний орган:

 • Міністр закордонних справ;
 • Координатор двосторонніх і консульських питань;
 • Директор багатосторонніх справ та співробітництва;
 • Начальник відділу загальних та юридичних питань.

Адреса:  C/ Prat de la Creu 62-64, AD500 Андорра-ла-Велья, Князівство Андорра.

Консультація юриста

Ціна: 8,58 євро.

АНТИГУА І БАРБУДА

Дата набрання чинності: 01.11.1981.

Призначений компетентний орган: Секретар Високого суду Антигуа і Барбуди.

Адреса: Реєстратор Верховного суду, Хай-стріт, Парламент-драйв, Сент-Джонс, Антигуа.

АРГЕНТИНА

Дата набрання чинності: 18.02.1988.

Призначений компетентний орган: Міністерство закордонних справ Аргентини (Міністерство закордонних справ Аргентини підписало угоду з Федеральною радою нотаріату, згідно з якою різні нотаріальні органи Аргентини отримали право засвідчувати справжність підписів за допомогою легалізації апостилем. Це визначення набрало чинності 1 грудня 2003 р
. Міністерство закордонних справ Аргентини залишається органом застосування Конвенції.)

Адреса: Міністерство закордонних справ і культу, Esmeralda 1212, C1007ABR, BUENOS AIRES, Argentina.

Консультація юриста

Ціна: від Міністерства закордонних справ Аргентини – 39 аргентинських песо. Колегії нотаріусів (нотаріальні органи) стягують максимальну комісію в розмірі 69 аргентинських песо. Ця послуга включає в себе засвідчення підпису державного нотаріуса.

Джерело: http://www.mrecic.gov.ar/

АВСТРАЛІЯ

Дата набрання чинності: 16.03.1995.

Призначений компетентний орган:

 • Секретар Департаменту закордонних справ і торгівлі Австралійської Співдружності;
 • Посольства;
 • Вищі комісії та консульства (крім консульств, які очолює почесний консул).

Адреса: RG Casey Building, John McEwen Crescent, Barton, ACT 0221, Австралія.

Ціна: 80 AUD.

Джерело: http://dfat.gov.au/about-us/our-locations/missions/Pages/our-embassies-and-consulates-overseas.aspx

Консультація юриста

АВСТРІЯ

Дата набрання чинності: 13.01.1968.

Призначений компетентний орган:

Федеральне міністерство Європи, інтеграції та закордонних справ щодо всіх документів, виданих:

 • федеральний президент або офіс федерального президента;
 • голова Національної ради;
 • голова Федеральної ради або парламентського адміністративного офісу;
 • федеральний уряд;
 • федеральне міністерство;
 • Конституційний суд або адміністративний суд;
 • Верховний суд, Вищий картельний суд при Верховному суді, Вища комісія з відновлення при Верховному суді, Вища комісія з реституції при Верховному суді або
 • Рахункова палата.

Адреса: Федеральне міністерство Європи, інтеграції та закордонних справ Minoritenplatz 8A – 1014 Vienna.

Вартість: збори в регіональних судах (судові та нотаріальні документи): 13,70 євро, збори у Федеральному міністерстві Європи, інтеграції та закордонних справ: 17,50 євро.

Джерело: https://www.bmeia.gv.at/en/travel-stay/documents-and-authentications/authentication/apostille/

 

Консультація юриста

БАГАМИ

Дата набрання чинності: 10.07.1973.

Призначений компетентний орган:

 • Постійний секретар Міністерства закордонних справ
 • Генеральний директор Міністерства закордонних справ
 • Заступник секретаря Міністерства закордонних справ
 • Старший помічник секретаря Міністерства закордонних справ
 • Заступник постійного секретаря Міністерства закордонних справ

Перший помічник секретаря,

 • Міністерство закордонних справ

Адреса: The Ministry of Foreign Affairs East Hill St, PO Box N 3746, Nassau, NP, The Bahamas.

Ціна: за обробку документа стягується плата в розмірі 20,00 доларів США за документ. Якщо основний документ виготовлено в двох примірниках, друга та наступні копії коштують 20,00 доларів США кожна. Якщо кілька копій складають одне ціле, основний документ коштує 20,00 доларів США, а інші – 20,00 доларів США кожна. Якщо на одному документі потрібно більше одного підпису, тобто до одного документа додається кілька сертифікатів, сертифікація першого підпису коштує 20,00 доларів США, а кожного наступного – 10,00 доларів США.

Джерело: http://www.bahamas.gov.bs  (Міністерство закордонних справ/Уряд/Консульські служби/ Апостиль/Легалізація документів)

БАРБАДОС

Дата набрання чинності: 13.11.1966.

Консультація юриста

Призначений компетентний орган:

 • Генеральний соліситор;
 • заступник генерального прокурора;
 • Секретар Верховного Суду;
 • Реєстратор корпоративних справ;
 • Постійний секретар Міністерства закордонних справ;
 • Начальник протоколу.

Адреса: Міністерство закордонних справ №1 Culloden Road St. Michael, Барбадос, Вісконсин

Ціна: 50$

Джерело: https://www.caipo.gov.bb

БЕЛЬГІЯ

Дата набрання чинності: 09.02.1976.

Призначений компетентний орган: Міністерство закордонних справ, зовнішньої торгівлі та розвитку.

Адреса: rue des Petits Carmes 27,1000 BRUSSELS, Belgium.

Консультація юриста

Ціна: 20 євро (без консульських зборів (10 євро), якщо доведено малозабезпеченість).

Джерело: https://diplomatie.belgium.be/en/services/legalisation_of_documents/faq

БОСНІЯ І ГЕРЦЕГОВИНА

Дата набрання чинності: 24.01.1965.

Призначений компетентний орган:

 • Суди першої інстанції Боснії та Герцеговини
 • Муніципальні суди Федерації Боснії та Герцеговини
 • Основні суди Республіки Сербської
 • Основний суд округу Брчко Боснії та Герцеговини.

Ціна: плата залежить від кількості документів, на які заявник просить поставити апостиль.

Джерело: https://www.hcch.net/en/states/authorities/details3/?aid=311

БРАЗИЛІЯ

Дата набрання чинності: 14.08. 2016 рік.

Консультація юриста

Визначений компетентний орган:  Національна рада юстиції (NRYU) (15 тисяч нотаріусів є компетентними органами для процедури апостилювання в Бразилії.)

Адреса: National Council of Justice SEPN 514, Bloco B, Lot 7, Room 11 Brasilia/DF, Brazil CEP 70095-900

КИТАЙ

Процедура проставлення апостиля та легалізації документів у Китаї може здатися занадто складною, оскільки китайське законодавство передбачає як апостиль, так і консульську легалізацію.

Це пояснюється тим, що адміністративні регіони Республіки Китай (Гонконг і Макао) є самостійними сторонами Гаазької конвенції про апостиль від 1961 року, тут діє процедура апостилювання документів, а на всій іншій території діє консульська легалізація.

Штамп «Апостиль» проставляється в спеціальних органах вищевказаних адміністративних районів Китаю; процедура передбачає розміщення або на копіях документів, або на оригіналах, залежно від умов, встановлених органами чи установами, до яких потрібно подавати документи.

Термін проставлення апостиля залежить від документа і зазвичай не перевищує тридцяти днів, а для деяких документів максимум 10 днів.

ГОНКОНГ

Дата набрання чинності: 25.04.1965

Консультація юриста

Призначений компетентний орган:   Секретар Високого суду.

Адреса: Секретар, Високий суд, кімната LG115, LG1, будівля Високого суду, 38 Квінсвей, Гонконг

Ціна: $125 HKD.

Джерело: http://www.judiciary.hk/en/crt_services/apostille.htm

MACAO

Дата набрання чинності: 04.02.1969

Призначений компетентний орган:

 • Головний виконавчий директор
 • Секретар з питань управління та юстиції
 • Директор департаменту юстиції

Адреса:

Консультація юриста

 • Виконавчий директор: Штаб-квартира уряду САР Макао, Avenida da Praia Grande, Макао, Китай.
 • Секретар з питань адміністрації та юстиції: Rua de S. Lourenço, 28, штаб-квартира уряду, 4-й поверх, Макао, Китай.
 • Директор департаменту з питань юстиції: Бюро з правових питань, Rua do Campo, nº 162
  Administration, Public 19th floor, Macao, China.
 • Ціна: безкоштовно.

ЧІЛІ

Дата набрання чинності: 30.08.2016

Призначений компетентний орган:

 • Помічник міністра юстиції (заступник міністра юстиції), регіональні міністерські секретарі юстиції (регіональний міністерський секретаріат юстиції)
 • Регіональні секретарі Міносвіти (Обласні секретарі Міносвіти)
 • Регіональні секретарі міністерства охорони здоров’я, директори служб охорони здоров’я, інтенданти постачальників медичних послуг (секретарі регіональних секретарів охорони здоров’я, директори служб охорони здоров’я, інтенданти постачальників медичних послуг)
 • Національний директор, регіональні директори Служби реєстрації актів цивільного стану та ідентифікації громадян (National Director, Regional Directors of the Civil and Identification Registration Service)
 • Генеральне управління консульських та імміграційних справ Міністерства закордонних справ (General Direction of Consular and Immigration Affairs of the Foreign Affairs)

Адреса: ці установи проставлятимуть апостиль на документах у децентралізований спосіб на всій території Чилі, зокрема у відповідних столицях 15 географічних регіонів країни. Виняток становитиме лише Міністерство закордонних справ, яке не має регіональних представництв. З цієї причини це міністерство апостилює документи лише у своїй штаб-квартирі в Сантьяго.

Ціна: безкоштовно.

Джерело: http://apostilla.gob.cl/en/caracteristicas-de-la-apostilla-chilena/

КОЛУМБІЯ

Дата набрання чинності: 30.01.2001.

Визначений компетентний орган:   Міністерство закордонних справ, сфера легалізації.

Консультація юриста

Адреса: Міністерство закордонних справ, Координація легалізації та апостилювання, 19th Avenue no. 98-03 Поверхи 5, 6, 7 і 8, 100 B Tower Building, БОГОТА, Округ Колумбія, Колумбія.

Ціна: 31 000 колумбійських песо.

Джерело: http://www.cancilleria.gov.co/

КОСТА-РІКА

Дата набрання чинності: 06.04.2011.

Призначений компетентний орган:   Міністерство закордонних справ і культу Коста-Рики, Департамент автентифікації

Адреса: Департамент автентифікації, Генеральна дирекція, Міністерство закордонних справ і культу Коста-Ріки, Avenida 7-9, Calle 11-13, San José, Costa Rica.

Ціна: 625,00 ¢ (= 1 євро).

Консультація юриста

Джерело: https://www.rree.go.cr

ХОРВАТІЯ

Дата набрання чинності: 24.01.1965.

Визначений компетентний орган:   муніципальні суди або Міністерство юстиції та адміністрації.

Адреса: Міністерство юстиції Республіки Хорватія, вул. Града Вуковара 49,10 000 Загреб, Хорватія.

Ціна:  Міністерство юстиції стягує за апостиль 30 кун. Ця ціна встановлена ​​Законом Хорватії про адміністративний податок. Муніципальні суди стягують судовий збір від 50 до 60 хорватських кун, відповідно до Закону про судовий збір (ціна залежить від того
, хорватською мовою текст – 50 кун – чи переклад – 60 хорватських кун.)

Джерело: https://pravosudje.gov.hr/

КІПР

Дата набрання чинності: 30.04.1973.

Консультація юриста

Призначений компетентний орган:   Міністерство юстиції та громадського порядку Республіки Кіпр.

Адреса: 125, Athalassas Avenue, 1461 Lefkosia (Nicosia), Кіпр.

Ціна: 5,00 євро.

Джерело: http://www.mjpo.gov.cy

ДАНІЯ

Слід зазначити, що ця конвенція не поширюється на Гренландію та Фарерські острови.

Дата набрання чинності: 29.12.2006.

Призначений компетентний орган:   Міністерство закордонних справ.

Консультація юриста

Адреса: Міністерство закордонних справ, Офіс легалізації, Asiatisk Plads 2, DK, 1448 Копенгаген, Данія.

Ціна: 195 датських крон.

Джерело: http://um.dk/da

ДОМІНІКАНСЬКА РЕСПУБЛІКА

Дата набрання чинності: 30.08.2009.

Призначений компетентний орган:

 • Міністерство закордонних справ і МЗС Домініканської Республіки
 • заступник Міністерства з питань консульства та міграції

Адреса: Міністерство закордонних справ і дипломатичної служби, проспект Індепенденсія № 752, Естансія Сан Джеронімо, Національний округ Санто-Домінго, Домініканська Республіка.

Ціна: 620 домініканських песо (16 USD)

Консультація юриста

Джерело: http://www.mirex.gov.do/

ЕКВАДОР

 Дата набрання чинності: 02.04.2005

Призначений компетентний орган: Генеральний директор легалізації, Міністерство закордонних справ.

Адреса : Carrión E1-76 і 10 de Agosto, Кіто, Еквадор.

Ціна: 20 доларів США.

Джерело : http://www.cancilleria.gob.ec/

СПАСИТЕЛЬ

Дата набрання чинності: 31.05.1996.

Консультація юриста

Призначений компетентний орган: Міністерство закордонних справ

Адреса: El Pedregal Street, Chancellery Boulevard, Antiguo Cuscatlán, El Salvador

Ціна: безкоштовно.

Джерело : https://rree.gob.sv

ФІДЖІ

Дата набрання чинності: 10.10.1970.

Призначений компетентний орган:   Постійний секретар Міністерства закордонних справ та міжнародного співробітництва.

Адреса:   рівні 1 і 2, південне крило, комплекс Bose Levu Vakaturaga, 87 Queen Elizabeth Drive, PO Box 2220, урядові будівлі, Сува, Республіка Фіджі.

Консультація юриста

Ціна: зараз плата за штамп апостиль не стягується.

Джерело: http://www.foreignaffairs.gov.fj

ФРАНЦІЯ

Дата набрання чинності: 24.01.1965.

Визначений компетентний орган:   «Генеральні прокурори в апеляційних судах».

Адреса: список адрес.

(https://assets.hcch.net/docs/e7b31b40-450f-42d6-bb53-95e02f8e9976.pdf)

Ціна: безкоштовно.

Консультація юриста

ФІНЛЯНДІЯ

Дата набрання чинності: 26.08.1985.

Визначений компетентний орган: органи   РАЦС.

Ціна: 13,00 євро.

Джерело: http://www.maistraatti.fi/en/

НІМЕЧЧИНА

Дата набрання чинності: 13.02.1966.

Призначений компетентний орган:

 • Для федеральних документів: Федеральне адміністративне відомство (Виняток: для документів Федерального патентного суду та Німецького патентного відомства апостиль виставляється президентом Німецького патентного відомства.)
 • Для державних документів Німеччини: документи адміністративних органів (крім судових адміністративних органів):
 • Міністерства внутрішніх справ (департаменти сенату), обласні комісари, крайове управління;
 • у Берліні: Державне управління з питань проживання та регулювання;
 • у Нижній Саксонії: управління поліції в Брауншвейгу, Геттінгені, Ганновері, Люнебурзі, Ольденбурзі та Оснабрюку;
 • у Рейнланд-Вестфалії: Дирекція з нагляду та обслуговування в Кайзерслаутерні;
 • у Саксонії: державні дирекції в Хемніці, Дрездені та Лейпцигу;
 • у Саксонії-Анхальті: державний адміністративний офіс у Магдебурзі;
 • у Тюрінгії: Державний адміністративний офіс у Веймарі.
 • Документи судово-адміністративних органів, судів загальної юрисдикції (цивільних і кримінальних судів) і нотаріусів : міністерства юстиції (департаменти сенату), голови державних (адміністративних) судів.
 • Документи судів, крім судів загальної юрисдикції : міністерства внутрішніх справ (департаменти сенату), регіональні комісари, регіональні адміністрації, міністерства юстиції (департаменти сенату), голови державних (адміністративних) судів.

Вартість: Комісії встановлюються на основі вартості сертифіката. Витрати, понесені заявником, становлять від мінімум 10 євро до максимум 130 євро. У середньому комісія становить від 10 до 20 євро.

Консультація юриста

Джерело: https://www.hcch.net/en/states/authorities/details3/?aid=322

ГРЕЦІЯ

Дата набрання чинності: 18.05.1985

Призначений компетентний орган:

 • Регіональне самоврядування для всіх документів, виданих їхніми службами/офісами.
 • Децентралізовані адміністрації для всіх документів, виданих:
 1. Державні цивільні служби регіонів, що не належать до компетенції ОМС;
 2. Юридичні особи публічного права;
 3. Організації місцевого самоврядування першого ступеня;
 4. Органи РАЦС.
 • Для судових документів – суд першої інстанції регіону, де знаходиться орган, який їх видав.

Адреса:

Децентралізовані адміністрування ( https://assets.hcch.net/docs/cc3ac3f9-737f-4749-95b6-408275d59a76.pdf )

Суди першої інстанції ( https://assets.hcch.net/docs/8056af52-3fab-4515-a3fb-2e948f3e0a33.pdf ).

Ціна: безкоштовно.

Консультація юриста

Джерело: https://diavgeia.gov.gr/

ГОНДУРАС

Дата набрання чинності: 30.09.2004

Призначений компетентний орган: міністр закордонних справ, державний секретар у Міністерстві закордонних справ.

Адреса: Урядовий Громадський Центр, Будинок Президента, бул. Кувейт, що примикає до Верховного суду, ТЕГУСІГАЛЬПА, Гондурас

Ціна: Lps.150.00 (приблизно 5-6 євро).

Джерело: http://www.sre.gob.hn/

ІНДІЯ

Дата набрання чинності: 14.07.2005

Консультація юриста

Призначений компетентний орган: Міністерство закордонних справ уряду Індії.

Адреса: CPV Division, Patiala House Annexe, Tilak Marg, New Delhi 110001, India.

Ціна: індійські рупії 50,00.

Джерело:  http://www.mea.gov.in

ІРЛАНДІЯ

Дата набрання чинності: 09.03.1999.

Призначений компетентний орган: Департамент закордонних справ.

Адреса:

Консультація юриста

 • Консульський відділ, Департамент закордонних справ, Hainault House, 69 – 71 St. Stephen’s Green, DUBLIN 2, Ireland
 • Консульська служба, Департамент закордонних справ, 1a South Mall, CORK, Ireland

Ціна: ціна, яку Департамент стягує за видачу штампа апостиль, становить 20 євро. Стосовно досьє про усиновлення, яке може містити до 300 документів, Департамент стягує 50 євро за пакет усиновлення.

Джерело: https://www.dfa.ie/

ІЗРАЇЛЬ

Дата набрання чинності: 14.08.1978.

Призначений компетентний орган:

 • Міністерство закордонних справ Держави Ізраїль
 • Секретарі магістратських судів і державні службовці, призначені міністром юстиції відповідно до Закону про нотаріат.

Адреса:

 • Міністерство закордонних справ, 9 Yitzhak Rabin Blvd., Kiryat Ben-Gurion, JERUSALEM 91035, Israel.
 • Секретарі магістратських судів і державні службовці, призначені міністром юстиції відповідно до Закону про нотаріус 1976 року, Адміністрація судів, вул. Канфей Нешарім, 22, Єрусалим 95464, Ізраїль.

Ціна: 35 шекелів.

Джерело: http://mfa.gov.il

Консультація юриста

ІТАЛІЯ

Дата набрання чинності: 11.02.1978.

Призначений компетентний орган:

 • щодо судових документів, актів цивільного стану та нотаріальних дій – прокурор у судах юрисдикції, в якій видано документи;
 • У випадку всіх інших адміністративних документів, передбачених Конвенцією, – префект з територіальною компетенцією, для Валле д’Аоста – президент регіону, а для провінцій Тренте та Больцано – урядовий уповноважений.

Адреса: у кожному випадку адресу можна знайти за посиланням: https://www.giustizia.it/giustizia/it/mg_4.wp?facetNode_1=3_2&selectedNode=3_2_13

ЯПОНІЯ

Дата набрання чинності: 27.07.1970.

Призначений компетентний орган:  Міністерство закордонних справ у Токіо.

Адреса: Kasumigaseki 2-2-1, Chiyoda-ku, TOKYO 100-8919, Japan.

Ціна: безкоштовно.

Консультація юриста

Джерело: http://www.mofa.go.jp

ЛІБЕРІЯ

Дата набрання чинності: 08.02.1996.

Призначений компетентний орган:

 • Міністр закордонних справ, заступники та помічники Міністра;
 • Міністр юстиції, заступники та помічники Міністра;
 • Секретар(и) та заступник(и) Верховного та окружного суду(ів);
 • Реєстратори та заступники реєстраторів корпорацій;
 • Комісар і заступники комісара з морських справ або його спеціальні агенти.

Адреса: Міністерство закордонних справ, Капітолійський пагорб, Монровія, Республіка Ліберія.

Джерело: http://www.mofa.gov.lr

ЛІХТЕНШТЕЙН

Дата набрання чинності: 17.09.1972

Визначений компетентний орган: Урядова канцелярія князівського уряду.

Консультація юриста

Адреса: Урядова канцелярія князівського уряду, урядові будівлі, 9490 Вадуц, Ліхтенштейн.

Ціна: 30 швейцарських франків – за апостиль (приблизно 20,00 євро)

Джерело: https://www.llv.li

ЛЮКСЕМБУРГ

Дата набрання чинності: 03.06.1979.

Призначений компетентний орган: Міністерство закордонних справ.

Адреса: Міністерство закордонних та європейських справ (Офіс паспортів, віз та легалізації), 43 Roosevelt Boulevard, L-2450 LUXEMBOURG

Ціна: 20,00 євро.

Консультація юриста

Джерело: http://www.mae.lu/

МАЛАВІ

Дата набрання чинності: 02.12.1967.

Призначений компетентний орган:

 • Генеральний прокурор або Генеральний соліситор;
 • постійний секретар міністерства уряду;
 • секретар Верховного суду;
 • генеральний секретар;
 • Урядовий агент;
 • державний нотаріус;
 • постійний магістрат.

Адреса:

 • Генеральний прокурор або генеральний соліситор, генеральний соліситор і секретар юстиції, штаб-квартира Міністерства юстиції, Capital Hill, Private Bag 333, Lilongwe 3, Malawi.
 • Генеральний реєстратор , Fatima Arcade, Haile Sellaisie Road, PO Box 100, Блантайр, Малаві.

Джерело: http://www.sdnp.org.mw

МАЛЬТА

Дата набрання чинності: 03.03.1968.

Призначений компетентний орган: Міністерство закордонних справ.

Консультація юриста

Адреса: Palazzo Parisio, Merchants Street, VALLETTA CMR 02, Мальта

Вартість: 20 євро (комерційний), 12 євро (некомерційний).

Джерело: https://foreignaffairs.gov.mt

МАРШАЛЛОВІ ОСТРОВИ

Дата набрання чинності: 14.08.1992.

Призначений компетентний орган:

 • Міністр закордонних справ Маршаллових Островів,
 • Генеральний прокурор та в.о.
 • Секретар та заступник секретаря Високого суду,
 • Реєстратори та заступники реєстраторів корпорацій,
 • Морський адміністратор та його спеціальні агенти, а також
 • Комісар і заступники комісара з морських справ або його спеціальні агенти.

Джерело: https://www.hcch.net/en/states/authorities/details3/?aid=373

МЕКСИКА

Дата набрання чинності: 14.08.1995.

Консультація юриста

Призначений компетентний орган:  вони поділяються на дві категорії:

 1. Апостиль на федеральних документах (Директорат політичної координації з повноваженнями Союзу
  Піддиректорат оформлення та контролю)
 2. Апостиль на державних документах (Проставляти апостиль на державних документах призначено 32 компетентних органи; для отримання додаткової інформації – https://assets.hcch.net/upload/auth12contact_mx.pdf )

Ціна: 710 мексиканських песо за апостиль для федеральних документів.

Джерело: http://dicoppu.segob.gob.mx/

МОНАКО

Дата набрання чинності: 31.12.2002.

Призначений компетентний орган: Департамент юридичних послуг.

Адреса: Department of Legal Services, Palace of Justice, 5, Colonel Bellando de Castro Street, 98,000 MONACO, BP 513, MC 98015 Monaco Cedex.

Ціна: €5.

Консультація юриста

Джерело: http://service-public-particuliers.gouv.mc/Justice/Documents-et-demarches-judiciaires/Apostille-Direction

-of-Judicial-Services/Apostille-a-document

НАМІБІЯ

Дата набрання чинності: 30.01.2001.

Призначений компетентний орган:

 • Секретар Верховного та Верховного суду Намібії
 • Міністерство юстиції (Постійний секретар)

Адреса:

 • Секретар Верховного та Верховного суду Намібії, Будівля Високого суду, вулиця Людеріц, Private Bag, 13179, ВІНДГУК, Намібія.
 • Міністерство юстиції, будівля Юстиції, проспект Незалежності, 3-й поверх, приватна сумка 13302, ВІНДГУК, Намібія.

Ціна: безкоштовно.

НІДЕРЛАНДИ

Дата набрання чинності: 08.10.1965.

Консультація юриста

Визначений компетентний орган: районні суди.

Адреса: щоб знайти найближчий, ви можете скористатися цим посиланням ( https://www.rechtspraak.nl/Organisatie-en-contact/Organisatie/Rechtbanken/ )

Ціна: 20 євро за апостиль.

Джерело: https://www.rechtspraak.nl

НОВА ЗЕЛАНДІЯ

(Не стосується Токелау)

Дата набрання чинності: 22.11.2001.

Призначений компетентний орган:  Управління внутрішніх справ, відділ автентифікації.

Консультація юриста

Адреса:

 • Кур’єрська та державна служба , підрозділ автентифікації, 120 Victoria Street, Te Aro, Wellington 6011, Нова Зеландія.
 • Standard post, Authentication Unit, PO Box 805, Wellington 6140, New Zealand.

Ціна: 32 новозеландські долари за апостильований сертифікат і 15 доларів США за кожен додатковий апостиль, виданий для документів, поданих одночасно. Будь-яка кількість документів, виданих одним органом, може бути включена в один апостиль.

Джерело: https://www.govt.nz/browse/nz-passports-and-citizenship/proving-and-protecting-your-identity/use-your-nz-documents-overseas/verify-an-apostille/

НОРВЕГІЯ

Дата набрання чинності: 29.07.1983.

Призначений компетентний орган:

 • Губернатори округів.
 • Королівське міністерство закордонних справ Норвегії.

Адреса:  Міністерство закордонних справ, 7. juni-plassen / Victoria Terrasse, PO Box 8114 Dep., 0032 Oslo, Norway.

Ціна: безкоштовно.

Консультація юриста

Джерело: https://www.regjeringen.no

 ВЛАСНИЙ

Дата набрання чинності: 30.01.2012.

Визначений компетентний орган: Міністерство закордонних справ (консульський відділ).

Адреса: PO Box 252, 113 Muscat, Султанат Оман.

ПАНАМА

Дата набрання чинності: 04.08.1991.

Призначений компетентний орган: 

Консультація юриста

 • Щодо документів, уповноважених уповноваженими органами або посадовими особами суду, – Секретар Верховного Суду або особи, які його замінюють.
 • Стосовно правочинів, складених нотаріусом, або приватних документів, посвідчених нотаріусом, – посадові особи департаменту адміністративних послуг Мін’юсту.
 • Стосовно інших документів, виданих будь-якими центральними державними органами, будь-якими автономними чи напівавтономними органами, муніципальними чи поліцейськими органами влади чи державним міністерством – посадові особи відділу консульства та легалізації Міністерства закордонних справ.
 • Що стосується всіх інших публічних документів, допускається будь-яка з трьох попередніх процедур.

Ціна:

 • Секретар Верховного Суду – безкоштовно.
 • Департамент адміністративної служби Міністерства юстиції – 2 бальбоа (еквівалент 2 доларів США).
 • Департамент консульства та легалізації МЗС – 2 бальбоа (еквівалент 2 доларів США).

Джерело: https://www.mire.gob.pa

ПАРАГВАЙ

Дата набрання чинності: 30.08.2014.

Визначений компетентний орган:  Міністерство закордонних справ, Генеральний директорат консульських справ.

Адреса: Міністерство закордонних справ, Департамент автентифікації, 14 травня e/ Star and Palm, Асунсьон – Парагвай.

Ціна: 40 312 гуарані± 33 дол США.

Джерело: http://www2.mre.gov.py/

Консультація юриста

ПЕРУ

Дата набрання чинності: 30.09.2010.

Призначений компетентний орган: Міністерство закордонних справ.

Адреса: Міністерство закордонних справ Перу © 2017, Jirón Lampa 545, Lima 1, Peru

Ціна: 6,70 євро.

Джерело: http://www.rree.gob.pe

ПОРТУГАЛІЯ

Дата набрання чинності: 04.02.1969.

Призначений компетентний орган:

Консультація юриста

 • Генеральний прокурор Республіки;
 • Генеральні прокурори від імені Порту, Коїмбри та Евори та помічники генеральних прокурорів з представниками Республіки автономних регіонів Мадейра та Азорські острови.

Адреса: Генеральний прокурор Республіки, адреса: Rua da, Escola Politécnica, 140, 1269-103 Лісабон, Португалія.

Ціна: 10,20 євро.

Джерело: http://www.ministeriopublico.pt/

САМОА

Дата набрання чинності: 13.09.1999.

Призначений компетентний орган:  Головний виконавчий директор Міністерства закордонних справ і торгівлі.

Адреса: Міністерство закордонних справ і торгівлі, PO Box L1859, Apia, Samoa.

САН-МАРИНО

Дата набрання чинності: 13.02.1995.

Консультація юриста

Призначений компетентний орган: Міністр закордонних справ.

Адреса: Офіс реєстрації та консерваторії, Via 28 Luglio, 196, 47893, Республіка Сан-Марино.

Ціна: 5,00 євро.

Джерело: http://www.esteri.sm

СЕЙШЕЛЬСЬКІ ОСТРОВИ

Дата набрання чинності: 31.03.1979.

Призначений компетентний орган: 

 • Міністр закордонних справ або будь-яка особа, призначена та офіційно уповноважена ним/нею;
 • Генеральний прокурор або будь-яка призначена та офіційно уповноважена ним особа;
 • секретар Кабінету Міністрів;
 • Секретар Верховного Суду.

Адреса: Міністерство закордонних справ, PO Box 656, ‘Maison Quéau de Quinssy, Mont Fleuri, Mahé
Republic of Seychelles

Консультація юриста

СЛОВАЧЧИНА

Дата набрання чинності: 17.02.2002.

Призначений компетентний орган:

 • Усі регіональні суди («Krajský súd») для: a) публічних документів, виданих або засвідчених окружними судами, нотаріусами або судами правосуддя в межах їхньої територіальної юрисдикції; б) переклади, виконані офіційними (призначеними судом) перекладачами або висновки офіційних експертів;
 • Міністерство юстиції Словацької Республіки («Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky») для всіх документів, що походять від судових органів, крім документів, зазначених вище (тобто документів, що походять від судів, крім окружних судів).
 • Міністерство внутрішніх справ Словацької Республіки („Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky”) для публічних документів, які виходять від органів влади в межах його юрисдикції, за винятком документів, зазначених у пункті нижче;
 • Міністерство освіти Словацької Республіки („Ministerstvo školstva Slovenskej republiky”) для публічних документів, що походять від органів влади в межах його юрисдикції;
 • Міністерство охорони здоров’я Словацької Республіки (Ministerstvo zdravodníctva Slovenskej republiky), для публічних документів, виданих органами влади, що підпадають під його юрисдикцію;

Міністерство оборони Словацької Республіки (“Ministerstvo obrany Slovenskej republiky”) для громадськості

 • документи, що виходять від органів, що належать до його компетенції;
 • Районне управління (obvodný úrad) для: а) витягів із реєстрових записів про народження, смерть і шлюб (matrika), за винятком рішень щодо цивільного стану; б) документи, видані автономними органами місцевого самоврядування;
 • Міністерство закордонних справ Словацької Республіки (“Ministerstvo zahraničných večí Slovenskej republiky”) для будь-якого іншого публічного документа, виданого в Словацькій Республіці, не зазначеного вище.

Ціна:

 • Міністерство юстиції: 10 євро;
 • МОЗ: 10 євро;
 • Міністерство внутрішніх справ: 10 євро;
 • Міністерство освіти, науки, досліджень і спорту: 10 євро;
 • Міністерство оборони: 10 євро;

Міністерство закордонних справ: 20 євро.

СЛОВЕНІЯ

Дата набрання чинності: 24.01.1965.

Призначений компетентний орган:

Консультація юриста

 • Міністерство юстиції Республіки Словенія (для засвідчення автентичності підписів і печаток нотаріусів, районних суддів і судових перекладачів на публічних документах);
 • Окружні суди в Словенії (для засвідчення автентичності підписів і печаток нотаріусів, кандидатів у нотаріуси, суддів (крім окружних суддів), державних установ, організацій і осіб, які виконують публічні довіреності, і юридичних осіб на публічних документах – застосовується до всіх окружні суди в Словенії).

Ціна:

 • Міністерство юстиції стягує адміністративний збір за проставлення апостиля на публічних документах відповідно до Закону про адміністративні збори. Адміністративний збір за проставлення кожного апостиля становить €3,00.
 • Окружні суди в Словенії як судові органи зобов’язані відповідно до Закону про судовий збір, який передбачає плату в розмірі 2,46 євро за один апостиль, якщо офіційний документ складено словенською мовою, і 5,00 євро, якщо офіційний документ складено іноземною мовою. .

Джерело: http://www.arhiv.mp.gov.si

ІСПАНІЯ

Дата набрання чинності: 25.09.1978.

Призначений компетентний орган: 1. Адміністративні документи:

 • Керівні секретарі вищих судів
 • Керівник підрозділу Міністерства юстиції
 • Територіальні керівники Управління територіями

Декани нотаріальних коледжів.

 1. Судові документи:
 • Керівні секретарі вищих судів
 • Керівник підрозділу Міністерства юстиції
 • Територіальні керівники управлінь територіального управління.
 1. Нотаріальні документи: декани нотаріальних коледжів або особи, які діють замість них, відповідно до правил, або в тих державних нотаріусах, яким перший може делегувати, незалежно від того, де в Іспанії були видані такі документи.
 2. Документи, видані Вищими судами: Компетентними є лише секретар управління (Secretario de Gobierno) відповідного суду щодо документів, виданих відповідним судом, або їхніми законними заступниками, а також посадові особи, яких останні можуть делегувати.
 3. Державні документи: за вибором громадянина як на папері, так і в електронному вигляді будь-яким із органів, згаданих у Розділі 1 вище.

Ціна:

Високі суди юстиції та Міністерство юстиції не стягують плату за проставлення апостиля.

Консультація юриста

Професійна асоціація нотаріусів бере від 3,50 до 7,50 євро.

ПІВДЕННА АФРИКА

Дата набрання чинності: 30.04.1995.

Призначений компетентний орган:

 • Будь-який магістрат або додатковий магістрат;
 • Будь-який секретар або помічник секретаря Верховного суду Південної Африки;
 • Будь-яка особа, призначена Генеральним директором: суддя;
 • Генеральний директор: міжнародні відносини та співробітництво.

Ціна: безкоштовно.

Джерело: http://www.dirco.gov.za/

ШВЕЦІЯ

Дата набрання чинності: 01.05.1999.

Призначений компетентний орган: усі державні нотаріуси.

Консультація юриста

Ціна: 250 шведських крон (приблизно 27 євро).

ШВЕЙЦАРІЯ

Дата набрання чинності: 11.03.1973.

Призначений компетентний орган: 

Адреса: за наведеним нижче посиланням наведено список вищезазначених органів та їх адреси https://www.hcch.net/en/states/authorities/details3/?aid=349

Ціна: як правило, ціни коливаються від 15 до 30 швейцарських франків (приблизно від 10 до 20 євро).

ТУРЕЧЧИНА

Дата набрання чинності: 29.09.1985.

Призначений компетентний орган:

Консультація юриста

Адміністративні документи: а) у провінціях: губернатор, голова округу, головний секретар;

 1. б) у містах: головний чиновник округу.

Судові документи: Президентства судових комісій, де існують вищі кримінальні суди

Ціна: безкоштовно.

Джерело: http://www.adalet.gov.tr/

 ОБ’ЄДНАНЕ КОРОЛІВСТВО

(Не стосується країн, які виникли зі складу Великобританії та не підписали Конвенцію)

Дата набрання чинності: 24.01.1965.

Призначений компетентний орган:

Консультація юриста

 • Міністерство закордонних справ і у справах Співдружності;
 • Офіс легалізації.

Адреса: The Legalization Office, Foreign and Commonwealth Office, PO Box 6255, Milton Keynes MK10 1XX, United Kingdom.

Ціна:

 • Компанії та представники громадськості стягують 30 фунтів стерлінгів за апостиль.

Преміальний сервіс у центрі Лондона

 • : £75 за документ.

Джерело: https://www.gov.uk/get-document-legalised

СПОЛУЧЕНІ ШТАТИ АМЕРИКИ

Дата набрання чинності: 15.10.1981.

Призначений компетентний орган:

 • У Сполучених Штатах Америки є органи трьох рівнів, уповноважені видавати апостиль.
 • Державний департамент США, Бюро консульських справ, паспортні служби, Відділ актів цивільного стану проставляє апостиль на консульських звітах про народження, смерть і шлюб громадян США за кордоном і свідоцтвах про народження та смерть, спочатку виданих урядом зони Панамського каналу між 1904 і 1979 роками. .
 • Клерки та заступники секретарів федеральних судів Сполучених Штатів мають право проставляти апостилі на документах, виданих цими судами. Як альтернатива, Міністерство юстиції США може засвідчити автентичність печатки Федерального суду, а Управління автентифікації Державного департаменту США потім поставить апостиль на цю печатку.
 • Державні документи, видані штатами США, округом Колумбія та іншими юрисдикціями США, можуть бути легалізовані за допомогою апостиля уповноваженими органами в кожній юрисдикції, як правило, офісом державного секретаря.

Проте кожна держава має свої особливості та порядок апостилювання.

Консультація юриста

Ціна:

 • Управління перевірки автентичності Державного департаменту США стягує 8,00 доларів США за документ.
 • Державний департамент США, паспортні служби та відділ актів цивільного стану не стягують комісію за проставлення апостиля на документі, який має печатку посольства чи консульства США.
 • Комісія, що стягується в окремих штатах США, варіюється від 3 до 20 доларів США.

Джерело: додаткова інформація: https://www.hcch.net/en/states/authorities/details3/?aid=353

УРУГВАЙ

Дата набрання чинності: 14.10.2012.

Визначений компетентний орган: Головне управління консульських справ.

Адреса: вул. Колонія 1206, Монтевідео, Уругвай.

Ціна: уругвайські песо 392 долари.

Джерело: http://www.mrree.gub.uy

Консультація юриста

ВАНУАТУ

Дата набрання чинності: 30.07.1980.

Призначений компетентний орган:

 • Департамент закордонних справ;
 • Комісія з фінансових послуг Вануату для публічних документів, що підпадають під її юрисдикцію.

Адреса: Центр фінансових послуг, вулиця Буганвіль, PMB № 9023, Порт-Віла, Республіка Вануату.

Ціна: односторонній документ 50 доларів США; двосторонній документ 100 доларів США; і за копію сертифіката 25 доларів США (Апостиль ідентичного документа/той самий орган, що видав).

Джерело:  http://www.vfsc.vu/

 

 Типові помилки в документах, які легалізуються за кордоном і як їх уникнути:

 1. Аркуш зі штампом «Апостиль» до документа не прикріплюється.
  Як правило, штамп «Апостиль» проставляється на вільному від тексту місці документа або на його зворотному боці. Однак можливі випадки, коли апостиль проставляється на окремому аркуші від документа. У цьому випадку необхідно подбати про те, щоб посадова особа, яка проставляє апостиль, скріпила листок з апостилем і сам документ, щоб запобігти випадкам їх роз’єднання. Кількість скріплених аркушів підтверджується підписом посадової особи, яка проставила апостиль.
 2. Помилки в перекладах.
  Щоб вирішити цю проблему, ми радимо не перекладати документи за кордоном, а перекладати безпосередньо в Україні. Це не займе багато часу, але значно полегшить використання документів в Україні та зменшить ризики виявлення помилок на етапі обробки інформації.
 3. Використання в Україні документа, легалізованого в порядку консульської легалізації для іншої країни.
  Слід пам’ятати, що навіть якщо документ був легалізований у порядку консульської легалізації та використовувався в країні призначення, він не може бути використаний в Україні, оскільки в порядку консульської легалізації документа чітко вказано країну, в якій документ буде оформлено. бути використаним.

 

Часті запитання від іноземців

 1. Чи можна легалізувати документ іноземної держави на території України?
  Так, це можливо в дипломатичному представництві іноземної держави на території України з подальшою легалізацією в Міністерстві закордонних справ України. Однак слід зазначити, що не всі країни мають свої дипломатичні представництва в Україні. Також не всі дипломатичні представництва можуть виконувати таку функцію на території України. Для отримання додаткової інформації про кожну країну, будь ласка, зверніться до посольства або консульства відповідної іноземної країни.
 2. Чи можу я засвідчити одним штампом «Апостиль» відразу кілька документів?
  Ні, не можна . Штамп «Апостиль» проставляється тільки на одному документі. Справа в тому, що один штамп «Апостиль» не може бути проставлений на двох або більше документах, навіть якщо вони видані одним уповноваженим органом чи посадовою особою. Як показує наш досвід, навіть якщо іноземний державний орган чи його посадова особа апостилювали одним штампом декілька документів, ці документи ні в якому разі не будуть дійсними на території України.
 3. Які документи підлягають легалізації?
  Офіційні документи, а саме: сертифікати; документи, видані органами державної влади та їх посадовими особами, органами місцевого самоврядування та їх посадовими особами; судові документи; документи про освіту та інші документи після їх нотаріального посвідчення підлягають легалізації.
  Однак комерційні або митні документи; оригінали/копії паспортів, трудових книжок, водійських прав; Не підлягають легалізації правові акти, а також документи, що суперечать законодавству України або видані з перевищенням повноважень посадових осіб чи органів .
 4. Що краще легалізувати: оригінали чи нотаріальні копії документів?
  Легалізація може бути здійснена як щодо оригіналів, так і в окремих випадках щодо нотаріально засвідчених копій офіційних документів. Однак українське законодавство часто містить вимогу пред’являти оригінали документів. Тому ми рекомендуємо легалізувати лише оригінал документа.
 5. Куди можна подати заяву на легалізацію документів для використання в Україні? Чи може це зробити Консульство України?
  Ні, дипломатичні представництва України не легалізують документи, видані іноземними органами для використання ними в Україні. Крім того, якщо мова йде про штамп «Апостиль», то, як уже було сказано, він проставляється компетентними органами іноземної держави, в якій видано такий документ. Якщо говорити про консульську легалізацію, то українські диппредставництва за кордоном проводять лише завершальний етап такої легалізації, але не мають повноважень самостійно легалізувати документ.

Ми вам
зателефонуємо

Замовити дзвінок